Yazıya Yorum Gönder!

Adıma Kayıtlı Numara Sorgulama (E-devlet)

Bundan 4 sene evvel (2012 yılında) BTK tarafından isme kayıtlı GSM hatları için bir düzenleme yapılmış ve başkasının adına kayıtlı hat kullanımı yasaklanmıştı. Yani herkesin kendi adına kayıtlı gsm hattı kullanması gerekiyor ve 1 yıl içerisinde de başkasının adına kayıtlı hat kullananların bu numaraları kendi isimlerine kayıt ettirmeleri gerekiyordu. Birçok kişi bu uygulamaya uydu ama ya uymayanlar? Muhtemelen hala birçok kişi başkasının adına açılmış gsm hattını kullanıyordur. Peki ya sizin adınızada kayıtlı başka hat varsa?

Merak ediyorsanız cevabı burada; E-devlet sitesinden mobil hat sorgulama sistemine giriş yapıyor ve 3 gsm operatöründe adınıza kayıtlı kaç hat olduğunu sorguluyorsunuz. Sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret etmeli ve PTT’den alacağınız size özel e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş işlemi gerçekleştiğinde otomatik olarak adınıza kayıtlı numaralar karşınızda listelenecek.

>> Mobil Hat Sorgulama

Adıma Kayıtlı Numara Sorgulama (E-devlet)

Eğer sizden habersiz adınıza açılmış bir gsm numarası görürseniz, ilgili yerlere (adli makamlar ve ilgili gsm operatörleri) başvurarak o numarayı yada numaraları kapattırabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018