Yazıya Yorum Gönder!

İsim Soyad com.tr İnternet Adresi Almak

Eskiden .tr uzantılı adres almak çok zordu, neyseki artık durum böyle değil. Domain tescil sitelerinden sadece TC kimlik numaranız ile AdSoyad.com.tr adresinize yıllık 10 Dolar ödeyerek sahip olabiliyorsunuz.. Ancak ad soyad haricinde com.tr uzantılı adres almak isterseniz sizden belge isteyeceklerini unutmayın.

Normalde AdSoyad.com, AdSoyad.net gibi adreslerde alınabiliyor, ancak kişiler daha çok kendi isimleri geçeceğinden com.tr tercih ediyorlar.

Peki nerelerden AdSoyad.com.tr adres alabiliriz ?

İsim Tescil'den AdSoyad.com.tr 
Nic.TR'den AdSoyad.com.tr 
İHS.com.tr'den AdSoyad.com.tr 

Yukarıda saydığım sitelerden AdSoyad.com.tr alan adınızı alabilir ve kişisel blog yada sitenizi kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.. Tabi ki o siteler haricinde birçok domain sağlayıcı firmadan da com.tr uzantılı domain alabilirsiniz ancak yukarıdaki üç tescil firması Türkiye’de en çok tercih edilenlerden.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


    süleyman 14 Temmuz 2010, 14:29

    İsimtescil bence o kadar da iyi bir firma değil. Diğerlerini kullanmanızı öneririm. İhs çok kaliteli ve destek olarakta çok iyi ve hızlı bir firma. Nic.tr hiç kullanmadım. Fakat bunlara ek olarak Natro firmasını öneririm. Yani İhs ve Natro derim. Yazı için ayrıca teşekkür ederim.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019