Yazıya Yorum Gönder!

Bir yakınınızın acilen paraya ihtiyacı var ve en kolay ulaşabileceği şey Akbank atm’si! Hiçbir formalite ile uğraşmadan, bankada sıra beklemeden istediği parayı ona ulaştırmanızın en partik yolunu paylaşıyorum.. Akbank hesabınızdan, ona en yakın Akbank atm’sine para göndermek!..

Siz birkaç işlemde parayı atm’ye göndereceksiniz, paraya ihtiyacı olan kişi atm’ye gidip önceden ona sms ile gönderilen referans numarası ile parayı çekecek. Hepsi bu.

>> Akbank Android Uygulaması
>> Akbank Apple Uygulaması

Amacım adım adım ne yapacağınızı ve sonrasında ne olduğunu anlatmak. Bu sebeple işiniz düştüyse Akbank uygulamasını indirin yada zaten indirdiyseniz hesabınıza giriş yapın.

1) Uygulama ana ekranında sağ üstten Transfer Yap butonuna dokunun.

2) Karşınıza gelen seçenekler arasından Cep Telefonuna / ATM’ye seçeneğine dokunun.

3) Hangi hesaptan para transferi yapılacağını seçmeniz istenecek. Akbank hesabınızı görüyorsanız dokunun. Eğer kredi kartı ile yapacaksanız Kredi Kartı sekmesine geçin.

4) Hesabınızı seçtiğinizde sonraki ekrana devam edeceksiniz. Sonraki ekranda gönderme seçimi yapmanız istenecek. Hesaba yada Atm’ye. Tabiki ATM’ye seçeneğine dokunacağız.

5) Şimdiki ekranda ise ne kadar para yollanacağını ve karşı tarafın telefon numarasını gireceğiz. Telefon numarasını yanlış girerseniz karşıdaki kişiye referans numarası gitmez, o kişi parayı çekemez. (Ama korkmayın, sms yanlış kişiye giderse de bildirim sms’inde yollanan para miktarı yazılmadığından o kişide parayı çekemez.)

6) İstenen bilgileri doğru girip Devam butonuna dokunduğunuzda karşınıza son bir kontrol ekranı gelecek. Banka hesabınız, paranın nereye yollanacağı, ne kadar yollanacağı ve karşı tarafın telefon numarasını kontrol edip, Onayla butonuna dokunun.

Hatalı birşey görürseniz onay vermeden önce Düzenle butonları yardımı ile düzeltmeleri yapın. (Bu işlemden sonra hesabınızdan 3.95 tl gibi bir işlem ücreti kesecekler.)

7) Onayla butonuna bastıysanız güvenlik amacı ile telefonunuza gönderecekleri cep şifresini girmeniz istenecek. Karşınıza açılan cep şifre kutucuğuna, telefonunuza gelen sms’deki cep şifre kodunu girin, tamam butonuna dokunun.

8) Herhangi bir sorun yoksa bildirim sms’i alacaksınız.

9) Atm’den para çekecek olan kişiye de aşağıdaki gibi bir sms gönderilecek. Göreceğiniz gibi ne kadar para yolladığınız ona bildirilmiyor. Bunu siz yapacaksınız ki o kişi parayı çekmek için atm’ye gittiğinde doğru kişinin para çekmeyi denediği anlaşılsın. Sms diyelim ki yanlış kişinin eline geçti, referans kod olsa dahi ne kadar para çekeceğini bilmediğinden atm’de 3 hatalı denemeden sonra para size geri gelecek.

Artık karşıdaki kişi en yakın Akbank atm’sine gidip sms’de yazan referans kodu ve ona bildirdiğiniz para miktarını girerek para çekimini gerçekleştirebilir.

Tabi parayı çekmek için 24 saat süresi var. Gönderilen para, alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmezse ya da 3 kere üst üste yanlış tutar veya referans numarası girilerek çekilmeye çalışılırsa, gönderdiğiniz tutar işlem ücreti ile birlikte hesabınıza iade edilir.

Limitler vb. teknik detaylar için aşağıdaki sayfaya bakabilirsiniz. 

http://www.akbank.com/cebe-para-gonderme

Ve konuyla alakalı sorularınız varsa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook ve Twitter üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare


Bu yazı 8 Şubat 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019