Şu anda Görüntülemektesiniz;  Android Cihazlarda Otomatik Kelime Düzeltmeyi Kapatmak
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Android Cihazlarda Otomatik Kelime Düzeltmeyi Kapatmak

Akıllı telefon veya tableti ilk kullanımda hep başımıza bela olur bu sanal klavyeler. Otomatik düzeltme standart olarak açıktır ve ne yazarsanız illaki siz yanlış yazmışsınızdır kelime otomatik olarak değişir. "hahaha" yazmışsınızdır onun yerine "hande" gider, karşı taraf da "hande kim?" diye sordu mu işler iyice karışır. Şimdi gelde anlat iki saat..

Nasıl kurtuluruz otomatik düzeltmeden?

Android sürümüne göre ufak farklar vardır ama genelde yol, yöntem aynıdır. Ayarlar menüsü altında Dil ve giriş ayarlarında (*) cihazınızın klavyesini (**) bulur, (***) detaylı ayarlara göz atarsınız ve orada muhakkak kelime düzeltme, kelime önerileri, otomatik düzeltme, tamamlama gibi başlıklar altında bu özellik vardır.

(*) sizde klavye ayarlarıda olabilir, (**) cihazınız Samsung ise Samsung klavye, Nexus ise Asus yada Google klavye, Sony ise Sony klavye gibi, (***) sağ tarafındaki dişli simgesine dokunarak.

Örneğin Galaxy S3'de Samsung Klavye başlığının sağına dokunarak ayarlara girer, burada Öngörücü yazıyı kapatırsınız hepsi bu kadardır. Asus marka tabletler Nexus ve Memopad'de ise Google Klavye başlığının sağına dokunarak ayarlara girer ve buradan Otomatik düzeltme'yi kapatırsınız. Bu sayede artık sanal klavyenin otomatik düzeltmesini, kelime önerilerini kapamış olursunuz.

Samsung Galaxy S3'de Öngörücü;

Android Cihazlarda Otomatik Kelime Düzeltmeyi Kapatmak Android Cihazlarda Otomatik Kelime Düzeltmeyi Kapatmak

Android Cihazlarda Otomatik Kelime Düzeltmeyi Kapatmak

Nexus tablet'de Otomatik Düzeltme;

Android Cihazlarda Otomatik Kelime Düzeltmeyi Kapatmak

Otomatik düzeltmeyi kapatamadığınız cihaz varsa bu konu altına yorum atarak yardım talep edebilirsiniz. Cihazınızın modeli veya yüklü Android sürümüne göre kesin farklı bir yol bir tanım vardır.

facebook share twittershare

  Lordiz 11 Eylül 2016, 00:07

  @Zuzu; Syrox markasını ilk defa duyuyorum. Ham Android varsa Android klavyesi olur ve ayarlaması basit. Farklı bir klavyesi varsa o zaman Google Play’den Asus zen ui klavye, Go Klavye yada Google Klavye kurun. Ayarlarından da kelime düzeltmeyi kapatın.

  Murat Mert 14 Kasım 2016, 01:28

  Tkler brader kurtuldum

  Azat 27 Kasım 2016, 11:25

  Vestel Venüs benimki

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2016