Yazıya Yorum Gönder!

Android ve Apple Ios için Counter Strike Benzeri Oyunlar

Counter Strike, oyun dünyasının efsanelerinden birisidir. 15 seneden fazla bir süredir masaüstü bilgisayarlarda oynadığımız ve halen CS:GO adıyla en yenisi Steam’de satış rekorları kıran bu oyun, ne yazık ki resmi olarak mobil cihazlara sunulmuyor. Android cihazlar için port versiyonunu Google Play’de bulabiliyor, ancak Apple ios cihazları için onuda bulamıyoruz. Bu durumda alternatiflere yönelmemiz gerekiyor. Peki alternatiflerimiz neler? Hemen listemize geçelim..

Mobil Cihazlar için Counter Strike Alternatifleri:

1) Forward Assault

Bullet Force isimli oyunun yapımcısından yepyeni bir oyun. Şimdilik grafikleri ile CS: Go’ya en fazla yaklaşan oyun bu sanırım. Forward Assault’u botlarla yada online’da gerçek kişilerle oynayabiliyorsunuz. Oyun beta aşamada olduğundan sadece Google Play’de yer alıyor.

Oyuna Google Play’de buradan, Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

2) Standoff 2

Daha önce bu yazımda paylaştığım Standoff oyununun yeni versiyonu. Diğer oyunu da listenin devamında göreceksiniz zaten. Yeni oyun henüz gelişim aşamasında ancak şimdiden çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Oyun beta aşamada olduğundan sadece Google Play’de yer alıyor.

Oyuna Google Play’de buradan ulaşabilirsiniz. Apple Appstore’da henüz yok.

3) Afterpulse

Her cihazda açar mı bilmiyorum ancak grafikleri ile sınırları zorlayan, çok başarılı bir CS alternatifi.

Oyuna Google Play’de buradan, Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

4) Modern Combat Versus

Aralık 2017’de hem Google Play, hem Apple Store hemde Steam platformuna eklenen ücretsiz çok oyunculu fps oyunu. Grafikler ve oynanış açısından Call Of Duty’nin gelecek temalı versiyonlarını hatırlatıyor. Vuruş hissi biraz zayıf ve rakipler zor ölüyor. Ancak zamanla gelişeceğine inanıyorum. Kesinlikle denemelisiniz.

Oyuna Google Play’de buradan, Appstore’da buradan, Steam’de ise buradan ulaşabilirsiniz.

5) Critical Ops

Daha önce Critical Strike: Portable adıyla benzer bir oyun geliştiren Critical Force ekibi, sonrasında tecrübe ve deneyimleri ile daha iyisini geliştirdiler. Critical Ops, Cs alternatifleri arasında en tanınan ve sevilenlerden birisi. Harita sayısı az olsada, botlarla oynama seçeneği henüz eklenmemiş olsada grafikleri ve oynanırlığı gayet başarılı.

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

6) Modern Strike Online

Critical Ops ile kıyaslama yaparsak bazısı bu oyunu, bazısı diğerini daha çok sevebilir. Oyun oynanış, grafikler ve haritalar açısından gayet başarılı. (Ben bunu yazdıktan sonra Forward Assault geldi.)

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

7) World War Heroes 

Modern Strike Online geliştiricilerinden harika grafiklere ve oynanışa sahip bir 2. dünya savaşı oyunu. Otomatik ateşi kapatırsanız dahada keyifli oluyor. Oyunun iki kötü yanı; bot desteği olmayışı ve birinci şahıs gözünden değil oyuncunun arka plandan izlenmesi.

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

8) Destiny Warfare

Modern Strike Online geliştiricilerinden yine harika grafiklere ve oynanışa sahip bir gelecek temalı savaş oyunu. Oynadığınızda direk Call Of Duty serisi aklınıza gelecek. Bu oyununda iki kötü yanı; bot desteği olmaması ve oyuncunun arka plandan izlenmesi.

Oyuna Google Play’de buradan ulaşabilirsiniz. Apple Appstore’da henüz yok.

9) Bullet Force

Benim açımdan harika bir oyun. Ancak çok fazla bilen duyan yok sanırım. Belki zamanla daha popüler olacak. Haritaları, grafikleri başarılı ve en güzel yanıda internet bağlantınız yoksa botlar ile offline oynayabiliyor olmanız.

(Oyunun yapımcısından Forward Assault isimli yeni bir oyun geldi. Zaten 1 numarada gördünüz onuda.)

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

10) World War Heroes 

Modern Strike Online oyununun geliştiricilerinden harika bir 2. dünya savaşı oyunu. Oyunda 7 farklı mod, 4 farklı tür araç bulunuyor. Oyunun Youtube videolarına bakarsanız zaten ne kadar başarılı olduğunu göreceksiniz.

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

11) Vanguard Online Multiplayer

Türk yapımı harika bir fps oyunu. Oyunda tank ve uçak dahi sürebiliyorsunuz. Ve oyun ikinci dünya savaşını temel alıyor. Ancak kötü haber şu; oyun Google Play’den kaldırılmış durumda. Ayrıca sunucularında da sorunlar çıkabiliyor. Keşke arkasında durulsa ve geliştirilse.

Oyuna Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

12) Call Of Last Agent (C.O.L.A)

Uygulama mağazalarına Aralık 2016 tarihinde eklenen yeni bir fps. Kaliteli ve geleceği var. Yeni güncellemeler ile daha çok üstüne eklenecektir.

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

13) Bullet Party 2

Bir Türk oyun geliştiricisi tarafından geliştirilmiş, emek verilmiş, kaliteli bir oyun. Aynı oyunun önceki sürümü artık güncelleme almıyor fakat onuda dahil ettiğimizde iki oyun birden oluyor elimizde. Grafikler, oynanış, haritalar gayet başarılı.

Bullet Party 2’ye Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

İlk oyun Bullet Party’ye ise Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

14) Major Gun & Major Gun 2

Grafikleri ile Borderlands oyununu hatırlatacak harika bir oyun. Aynı oyunun ikinci sürümü de mevcut.

Major Gun 2’ye Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

İlk oyun Major Gun’a Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz. İlk oyun sanırım Google Play’de yok.

15) Standoff Multiplayer

Grafikleri ve haritaları ile size Counter Strike havasını yaşatacak bir başka oyun. Son zamanlarda sunucu kaynaklı bazı sorunlar çıksa da emek verilmiş bir oyun ve zamanla tüm sorunların çözüleceğini umuyorum. Bu arada oyuna gelen son güncelleme ile Türkçe dil desteği de eklendi.

(Oyunun yapımcısından yeni bir oyun Standoff 2, Google Play’de yerini aldı. Kendisini 2 numarada gördünüz zaten. Henüz Appstore’da yok.)

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

16) Counter Assault Forces

Henüz geliştirme aşamasında olan ve bazı hataları bulunan bir oyun. Oyunun geliştiricisini Taxi Sim 2016’dan tanıyabilirsiniz. Grafikler gayet başarılı ancak arada oyundan atabiliyor.  Bunun haricinde oyunda botlarla oynama seçeneği mevcut ki zaten oyunda online diye bir seçenek henüz yok. 10 civarı haritayı sırayla single player oynar gibi oynuyorsunuz ve önünüze çıkan botları ortadan kaldırarak ilerliyorsunuz. (Cihazınızda fazla ısınma yapabilir.)

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

17) Special Forces Group 2

Grafikleri eski CS 1.6’yı hatırlatan, haritaların çoğu Cs’den kopyalanmış başarılı ve eğlenceli bir oyun. Single modda botlarla, multiplayer’da arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. Ayrıca zombimod, capture flag gibi modları da mevcut.

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

18) Local Warfare 

Grafikleri biraz vasat gibi gelse de gayet başarılı bir oyun. Ayrıca offline botlarla oynama imkanı da mevcut.

Oyuna Google Play’de buradan ulaşabilirsiniz. Sanırım oyun Appstore’da yok.

19) Trigger Fist

Grafikleri ve haritaları ile harika bir oyun. Benim açımdan tek kötü yanı kontrollerini beceremiyor oluşum. Ancak son güncellemeler ile değiştirilmiş, kolaylaştırılmış olabilir. Deneyip görmeniz gerekiyor. Belkide sizin için daha kolay olacaktır.

Oyuna Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz. Oyunun aynısı Google Play’de yok.

Trigger Fist 2 yapım aşamasında ve her iki platforma da gelecek. Ancak tam tarih bilinmiyor.

20) Trigger Fist FPS

Bir önceki oyun ile aynı isimde olan ancak farklı bir geliştiricinin elinden çıkan benzer bir oyun. Oyun çok popüler olmasada emek verilmiş ve başarılı bir iş çıkarılmış.

Oyuna Google Play’de buradan ulaşabilirsiniz. Oyunun aynısı Apple Appstore’da yok.

21) Respawnables

Offline yada online oynanabilen, çizgi filmlere benzeyen grafikleri olan bir başka alternatif. Bir süre oynamış ve gayet keyif almıştım ancak sonrasında sıkılarak bir daha oynamadım. Listenin başındaki oyunlarla kıyaslarsak onları daha çok beğeniyorum.

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

22) Blitz Brigade

Gameloft’un Counter Strike alternatifi geliştirdiği oyunu. Grafikleri ve oynanışı gayet başarılı. Hatta oyunda araçda sürebiliyorsunuz ancak oyunun yapımcısı paragöz olmakla suçlanıyor ve oyunu oynayanlar para ödemeden kazanmanın zorlaştığını dile getiriyorlar. Daha önce sıraladığım oyunları daha çok oynadığımdan Blitz Brigade’de son durumu bilemiyorum.

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

23) Warcom: Genesis ve Call of Mini Serisi

Triniti İnteractive tarafından geliştirilen Warcom Genesis ve isimleriyle Call of Duty serisini çağrıştıran oyun serisi. Oyunların grafikleri çocuksu ve daha önce paylaştığım oyunlarla kıyaslarsak çok fazla oynayanı yok. Ancak eğlenceli olduklarını inkar edemeyiz. Can sıkıntısında, diğer oyunlardan sıkıldığınızda bunlarıda oynayabilirsiniz.

Warcom: Genesis ve Call of Mini serisine Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

Serinin tavsiye edeceğim oyunları: Call of Mini İnfinity, Call of Mini Zombies, Call of Mini Dino Hunter.

24) Pixel Gun 3D

Grafikleri ile Minecraft’dan, oynanış olarak Counter Strike tarzı fps’dan esinlenilmiş başarılı bir oyun. Eğer masaüstünde de bu tarz bir oyun oynamak isterseniz BlockStorm oyununa göz atmanızı öneririm.

Pixel Gun 3D’ye Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan bakabilirsiniz.

25) Counter Attack Team 3D Shooter 

Kaliteli grafiklere sahip, Counter Strike’ın bazı haritalarınıda kopyası olarak içinde barındıran bir oyun.

Oyuna Google Play’de buradan, Apple Appstore’da buradan ulaşabilirsiniz.

26) Counter Critical Attack

Grafikleri ve haritaları ile Counter Strike 1.6 havasını yaşatabilecek bir oyun. Hemde Türk oyun geliştiricilerin elinden çıkma. Oyun henüz sadece Android platformunda var, Apple Appstore’da yer almıyor.

Oyuna Google Play’de buradan ulaşabilirsiniz.

27) Gang War Mafia

Bir başka Counter benzeri oyun. Grafikleri, haritaları aynı şekilde Counter Strike havasını başarılı bir şekilde yakalamış. Oyun henüz Apple Appstore’da yok.

Oyuna Google Play’de buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki liste sizi kesmez ise ayrıca şu oyunlara da göz atabilirsiniz;

Squad Strike 3, Counter Sniper CS, Counter Sniper Critical Strike, Counter Terrorist Strike Force, Assault Line Cs Online, Frontline Combat Commando: Army Duty, Commando Counter Attack, Crisis Action, Masked Shooters 2, Counter Assault Online FPS, Critical Shot, Combat Squad, The Killbox Arena Combat, Counter Terrorist 2-Trigger, Call Of Battlefield:Online FPS, Forces of Freedom, Code of War.

Ayrıca Android cihaz kullananlar orijinal Counter Strike’ın mobil cihazlara portlanmış versiyonunu aşağıdaki yazımdan bulup, Android cihazlarına kurabilirler.

>> Android Cihazlar için Botlu Half Life + CS 1.6

Listeye eklemek istedikleriniz olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019