Yazıya Yorum Gönder!

App Store'dan En İyi Park, Yarış, Simülasyon Oyunları

Bundan bir sene önce Android cihazlar için aynı bu şekilde bir yazı yayınlamıştım ve Google Play’deki kaliteli araba oyunlarını listelemiştim. Çok seçmece bir liste olduğundan Apple kullanıcılarının da oyun isimleri üzerinden yararlandıklarını öğrendim. Google Play’deki çoğu oyun App Store’da, App Store’daki çoğu oyunda Google Play’de olduğundan epey geniş kitleye faydam dokunmuş. Ama bununla yetinmek istemedim ve benzer bir yazıyı Apple kullanıcıları için yayınlamak istedim. Bu yazımda güncel olarak kaliteli, seçmece araba park, yarış vb. simülatör oyunlarını paylaşıcam.

Önce Araba Park Etme Oyunları; 

Google Play’de olduğu gibi App Store’da da bir sürü park etme oyunu var fakat geneli dandik, reklam çöplüğü, kalitesiz grafiklere sahip oyunlar. İnşallah kaliteli birşeyler buldukça bu yazı altından paylaşmaya devam edeceğim.

– Driving School 2016: Epey bir zaman severek oynadığım park oyunu. Level sayısı, araç seçeneği çok iyi. Tam bir sürücü kursu simülatörü. Kurallar ve trafik sayesinde de araba sürmek daha eğlenceli hale geliyor.

– Taxi Sim 2016: Yukarıdaki iki oyunun geliştiricilerinden yeni bir oyun daha. Bu seferki oyun görevimiz taksicilik. Apple Appstore’da bu alanda birçok oyun vardı ama bu zamana kadar bunun kadar iyisini ben görmedim. Denemenizi öneririm.

– Car Parking Game 3D: İki senelik bir oyun ama bu da en sevdiklerimden birisi. Bir çoğuna göre en iyi özelliği, uzun süre sıkmadan oynatması.

– Real Car Parking Simulator 2016: Uzun zamandır Google Play’de yer alan ancak Appstore’a yeni dahil olan bir park oyunu. Yapımcının bir önceki oyununu daha çok severim fakat bu da iyi sayılır.

– Mission Berlin: Warner Bros’un “The Man from U.N.C.L.E” isimli sinema filmine hazırladığı başarılı aksiyon oyunu. Oyunda tıpkı Gta’daki gibi birçok aracı alıp sürebiliyoruz.

– Mafia Driver – Omerta: Yeni ve kaliteli bir park oyunu. Bu oyunu beğenirseniz Transylgamia’nın diğer oyunlarına da bakabilirsiniz.

– Car Driver 2: Osman Elbeyi isimli Türk geliştiricinin hazırladığı park oyunu. Google Play’de 4 versiyonu var ama App Store’da sadece tek versiyon.

– Classic Car Parking, Bus Parking ve Bus Parking 2: Hakan Nehir isimli Türk geliştirici tarafından hazırlanan park oyunları.

– Real Parking 3D: Oynanışı keyifli, level çeşidi bol bir park oyunu. Ayrıca aynı geliştiricinin birden fazla park oyunu bulunuyor. Bu bağlantıdan onlara da ulaşabilirsiniz.

– Dirt Road Trucker 3D: Kasadaki emanetleri düşürmeden engebeli yollarda, sürenizi doldurmadan hedefe varmalısınız. Çok eğlencelidir, öneririm.

– Extreme Hill Driving 3D: Yukarıda paylaştığım oyunun bir benzeri ama seviyeler bir süre sonra sıkabilir. Size kalmış.

– Truck Simulator Offroad: Bir önceki versiyonunu sevmemiştim ama yeni versiyonu başarılı olmuş. Engebeli yollarda tır sürüyor ve varış noktasına sağ salim gitmeye çalışıyorsunuz.

– Truck Simulator Offroad2: Önceki paylaştığım oyunun yeni sürümü.

– 3D Garbage Truck Parking, 3D Forklift Parking:

– City Traffic Truck Driving: Geliştiricisi Türk olan bir park, sürüş oyun. Hatta bu oyunun klonlarını da yapmış kendisi. Grafikler çok iyi ancak oyun bende çok kastı ve diğer oyunlarına da henüz bakamadım. İnşallah sizde kasma yapmaz yada güncelleme ile sorun çözülür.

– 3D Sports Car Parking Simulator: Grafikler harika olmasa da gayet güzel bir oyun. Eğer bu oyunu severseniz geliştiricinin diğer tüm oyunlarına bu bağlantıdan göz atmanızı öneririm. Dandik oyunlarının yanında başarılı oyunlarıda mevcut.

– City Sport Car Parking: Grafikleri başarılı ve oynanışı güzel bir oyun. Kötü yanları reklamlar ve aracın hızlıyken kontrolünün zor oluşu.

– Trucker: Mountain Delivery: Sağlam bir şekilde, engebelerde takılmadan teslimatı yetiştirmeniz gereken, eğlenceli bir oyun.

– Trucker City Delivery: Bir önceki oyunun geliştiricisinden benzer bir sürüş oyunu daha.

– Park Frenzy 3D, Driving Academy: Games2Win isimli geliştirici hesabından iki park oyunu. Her iki oyunda gayet güzel. Sürüş hissi daha iyi olabilirdi ama olsun. En yeni oyunu 911 Driving School

– Car Parking 3D HD: Grafikleri ve oynanışı gayet yerinde olmuş bir başka park oyunu.

– Car Parking Valet: Barış Kaplan’ın en yeni park etme oyunu. Aynı geliştiricinin eski oyunlarına da göz atabilirsiniz.

– Cargo Transport Simulator: Skisosoft tarafından geliştirilen bir tır simülatörü. Grafikler harika olmasa da oynanırlık başarılı. Ancak bir süre sonrada sıkıcı gelebilir. Aynı geliştiricinin birde bu oyunu var. Otobüs sürüyorsunuz.

– Valet Car Parking: Araç modellemeleri harika fakat level sayısı ve oynanış bakımından biraz ihmal edilmiş bir oyun. Üstünde biraz daha çalışılsa efsane olabilirdi.

– 3D Car Parking Game 2017: Daha önce birkaç kez denk geldiğim ve alışık olduğum bir tema üzerinden geliştirilmiş eğlenceli bir park oyunu. Eğer severseniz geliştiricinin diğer oyunlarına da bakın. Onlarda aynı tema ile yapılmış fakat araçlar farklı. Car Driver ParkingClassic 3D Car ParkingMafia Car 3D ParkingModern Car ParkingSport Car 3D Parking.

– Parking Mania 2: Üstten bakış oyunları sevmesem de diğer örneklerine göre gayet başarılı ve keyifli bir oyun.

– Real Car Parking 2017: Türk yapımı harika grafiklere sahip bir oyun. Tek kusuru cihazınızdan kaynaklı performans sorunu çıkabilir. Ufak tefek takılmalar vb.

– Driving School 2017: Daha önce birçok oyununu paylaştığım Alexandru Marusac’ın en yeni sürüş oyunu.

– Play With Games Oyunları: Genelde aynı tema üzerine geliştirilen, farklı araçlar sürebileceğiniz, ilerleyen seviyelerde sırf reklam izletmek için zorlaştırılan park oyunları. Ancak yoklukta denenebilirler.

ARABA YARIŞLARI

Liste karışıktır yani en iyiden en kötüye gibi bir dizilim yok. Gördüğünüz eksikler varsa yorum olarak gönderebilirsiniz.

– Asphalt 8, Asphalt Overdrive: ve Asphalt Xtreme Offroad Racing: Asphalt serisinin ücretsiz oyunları. Yüksek grafik kalitesi ve harika arabalar var.

– Need for Speed No Limits: Önceki Nfs serisi hep paralıydı, No Limits parasız olarak geldi ve bence harika bir oyun olmuş. Bağlantı hemen aşağıda.

– GT Racing 2: Yarış oyunlarını sevenler için iyi bir seçenek daha.

– Real Racing 3: Eğlenceli bir yarış oyunu. Real Racing 2’de var fakat ücretli.

– Carmageddon: 90’lı yılların bilgisayar oyunu.. Eskiden çok oynardım. App Store’da paralı fakat arada bir ücretsiz oluyor. Takip etmek gerek.

– Table Top Racing: Sıkılıncaya kadar oynadığım bir yarış oyunu. Ortam, araçlar, kontrol tam kıvamında.

– Crash Drive 2: Table Top Racing’e ve Re-Volt’a çok benzeyen bir oyun. Bir süre oynadım ama tabiki Table Top Racing bence daha güzel.

– Redline Rush: En sevdiklerimden, hiç sıkılmadığım, keyifli ve kaliteli grafiklere sahip bir oyun. Ancak Apple App Store’da ücretli.

– Exion Off-Road Racing: Az bölümlü ama gayet kaliteli, gayet keyifli bir yarış oyunu. Kesinlikle oynamalısınız.

– Traffic Tour: Yepyeni ve çeşitliği harika ayarlanmış bir oyun. Hem görev yapıyor, hem sonsuz sürüş seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz.

– Racing Fever: Traffic racer’dan esinlenilerek geliştirilen fakat onun bir adım önüne geçen oyun.

– Traffic Racer: Redline Rush benzeri bir oyun. Türk yapımı fakat grafikler Redline Rush kadar iyi değil.

– Adrenaline Rush Miami Drive: Traffic Racer benzeri, Redline Rush benzeri bir başka oyun. Genelde Asphalt Overdrive ile karıştırıyorum.

– Transporters: Volvo’nun iki sene önce çıkardığı sürüş oyunu. Keşke geliştirilseydi.

– Road Racing: Extreme Traffic: Redline Rush ve Traffic Racer benzeri bir oyun daha.

– Blocky Highway: Minecraft ile Traffic Racer’ın başarılı harmanı. Traffic racer seviyorsanız bunu da denemenizi öneririrm.

– Race The Traffic: Bir başka traffic racer taklidi daha. Grafikler başarılı ve oynanırlığı güzel.

– Road Smash: Grafik kalitesi güzel fakat bakış açısına alışamadığım bir oyun. Tabiki bu da diğerleri gibi sonsuz koşu tarzında.

– Tokyo Highway Race Drift: Harika değil ama güncellemeler ile diğer benzerlerine yetişebilir.

– Beach Buggy Blitz ve Beach Buggy Racing: Her iki oyunda gayet keyifli ama diğerlerine göre çabuk sıkılabilirsiniz.

– Angry Birds Go: Sinirli kuşlardan Beach Buggy tarzında yarış oyunu.

– Garfield Kart Fast & Furry: Bir başka kart yarışı. Belki Garfield sevenlerin hoşuna gider.

– Sonic & All-Stars Racing: Sega’nın efsanevi kirpisi Sonic’in mobil yarış oyunu.

– Crazy Taxi City Rush: Sega’dan sonsuz koşu tarzında bir araç sürüş oyunu. Masaüstü bilgisayarda oynadığım ilk versiyon Crazy Taxi ise 13 TL.

– Retro Future Racing: Eğlenceli bir başka yarış oyunu. Çok fazla oynadığımı söyleyemem.

– Rally Racer Drift: Az haritalı ancak eğlenceli bir oyun. Pek fazla kıymeti bilinmedi.

– Sports Car Challange: Araç modellemeleri gayet güzel bir yarış oyunu. Ancak çevre modellemeleri çok da iyi değil.

– Gigabit Off-Road: Grafikleri çok harika olmasada kaliteli ve eğlenceli bir off road oyunu.

– Nitro Punch Car Game: Crash Day oyununun mobil taklilerinden birisi. Keşke grafikler onun kadar iyi olsaydı ama şimdilik o kaliteyi mobilde bulmak kolay değil. Oyunda rakip araçlarla savaşıyor ve yarışıyorsunuz.

– 50 Miles: Eski atari oyunlarına benzettiğim, görevler tamamladığımız yarış oyunu.

– Traffic: İllegal Road Racing: Traffic Racer benzeri bir oyun daha. Kötü yanı kamera açısı olmayışı. Tepeden yerine biraz arkadan görüntüleme yapabilsek daha iyi olacaktı.

– Extreme Car Driving Simulator: Abuk subuk reklamları olmasa harika bir oyun. Haritası, araba modellemesi ve çeşitleri çok başarılı. İnterneti kapalı oynamak daha keyifli olacaktır.

– Car Stunt Racing: Emre Erkis isimli Türk geliştiriciye ait başarılı bir oyun. En güzel yanı aracın verdiği sürüş hissiyatı.

– 4X4 Jam HD: Zamanında oynadığım bir oyundu. Grafikler çok iyi, oynanışta güzel. Ücretsiz sürümüne bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

– MadOut Serisi: AppStore’un hayalet oyunları serisi. Birçok Apple kullanıcısı bu oyunlardan haberdar değildir. Ücretliler fakat grafikler, oynanış harika. Seri içinde en iyisi tabiki en yenisi, MadOut Open City.

– Carmageddon: Çok çok eski bir pc oyunu. Eski olması sebebiyle grafikleri şimdiye biraz geri kalıyor fakat nostalji yapmak isteyenler için harika bir seçenek. 15-16 yaşlarımdayken çok sever ve oynardım, hala arada açıp oynuyorum.

– Rally Point 3, Burnin Rubber Crash n Burn: Kontrolleri düzeltilseymiş her ikiside çok keyifli oyunlar olacakmış. Aslında paylaşıp paylaşmamak arasında kaldım ama belki oynamayı başaranlar çıkar yada ilerleyen zamanda kontrolleri düzeltilir. Ayrıca oyunun en yenileri ne yazık ki Appstore’da yok, Google Play’de mevcut. Rally Point 4 ve 5’i Google Play’de bulabilirsiniz.

– Armored Off-Road Racing: Grafikleri harika olmasa da oynanabilecek bir yarış oyunu.

– Offroad 4×4 car driving Mountain: Grafikleri, oynanışı ile hoş vakit geçirtecek başarılı bir oyun.

– Rival Gears Racing: Araçların tekerlekleri yok çünkü geleceğin aracı bunlar. Bilim kurgu hoşunuza gidiyorsa tam size göre bir yarış oyunu.

– Highway Getaway: Grafik olarak harika fakat oynanırlık açısından biraz kapalı kutu. Daha özgür olsaydı uzun süre severek oynanayabileceğimiz bir oyun olabilirdi. Yinede denemenizi öneririm.

– SR Racing: Grafikleri ve oynanışı ile başarılı bir yarış oyunu. Fakat grafiklerden olsa gerek düşük donanımlı cihazlarda oyundan atabiliyor.

– Racing Horizon: Bir önceki oyun gibi harika grafikler ve oynanışa sahip bir oyun.

– Racing Time: Grafikleri, araç tasarımları ve oynanışı güzel bir oyun. Tek eksiği yayalar ve daha fazla etkileşim. Örneğin checkpoint, sonsuz sürüş, park gibi görevler eklenebilir.

– Rally Championship Free: Sıradan ve eski collin mcrae oyununu hatırlatan bir yarış oyunu. Ancak bu tarzı sevenler, keyif olanlar olacaktır. Oyunu beğenirseniz ücretli sürümünü de alabilirsiniz.

– Assoluto Racing: Lisanslı araçlar sürdüğümüz, kaliteli grafiklere ve oynanışa sahip bir yarış oyunu.

– Race Max: Harika değil ama yinede başarılı bir oyun. Deneyin, beğenmezseniz oynamazsınız.

– DTM Race Simulator 2017: Güzel grafiklere ve iyi bir oynanışa sahip yarış oyunu. Normalde 10 TL’ye satılıyor ancak nadiren bedava olabiliyor. Satın almak istemezseniz bedava yada indirimde olduğu zamanları bekleyin.

FARKLI TARZLAR

– GTA San Andreas & GTA Liberty City & GTA Vice City & GTA Chinatown Wars & GTA 3: Google Play’deki Gta serisi oyunlarını satın alıp oynayabilirsiniz.

– Urban Crime: GTA’nın ücretsiz versiyonu yada taklidi diyebiliriz. Harika bir oyun ve oyunda istediğiniz aracı sürebiliyorsunuz.

– Gangstar New Orleans: Gameloft’un Gta’ya en çok benzetebildiği mobil oyunu. Bir yerden sonra oyun rutine bağlamasa araç sürüşleri gayet keyifli. Vegas Gangsteri‘de iyiydi ancak bu biraz daha iyi.

– Clash of Crime Mad City: Aynı şekilde bir başka GTA kopyası. Daha çok geliştirmeye ihtiyacı var ama yinede verilen emek görmezden gelinemez.

– Extreme Forklifting: Araba park etmiyorsunuz fakat bir forklift ile kasaları bir yerden başka yere taşıyorsunuz. Gayet eğlenceli bir oyun. Aynı oyunun yeni ve biraz daha gelişmiş versiyonu yakın zamanda yayımlandı. Extreme Forklifting 2’ye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

– Construction Machines 2016 Mobile: Grafikleri ve oynanışı harika bir inşaat simülasyonu. Hemde ücretsiz.

– Construction Simulator 2014: 1 Dolar’a satılsa da parasını sonuna kadar hak eden harika bir oyun.

– Truck Simulation 16: Bir önceki oyunun geliştiricilerinden Euro Truck benzeri harika bir mobil oyun. Grafikler, oynanış harika. Kesinlikle tavsiyemdir.

– Farming Simulator 16: Normal bilgisayar sürümünü oynadığım, sevdiğim bir çiftlik oyunu. Genellikle traktör kullanıyor, bağ bahçe yapıyoruz. Oyunun 2014 versiyonu Appstore’da ücretsiz olmuştu eğer mağazadan kaldırılmadıysa indirip onuda oynayabilirsiniz.

– Thug Taxi Driver: Para ile satılan Crazy Taxi oyununa iyi bir alternatif. Ayrıca ücretsiz Taxi Sim 2016 ve Crazy Taxi City Rush‘da var, onlara da bakmayı unutmayın.

– Kavinsky: Bir zamanlar severek oynadığım oyun. Ayrıca müziklerini de çok severim. Oyunda belirli seviyelerde araba sürüyoruz. Bu sebeple bu yazıda onada yer vermemiz gerek.

– Omega Drive: 2015 yılına ait ve “keşke geliştirmeleri devam etseydi” dediğim bir oyun. Oyunda ister süreye karşı checkpoint yapıyor, isterseniz free modda gizli kelimeleri buluyorsunuz. Tabi bu arada etraftaki zombileride ezerek puan, para kazanıyorsunuz.

– Gang Of The Auto: Adından anlayacağınız gibi yeni bir GTA taklidi. Bunbo Games tarafından geliştiriliyor ve daha ilk sürüm olduğundan sorunlar var. En başta oyun kasıyor. Eğer düzeltirlerse gayet güzel olacak.

– Construction Crew: Yandan görünümlü oyunları herkes sevmiyor olabilir ama bu oyun kendini sevdiriyor. Uzun zaman, hatta son level’lara kadar oynadığım bir oyundu. Tavsiyemdir.

– 3D Quad Bikes Unlimited: Grafikleri harika bir atv motor oyunu ancak tek kusuru kontrollerin kötü olması. Güncelleme ile buton kontrolleri eklenirse tadından yenmez.

– Firefighter Simulator 3D: Taxi Sim 2016 oyununun geliştiricisinin ilk oyunlarından birisi. Taxi Sim’e göre daha amatör ama başarılı. Görevimiz yangınlara müdahale etmek.

– Fire Truck 3D: Kontrol noktalarına zamanında varmanız ve yangına müdahale etmeniz gerekiyor. Bakalım ne kadar hızlısınız.

– Demolition Derby: Bilgisayarlarda oynadığımız Crash Day oyununa benziyor. Tabi grafikler, oynanış o kadar iyi değil ve araçlarda silahlar yok. Ancak mobil cihazlar için güzel bir deneme.

– Traffic Rider: Traffic Racer oyununun geliştiricisinden Traffic Racer’ın motorlu versiyonu.

– Highway Traffic Rider: Traffic Rider oyununun başarılı bir taklidi. Diğerini sevmeyenler bunu da deneyebilirler.

– Tanktastic: Online Tank savaşları. Ayrıca helikopterde var fakat oyunun güzel olmasına karşın online’da oyuncu bulmak biraz zor.

– İron Tanks: Bir başka online tank savaş oyunu. Bunda neyseki hem oynanış daha keyifli hemde istemediğiniz kadar online rakip var.

– Air Combat OL: Uçaklı oyunları uçak sürüşü açısından sevmem fakat bu oyun grafik ve oynanış açısından iyi olduğundan 15-20 dakika oynamışlığım var. Gayet güzel bir oyun. Deneyebilirsiniz.

– Drive Simulator 2016 Lite: Az bölümlü, biraz daha geliştirilmesi gereken bir simülasyon oyunu. Paralı sürümü de var ama onda da bölümler bana az geldi.

– Veloz: Çok basit bir oyun hatta flappy bird mantığında diyebiliriz. Ama tasarımı, grafikleri çok güzel. İnsanın oynayası geliyor. Keşke biraz Traffic racer’a yaklaşsaymış.

– 32 Secs: Temple run ve Tron karması bir oyun. Süre sınırlaması olmasa aslında daha keyifli olacak ama şimdilik durum bu.

– Tank 90: Bilmeyen yoktur herhalde? Efsane 90 Tank oyununun en iyi mobil uyarlaması.

– Tank Riders Free, Tank Riders 2, Tank Riders 3: 90 Tank oyununun modernleştirilmiş versiyonu diyebiliriz. Ve tabiki tank sürdüğümüz için bu serininde bu yazıda yer alması gerekiyor.

– Pavel Gavrilyuk Oyunları: Park, simulasyon ve yarış tarzında birçok oyunu olan Pavel Gavrilyuk’un Appstore sayfasına bakmanızı öneririm. Tüm oyunları değil ama bazı oyunları gayet başarılı ve eğlenceli. (Google Play’de Oppana Games)

– Mete Kaplan Oyunları: Park, simulasyon ve yarış tarzında birçok oyun olan Mete Kaplan’ın Appstore sayfasına da bakmanızı öneriyorum. Birçok oyunu gayet başarılı, eğlenceli. (Google Play’de Ultra Mad Entertaniers)

– Offroad 4X4 infinity: Süresinde belirli noktalara ulaşmaya çalıştığımız bir offroad oyunu. Grafikler gayet başarılı.

– Extreme Trucks Simulator: Taxi Sim 2016 oyununun yapımcısından yeni bir oyun. Ayrıca diğer yeni oyunu Bus Simulator 2017‘ye de bakabilirsiniz.

– Truck Simulator: Open World: Türk yapımı harika bir oyun. Grafikler ve oynanış çok iyi. Engelleri aşarak seviyeleri atlıyorsunuz. Araç tasarımları vs anlatmama gerek yok. Aynı oyunun bir önceki sürümüne de buradan ulaşabilirsiniz.

– Helicopter Rescue Simulator: GTA’da süremediğiniz helikopteri burada süreceksiniz. Çünkü oynanış gerçekten çok iyi olmuş. Denemenizi öneririm.

– Turbo League:  Steam’in çok satanlarında yer alan Rocket League’in mobil taklidi. Onun kadar iyi değil fakat yinede başarılı bir oyun ortaya çıkarmışlar. Belki Turbo Lig 2 daha da iyi olur.

Zombie Offroad Safari: DogByte Games’den harika bir oyun. Hem zombi avlayacak, hem yarışacak, altın, puan toplayarak yeni araçlar alacaksınız.

Off The Road: Zombie Offroad Safari oyununun zombi olmayan versiyonu. Bu oyun diğerine göre daha iyi diyebilirim. Görevler fazla, stres daha az.

Coach Bus Simulator: Oyun geliştiricisi OvidiuPop’un sevilen otobüs sürüş oyunu. Hem çok başarılı, hemde eğlenceli bir otobüs simülatörü. Bazı hataları olabilir ama genel itibari ile çok güzel düşünülmüş.

(Eğer ücretli oyunlardan da tavsiyeler isterseniz ilk önce Need For Speed serisi ile Gta serisine bakmalısınız.)

Eğer ekleme yapmak isterseniz yorum olarak gönderebilirsiniz. App Store’a yeni oyunlar eklendikçe güncellenecek. Google Play’deki Backyard Parking gibi bazı kalite oyunlar ne yazık ki App Store’da yoklar. Eğer App Store için gelirlerse onlarıda ekleyeceğim.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


    911aile 08 Haziran 2016, 10:42

    hemen indirecemm

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018