Yazıya Yorum Gönder!

Apple Appstore'da Bulunmayan Android Oyunları

Apple ios ve Google Android çekişmesinde hep Apple fanları bastırır “Apple’daki uygulamalar Android’de yok” diye. Ancak tam tersini söyleyen ve ispatlayan pek göremezsiniz. Bunun sebebi muhtemelen her iki platformu iyi araştıramamış olmalarıdır. Yoksa Google Play’de olup Apple Appstore’da bulamayacağınız, yani İphone ve İpad’lerinizde oynayamacağınız oyunlar yok mu? Tabiki var.

Kaynak olması için üstün körü bir araştırma yaptım ve sizler için Android cihazlarda oynama fırsatı bulup, Apple cihazlarda henüz olmayan ve belki hiç oynanamayacak oyunları listeledim. Hemen listemize geçelim. (Eğer listede hatam varsa, listelediğim oyunlardan biri, birkaçı Appstore’da varsa veya sonradan eklenirse lütfen uyarın!)

1- Half Life: Klasik ve en sevdiğim bilgisayar oyunlarından ilki; Half Life. Bilgisayarlarımızda oynadığımız bu oyunu Android cihazlarımızda botlu veya online seçenekleri ile oynayabiliyoruz. Oyun birebir orijinal, ama sadece Android cihazlar için port edilmiş. Yani Apple cihazlara kurma şansı şimdilik yok.

2- Counter Strike 1.6: İnternet cafelerin yıllardır en popüler oyunlarından biri; Counter Strike. Birebir orijinal CS oyununun 1.6 versiyonunu botlu veya online seçenekleri ile Android cihazınızda oynayabiliyorsunuz. (Oyunun kurulumu için CS dosyalarını Xash klasörüne atmanız ve cs16 client uygulamasını cihazınıza kurmanız gerekiyor.)

3- Quake 3 Port: Eski klasiklerden bir diğeri; Quake3. Oyunu Google Play’den indirip oynayabiliyorsunuz. Ama araştırdığımda Appstore’da bulamadım.

4- Waldschrat Studios Oyunları: Harika grafikler ve sürüş deneyimi sunan 3 adet park oyunu. Ama hiçbiri Apple Appstore’da yok. Oyunların isimleri; Parking Reloaded, Backyard Parking, Street Unlimited, Valley Parking 3D.

5- Games89 Oyunları: Rus yapımı 3 harika kamyon sürüş/park oyunu. Ne yazık ki hiçbiri Apple Appstore’da yok. Oyunların isimleri; Truck Driver Crazy, Truck Driver Crazy2, Truck Driver New Parking.

6- Mobile Strike Online: Counter Strike’dan yola çıkılarak geliştirilmiş bir nişancı oyunu. Grafikler ve oynanış çok güzel. Ancak oyun şimdilik Apple mağazasında yok. Apple’cıların Critical Ops ile idare etmesi gerekiyor.

7- Standoff2: Şimdilik Apple Appstore’da olmayan bir başka nişancı oyunu. Oyunda capture flag gibi modlarda mevcut. Ancak oyunun ilk sürümünü Appstore‘da bulabilirsiniz.

8- Taxi Driver 2017: Azerbaycan’lı kardeşlerimizin geliştirdiği gayet kaliteli ve eğlenceli bir taksi oyunu. Ne yazık ki Appstore’da yok. Aynı geliştirici ekibin Amazing Taxi Sim 1976 adında benzer bir oyunları daha var, o oyunda Appstore’da yok.

9- Woodball: Türk yapımı ve eski bir klasiğin mobile uyarlanmış hali. Yaşı genç olanlar bu oyunu anımayabilir ama eskiler iyi bilirler. Oyun şimdilik Apple Appstore’da yok.

10- Cyberline Racing: Grafikleri ile mobil oyunlarda sınırları zorlayan oyunlardan birisi. Gas Guzzlers Extreme oyunu mobile gelse muhtemelen bunun gibi olurdu. Ama bu oyunda şimdilik Apple Appstore’da yok. (Oyun Google Play’e 2015 yılında eklendi.)

11- Osman Elbeyi Oyunları: Osman Elbeyi isimli geliştiriciye ait oyun serisi. Toplamda 4 oyun var. Ama bu oyunlardan sadece Car driver 2 Appstore’da var, diğerleri yok. Oyunların isimleri; Car Driver2 Easy, Car Driver2 Hard, Car Driver3, Car Driver4. (Serinin ilk oyunu çok amatördü. Appstore’da olmasa da olur.)

12- Dr. Parker: Parking Simulator: (Kesin bilgim yok ama tahminim) Osman Elbeyi isimli geliştiricinin yeni kurumsal hesabından paylaştığı, en yeni oyunu. Oyunda grafikler, sürüş deneyimi daha iyi seviyede. Bu oyunda ne yazık ki şimdilik Apple Appstore’da yok.

13- Real Car Parking: Grafikleri ve oynanışı ile gayet başarılı bir park oyunu. Şimdilik Appstore’da yok.

14- Overtake: Traffic Racing: Grafikleri, oynanışı harika bir oyun. Tek kötü yanı kamera açısının değiştirilmiyor olması. Şimdilik Appstore’da yok.

15- Taxi Parking Simulator 2017: Grafikleri çok iyi olmasada tarzı ve oynanırlığı açısından güzel bir oyun. Şimdilik Appstore’da yok.

16- Santa Lost Gifts: Oynaması en keyifli, en sevdiğim oyunlardan birisi. Oyun Appstore’da var ama sadece Apple tv’ler için. Yani İphone ve İpad’de oynama şansı yok.

17- Dig And Run Racoon: Oynanış tarzı Santa Lost Gifts oyunu ile aynı olan bir başka oyun. Oynaması gerçekten çok keyifli ve Google Play’de de kıymeti pek anlaşılamamış, harcanmış bir oyun. Ne yazık ki Apple Appstore’da yok.

18- Jack Adventures Oyunları: Az önceki iki oyuna benzeyen ama oynanış açısından azıcık farklı bir oyun serisi. Biraz refleks biraz zeka ve bulmaca çözme yeteneği.. Ne yazık ki Apple Appstore’da yok.

19- Henhouse Trouble: Çok eğlenceli ve birazda satranç ile damayı hatırlatan bir oyun. Severek, defalarca oynayabilirsiniz. Ama ne yazık ki Apple Appstore’da yok.

20- Yummy Little Planet: Eski klasiklerden bir tarz. Xonix oyunlarını bilenler bu oyunu çok sevecekler. Oyun Apple Appstore’da yok. (Fakat oyunun atası Airxonix Apple Appstore’da 2 Dolar’a satın alınabiliyor.)

21- Mad Dex Oyunları: Aslında bu tarz oyunları genelde oynamam çünkü devamlı ölüp durursun. Yani baya zorlayıcıdır. Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız 3 oyunuda denemelisiniz. Oyunlardan sadece ilki Appstore’da var, diğer ikisi yok.

22- Boxelbot Platformer World: Farklı tarzıyla sevebileceğiniz bir platform oyunu. Oyunu aradım taradım Appstore’da bulamadım.

23- Hammerhead Studio Oyunları: Harika grafikleri olmasa da oynaması keyifli birkaç oyun geliştirmiş olan Hammer studio ne yazık ki Appstore’da yok.

24- ABGames89 Oyunları: Russian Car Driver, Russian Offroad Pickup Driver vd. oyunlarını severek oynadığım ABGames89 ne yazık ki Appstore’da yok.

25- Counter Critical Attack: Henüz yeni bir oyun ancak şimdilik Apple Appstore’da yok.

26- Project Drift: Osman Elbeyi’nin en yeni drift oyunu. Grafikler çok başarılı fakat drift sevmediğim için çok oynadığımı söyleyemem.

27- Speed Legends: Bir zaman sonra Appstore’a da gelir mi bilemiyorum ama Google Play’de yer alan bu oyun Gta5’e en yakın mobil platform uyarlaması.

28 – CarX Highway Racing: Grafikleri ve oynanışı harika bir yarış oyunu. Aynı geliştiricinin Drift oyunu Appstore’da var fakat bu oyun henüz yok.

29 – Revolution Offroad: Bulup bulabileceğiniz en iyi mobil offroad oyunlarından birisi. Türk geliştiriciler Rooster Games’e ait. Aslında geliştiricinin diğer oyunları Appstore’da var fakat bu oyun henüz yok.

Bunlar sadece benim Android işletim sistemli telefon ve tabletimde severek oynadığım ancak Appstore’da bulamadığım oyunlar. Eğer sizinde bildiğiniz oyunlar varsa isimlerini yorum panelinden yazabilirsiniz. Sadece Android oyunları değil, Appstore’da olan ancak Google Play’de olmayan oyunların isimlerini de paylaşabilirsiniz.

Cafe Racer, Luxury Parking, Truck Simulator Offroad2 henüz Appstore’da yok ancak eklenme ihtimalleri var.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019