Şu anda Görüntülemektesiniz;  Bankalara Yeni Gelir Kaynağı ‘Kart Kullanmama Bedeli’
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Bankalara Yeni Gelir Kaynağı 'Kart Kullanmama Bedeli'

Bankalar vatandaşı soymak için yeni bir yol daha geliştirdi. Yıllardır kart kullanım bedeli altında vatandaşı soyan bankalar bu kez de 'kart kullanmama bedeli' adı altında vatandaşı soyuyor.
 
Kredi kartı almaya karar verirken çok da dikkat etmediğimiz harcama dışı kesintiler, kabarık ekstreler geldiği zaman gündeme geliyor. Birçok vatandaş, kredi kartını kullanmadığı halde kart aidatı dışında ödediği kesintilerden yakınıyor. Bunların başını, vatandaşın farkında bile olmadığı ‘işlemsizlik ücreti’ çekiyor. Kartınızı kullanmadığınız 3 aylık dönem içerisinde kesilen bu ücret yaklaşık olarak 8 TL civarında.

Yani kartınızla 3 ay boyunca hiçbir harcama yapmazsanız bankaya 8 TL ödeyeceksiniz. Siz kartınızı kullanmadığınız için borcum yok diye düşünürken o 8 liraya da faiz eklenecek. Bir süre sonra da yüklü bir borç ile karşı karşıaya kalacaksınız.
 
Bu durumdan kurtulmak için kartınızı iptal ettirmek mi istediniz? Bu kez de karşınıza banka bir çok şart koşuyor. Yani banka her şekilde soygunu gerçekleştirmiş oluyor…

Kaynak: UlusalPost.com

http://www.ulusalpost.com/haber/ekonomi/bankalardan-kredi-kartini-kullanmayana-ceza-/7036.html

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2016