Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Bilgisayarlar İçin Samsung Smart Tv Uygulaması

Samsung markalı smart tv’lerin çoğunda desteklenen bir özellik “Smart view”. Smart view uygulamasını telefon veya tablet bilgisayarınıza kuruyor, daha sonrada akıllı televizyonunuzu, telefon veya tablet bilgisayar üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Hatta kontrol etmekle kalmıyor, ayrıca televizyondaki yayını telefon veya tablet bilgisayar üzerinden de izleyebiliyorsunuz. İşte bu harika özellik, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarımızda da çalışıyor. Ama nasıl?

Aşağıda birazdan göreceğiniz bağlantılardan Samsung markalı akıllı televizyonunuza uygun “Smart view” uygulamasının “Windows” kurulum paketini indiriyor, bilgisayarınıza kuruyor (Bilgisayarda marka model ayrımı yok) ve sonrasında televizyonunuzu bilgisayar üzerinden de kontrol etmeye başlıyorsunuz. Hemde mevcut internet ağının çektiği herhangi bir konumdan.

Smart View İndir!

Smart View için iki yazılım mevcut. Birisi Samsung markalı eski modeller ile uyumlu çalışırken, diğeri yeni modeller ile uyumlu çalışıyor. Yani kurulum paketini indirmeden önce hangi versiyonun televizyonunuz ile uyumlu olduğunu bilmeniz gerekiyor.

GÜNCELLEME!

Eski Smart View 1 ve 2 uygulamaları yenisi geldiği için Google Play, Apple Store ve Samsung web sitesinden kaldırıldılar. Bu sebeple ya aşağıdaki bağlantılardan yeni uygulamaları kullanacak yada yazımın sonundaki eski uygulamaların yer aldığı yazıya göz atacaksınız.

GÜNCELLEME 2: 

Smart View’in yeni ve son sürümü Windows 10 sürümünde sorun yaşayıp hata raporu göstererek açılmadan kapanıyor. Sorunun ne zaman düzeltileceğini bilemiyorum. Bu süreçte isterseniz arada bir Samsung’un sitesinden sürüm güncellemelerini takip edin, isterseniz yazımın sonundan eski sürümleri indirip, kullanın.

>> Yeni Samsung Smart View İndir

(Uygulamalar eski model Samsung Smart televizyonunuzda çalışmazsa eski sürümleri denemeniz gerekebilir.)

– Uygulamanın televizyonunuza bağlanabilmesi için bilgisayarın ve televizyonun aynı kablosuz ağa bağlı olması şart. Eğer bir sorun yaşarsanız ilk önce bağlantı sorunlarını araştırmanızı öneririm.

Smart View uygulamasının eski mobil ve masaüstü sürümüne aşağıdaki ilk bağlantıdan, yeni sürümüne ise ikinci bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

>> Eski Samsung Smart View Uygulamaları

>> Yeni Samsung Smart View Mobil Uygulaması

facebook share twittershare

  hasan 11 Ocak 2016, 00:47

  teşekkürler

  Bydml04 06 Nisan 2017, 13:37

  Ben indirdim tv ye bağlandım fakat tv ekranını izleyemiyorum

  Lordiz 06 Nisan 2017, 23:04

  @Bydml04; Merhaba. Hangi sürümü indirdiniz? Yeni sürüm beta olduğundan sorunları var. Eski sürüm indirdiyseniz korumalı kanallar hariç hepsini izleyebilmeniz gerekir. Tv kanalı korumalı olmadığı halde görüntü yoksa televizyonunuzun yazılım güncellemesini kontrol edin, belki eski bir sürümdedir.

  Bydml04 07 Nisan 2017, 20:38

  Ben Eski Sürümü İndirdim Tv de Hdmı Kablosundan Gelen Görüntüyü İzleyemiyorum

  Lordiz 08 Nisan 2017, 00:22

  @Bydml04; Bildiğim kadarıyla yazılım ile sadece dahili uydu alıcının yayınlarını izleyebiliyoruz. Dahili alıcıda denediğinizde sorun oluyor mu?

  Bydml04 09 Nisan 2017, 13:32

  Benim Televizyonumda Dahili Uydu Kurulumu Yaptırmadım Harici Uydu İle Kullanıyorum

  Bydml04 09 Nisan 2017, 13:39

  View Tuşuna Tıkladığım Zaman Not Suppored By Tv diye bir hata veriyor

  Lordiz 09 Nisan 2017, 17:52

  @Bydml04; Söylediğim gibi muhtemelen sorunun sebebi o. Yayınları bilgisayardan, telefondan izlemek istiyorsanız dahili alıcıyı aktif edin.

  xNaxon 10 Aralık 2017, 21:01

  Yanıt Vermiyor hatası veriyor

  Lordiz 11 Aralık 2017, 21:13

  @xNaxon; Merhaba. Söylediğiniz gibi son sürüm Windows 10 üzerinde sorun yaşayıp kapanıyor. Yeni güncelleme bekleyeceğiz. İnşallah düzeltirler.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017