Şu anda Görüntülemektesiniz;  Bir Facebook Sayfasını Silmek/Yayından Kaldırmak
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Bir Facebook Sayfasını Silmek/Yayından Kaldırmak

Bir facebook sayfasına sahipsiniz ve sayfanızı üyeler ile birlikte tamamen silmek, yayından kaldırmak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit; Facebook hesabınızdan giriş yaparak sayfayı bulacak, sayfa düzen ayarlarından izinlere gidecek ve sayfayı sil komutunu vereceksiniz. Sil komutu verdikten sonrada 14 gün bekleyecek ve size gönderilen onay mesajını onaylayarak sayfayı tamamen silmiş olacaksınız.

Neden 14 gün dediğinizi duyar gibiyim, cevaplayayım.. Çünkü facebook yönetimi sayfa silme kararlarında bizlere 14 günlük cayma hakkı tanıyor, bu süre içerisinde sayfayı silmekten vazgeçer isek sayfanın silinme işlemini durdurabiliyoruz. 14 gün sonrasında eğer vazgeçmediysek bize ilettikleri onay mesajı ile işlemi tamamlıyor ve sayfayı artık geri dönüşümsüz olarak siliyoruz.

Burada dikkat edilecek husus şu; sayfa sil komutu verirken sayfanın 14 gün boyunca yayında kalmasını istiyor muyuz yoksa istemiyor muyuz? Eğer sayfayı silmekte kesin kararlıysak o zaman sayfayı sil komutu verirken yayından kaldır komutuda vermeliyiz ki sayfanın silinme günü gelene kadarda kimseler sayfaya ulaşamasın. Yok eğer sayfayı silmekten vazgeçme ihtimaliniz varsa o zaman sadece sil komutu verirsiniz, bu durumda 14 gün bitene kadar sayfa yayında kalır ve herkes ona ulaşabilir. Ta ki 14 gün bittiğinde sil onayı verene kadar..

Resimlerle Sayfa Silme:

Facebook.com'da oturum açın, yöneticisi olduğunuz sayfaya geçiş yapın ve Sayfayı Düzenle > İzinleri Yönet bağlantısına tıklayın.

Bir Facebook Sayfasını Silmek/Yayından Kaldırmak

İzinleri Yönet sayfasında en alta inin orada sil bağlantısını göreceksiniz. Tıklayın.

Bir Facebook Sayfasını Silmek/Yayından Kaldırmak

Sayfa tamamen silinene kadar yayından da kalksın istiyorsanız yeşil renk ile işaretlediğim mesajın soluna tik koyun ve sonra Sayfayı Sil? butonuna tıklayın.

Bir Facebook Sayfasını Silmek/Yayından Kaldırmak

Şimdi 14 günlük süreyi başlatmış bulunuyorsunuz. Bu süreç içerisinde sayfayı silmekten vazgeçerseniz aynı yere (İzinleri yönet) gelerek silme işlemini iptal edebilirsiniz. Yada 14 gün sonunda gelen bildirime onay vererek sayfayı tamamen silebilirsiniz.

Bir Facebook Sayfasını Silmek/Yayından Kaldırmak

Aklınızda olsun! Sadece yöneticisi olduğunuz sayfayı silebilirsiniz. Başka birinin yönettiği sayfayı nasıl sileceğinizi soran yorumlar göndermezseniz çok sevinirim. Çünkü böyle bir imkan yok.

facebook share twittershare

  funda 17 Aralık 2015, 01:30

  goglede face sayfası açılmıyor bunun sebebi ne olabilir

  Lordiz 17 Aralık 2015, 02:12

  @funda; Google’da açılmıyor derken? Arama sonuçlarında mı bulamıyorsunuz?

  Levent Kesler 06 Mayıs 2016, 18:16

  Merhaba. Sayfada bir kişiye yönetici izni verildi o kişi de art niyetli çıkıp sayfayı sildi. Kalıcı mı yoksa 14 gün opsiyonlu mu sildi bilmiyorum. Ya da silip sillmediğini henüz bilmiyorum sayfaya erişim sağlayamıyoruz. Geri almak için ne yapmamız gerekli bilginiz var mı? Teşekkürler

  Lordiz 07 Mayıs 2016, 00:36

  @Levent Kesler; Merhaba. Sayfada siz ve o kişi, sadece 2 yönetici varsa kötü. Başka yöneticiler varsa hepinizin yetkilerini alıp, herkesi engellemediyse başka biride o arkadaşı engelleyerek yetkisini alabilir. Bunun haricinde Facebook sayfa kurtarma mevzusunda çok yardımcı olmuyor. O arkadaşı bulup sayfayı geri almayı deneyebilirsiniz.

  Selime akkus kiymaz 27 Haziran 2016, 16:12

  Bu feysi kapatmanizi rica ederim

  Mustafa 29 Temmuz 2016, 12:35

  Peki sayfayi ben acmadim ama başkası tarafından yönetici yapıldm ve çıkmak istiyorum fakat öyle bir seçenek yok sadece sayfayi sil diyor bana acaba sayfayi silsem 14 içinde diğer yöneticiler e de mail gider mi onlar müdahale eder mi benim amacım adminlikten çıkmak sayfayi silmek değil

  Lordiz 29 Temmuz 2016, 14:46

  @Mustafa; Sayfaya başka bir yönetici atarsanız yöneticilikten ayrılabilirsiniz. Ya eski sayfa yöneticilerinden birini yada açacağınız sahte boş bir hesabı yönetici yapın veya sayfayı silin. Ama çok fazla hayranı varsa silmek yerine boş bir hesabı yönetici yapmak daha mantıklı.

  Mehtap hacısüleymanoğlu 14 Ağustos 2016, 10:46

  Adima uygunsuz bi sayfa acildi facede bunu nasil kaldirabilirm bana yardimci olun lutfen

  Lordiz 14 Ağustos 2016, 15:16

  @Mehtap hacısüleymanoğlu; Sayfayı şikayet edebilirsiniz. Sizinle alakalı resimler, yazılar varsa bunlarıda şikayetinizde iletirseniz sayfayı sileceklerdir.

  Sahte sayfaya gidip beğen butonu yanındaki Diğer butonundan Sayfayı Şikayet Et seçeneğine tıklayın devamını getirirsiniz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2016