Yazıya Yorum Gönder!

Yakın tarihlerde iki adet Bus Simulator 18 yazısı yayınlamıştım ve şimdi bunlara bir yenisi ekleniyor.. Sebebi ise oyun geliştiricilerinin sürpriz olarak yayınladıkları ücretsiz DLC.. İçinde 40 ülkeye ait otobüs kaplamaları ve birçok sticker bulunan dlc, oyun severlerin oyuna verdikleri destek sonrası geliştiricilerden bir geri dönüş olarak kabul edilebilir. Ki zaten dlc sayfasında da bunu belirtmişler. Peki dlc’de neler var? 

>> Bus Simulator 18 için İzmir Eshot Otobüs Modu

Dlc’de az önce bahsettiğim gibi 40 ülkeye özel tasarlanan otobüs kaplamaları var. Bu ülkeler muhtemelen oyuna yoğun ilgi gösteren ülkeler.. Ayrıca futbol temalı stickerlar ve 40 ülke isminin stickerı var. Otobüs kaplaması hazırlanan 40 ülkenin detayına girersek;

ABD, Almanya, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Çekya, Çin, Danimarka, Fas, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Kolombiya, Kosta Rica, Mısır, Nijerya, Panama, Peru, Polonya, Portekiz, Rusya, Senegal, Sırbistan, Suudi Arabistan, Tunus, Türkiye, Uruguay..

Teşekkür dlc’sinde kendine yer bulan ülkeler..

Ayrıca futbol teması ağırlıklı şu stickerlar da dlc ile birlikte hediye olarak geliyor;

Alevli top, Atkı, Çerçeveli top, Güneş topu, Fair play, Futbolcu, Futbol flaması, Futbol sahası, Futbol sahası 2, Gol!!!, Kazanan yumruğu, Krampon, Krampon 2, Kupa, Logo 1, Logo 2, Logo 3, Logo 4, Love the game, Love, Oleeeee, Skore, Stadyum, Taraftar grubu, Yıldızlar ve kendi dillerinde 40 ülke adı.

Türkiye’nin Turkey olarak geçmesi pek hoşuma gitmedi ama ne yazık ki senelerdir ülkemiz yurt dışında bu isimle tanınıyor. Keşke Turkiye olarak değiştirilse ve oyunda da bu şekilde aktarılabilseydi.. Fakat yapacak bir şey yok.

Daha önce Bus Simulator 18 almış olanlar yada oyunu takibe alanlar bahsi geçen teşekkür dlc’sine hemen aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirler. Ayrıca 40 ülkeye özel kaplamaların kısa ön izlemesi için yine aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

>> Steam’de Bus Simulator 18
>> Ücretsiz Bus Simulator 18 DLC’si

Oyunu henüz satın almadıysanız da diğer ülkelerde 140 TL gibi bir fiyattan, bizim ülkemizde ise 57 TL gibi bir fiyattan satıldığını bilmenizi isterim.

Ayrıca bu kaplamaların amacı ne diyenler olabilir.. Amaç oyunu yerelleştirip daha keyifli hale getirmek ve online oynadığınızda diğer oyunculara kendi tarzınızı yansıtabilmek, ülkenizi gösterebilmek.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018