Yazıya Yorum Gönder!

Türkçe Çarkıfelek Oyunu İndir (Kurulumsuz)

40 senelik geçmişi olan ve son neslin Mehmet Ali Erbil’den izlediği Çarkıfelek yarışmasını bilgisayarınızda oynamak ister miydiniz? Cevabınız evet ise aşağıdaki bağlantıdan indirip oynayabilirsiniz. Oyun kurulum istemez ve tamamen Türkçe’dir. 

>> Oyunu İndir

 Oyun nasıl oynanıyor;

Oyunu açtığınız gibi sağ taraftan oyuncu sayısı 4 diyor, onu 2 yapın ve pc başında 2 kişi oynayanlar için ideal olan bu ama pc başında 4 kişi oynayacaksanız öyle bırakın… Oynamak için Çevir yazan butona tıklayın yada enter tuşuna basın.. Çark dönecek, 50 puan geldi diyelim mouse ile sol alttaki harflerden birine basın, bilemezseniz diğer oyuncu çarkı çevirip harf seçmeli..

Eğer harfi bildiyseniz tekrar çark çevirip harf seçin.. Kelimeyi tahmin eden olursa Tahmini yaz butonuna basın ve harf seçilen alanın altındaki boş alana tahmininizi yazın, enter tuşuna basın… Tahmin başarılıysa ekrana kazanan yarışmacı mesajı gelecek.. Ayrıca yarışmacılar sekmesinden oyunculara isimler verebilirsiniz… İyi oyunlar, iyi eğlenceler..

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  merry 13 Aralık 2009, 17:57

  spr bir oyun

  farmile 04 Mart 2012, 15:50

  Admin, link kırılmış site açılmıyor, tekrar güncelleyebilir misiniz acaba ?

  admin 06 Mart 2012, 02:33

  @farmile; Başka bir siteye tekrar yükledim yazıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.

  uğur eryiğit 05 Ağustos 2015, 23:22

  Çok iyi

  İsmail Yakut 28 Ocak 2017, 19:04

  Çarkıfelek Türkçe kelime oyunu İndir.!

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018