Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme

En çok merak edilen ve internette hiçbir yerde resimli yada yazılı tam bir anlatımı olmayan konuyu buradan anlatmayı görev bildim. İnşallah işinize yarar… Örneğimizi Yandex ücretsiz kurumsal mail servisi üzerinden anlatacağım ve eğer başka bir servisten mail alıyorsanız ona göre düzenleme yapmanız gerekecek.

DİKKAT! Yazı, 9 Ağustos 2008 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Eğer Yandex mail’den kaydınızı yaptırmadıysanız bu konuya bakarak önce kayıtlarınızı tamamlayın.. Yukarıdaki işlemleri yaptıysanız Direct Admin panele mx eklemeyi anlatmaya geçebiliriz..

1.) Yandex mail için gerekli mx adresini kenara not alın..

mx.yandex.net.

2.) Domain panelinde gelimiş dns yönetimi kullanmıyorsanız hostunuzun panelinden yani Direct Admin panelden MX kayıtlarına gidin.

Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme

3.) Karşınıza domaininiz için ekli yerel mx bilgisi olacak yada boş olabilir. Eğer mx kaydı varsa mevcut kaydı silin ve buraya Yandex mx‘ini ekleyin.

Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme

4.) Yandex mail panelinde mx kayıtlarının tekrar kontrol edilmesi için yenileme yapın. (Yandex bazen mx kayıtlarını geç görebiliyor. 1 -2 saat sabrederek arada bir tekrar deneyin. Sorun devam ederse domain yönetim panelinden gelişmiş dns ayarlarına gidip burada mx ve spf eklemesini deneyin.)

Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme

5.) Saatler geçmesine rağmen hala mx kaydı tamamlanmadıysa Direct Admin panelinde Dns yönetimi bölümüne gidip, buradaki mail ve mx kaydını silin, alt bölümden Yandex mx’ini ekleyin.

Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme

Konumu başka sitelerde alıntı yaparken lütfen kaynak gösterin. Ayrıca Hotmail’in ücretsiz mail hizmeti sona erdiğinden yazıyı tekrar güncellemek ve Yandex’e göre anlatmak gereği doğdu. Yanlışlar, sorunlar olursa lütfen yorum panelinden yazın.

facebook share twittershare

  Şalamar 18 Nisan 2009, 01:48

  Çok Güzel ve ayrıntılı anlatım olmuş… Hiç bi yerde bu kadar güzel anlatım görmedim gerçekten.. Bu anlatım sayesinde ögrenmiş oldum =)

  Çok teşekkürler Lord.iz(;

  escape 08 Şubat 2010, 13:57

  arkadaşım domain.lives anlatımı yatığınız sayfa açılmıyor açılmıyor

  admin 08 Şubat 2010, 16:46

  açılıyor arkadaşım şimdi baktım link sağlam :)

  lsdemir 17 Mart 2011, 16:21

  üstad bende anlattığın gibi yaptım ama servis nedense aktif görünmüyor.

  admin 17 Mart 2011, 21:58

  hotmail kaynaklı bir sorun olabilir geçenlerde herşey doğru olmasına rağmen cpanel mx aktivasyonu yapamadım ama biryerde hata yapmışta olabilirsiniz. Yazıyı yayınladığım tarihlerde (9 Ağustos 2008) işe yarıyordu çünkü :)

  mustafa 09 Eylül 2011, 08:20

  saol kardeş allah razı olsun.

  branJua 28 Ocak 2016, 22:19

  Mail gönderebiliyorum ama bana mail gönderilirken hata veriyor ve mail ulaşmıyor mx records ayarlarım doğru acaba ne olabilir?

  Lordiz 29 Ocak 2016, 21:10

  @branJua; Yandex mail hesabına girip yazdıklarınız karşı tarafa gidiyor ama size yazdıkları ulaşmıyor mu? Site içindeki formlardan mailler mi ulaşmıyor? Aşağıdaki siteden mx kontrolü yapın ama belki yeni ekleme yaptıysanız sorun geçici olabilir.

  https://mxtoolbox.com/

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017