Yazıya Yorum Gönder!

Gözlerimiz yollarda hep bir haber bekliyorduk ve nihayet beklenen duyuru Disney’in Twitter hesabından geldi. Duyuru tweetinde Netflix’e en iyi alternatif olması beklenen Disney online streaming servisinin adı ve servisin ne zaman aktif olacağı açıklandı. Disney’in online streaming servisinin adı Disney+ (Disney Plus) olacak ve servis ilk olarak Amerika’da 2019 yılının sonlarına doğru kullanıma açılacak. 

Güncelleme: Netflix, 3 sezondur başarılı bir performans gösteren Dare Devil dizisinin artık Netflix’de yer almayacağını açıkladı. Dizinin 4. sezon ile Disney+ platformundan geri dönüş yapma ihtimali yüksek.

Güncelleme 2: Disney’in, Disney+ için Vision and the Scarlet Witch adında bir dizi çektiği dedikoduları var. Dizi, bir Marvel dizisi olacak ve dizide Vision ve Scarlet Witch isimli süper kahramanlar ana tema olacak.

Diğer yandan Disney+ servisinin Amerika ile aynı anda yada yakın bir tarihte bir çok ülke gibi Türkiye’de de kullanıma açılacağı garanti.

Disney+ servisinin ne zaman açılacağı hakkında tam bir tarih verilmese de sistemin büyük bölümünün uzun zamandır hazırlık aşamasında olduğunu biliyorduk. Hatta Disney’in hali hazırda Netflix üzerinden yayınlanan bazı dizi ve filmlerini de kendi servisine aktaracağına dair haberler okumuştuk. Yani Disney’in bu duyurunun ardından servisini aktif etmek için çok fazla beklemesine de gerek yok.

Fakat resmi açıklamadan da gördüğünüz gibi en az 8-9 ay daha bekleyeceğiz.

Disney Plus Web Sitesi

Disney+ bir online streaming servisi olacağı için doğal olarak bir web sitesi olacak ve aboneliğimize, içeriklerimize oradan ulaşacağız. Peki adres ne olacak?

www.DisneyPlus.com

Evet, sürpriz değil. Disney+ servisinin ana erişim adresi bu olacak.

Şuan sadece test aşamasında olan Disney+ Türkiye sayfasının adresi ise;

https://preview.disneyplus.com/tr/

Siteye üye olacak, abonelik satın alacak ve Disney’in tüm online arşivine erişim sağlayabileceğiz.

Tabi Disney+’ın Netflix’e rakip olurken detayları atlayacağını sanmayın; servis aktif olduğunda mobil uygulamaları da aynı anda erişime açılacak.

Disney+ Abonelik Ücreti

Henüz Disney Plus üyelik ücreti hakkında bir duyuru yok fakat Netflix’e rakip olacak olan servisin onun planına yakın bir plan belirleyerek Türkiye’de pazara giriş yapması bekleniyor.

Netflix’in Temel paketi şuan 16 TL fakat 2019 sonuna doğru zamlanarak 20 TL’ye çıkacağını düşünürsek, Disney+ servisinin de 20 TL gibi bir başlangıç fiyatından hizmete açılacağını tahmin edebiliriz.

Disney+ Dizi ve Filmleri: 

Disney+ karşımıza hangi yapımlarla gelecek? Konuyla alakalı yabancı basında bir sürü haber var. Hem Netflix’deki kendi dizilerini transfer edebileceği, hemde elindeki tüm markaları öne sürerek epey ses getirecek yapımlarla karşımıza çıkacağı söyleniyor. Elindeki markalar ise şunlar; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic.

Yani Disney+’da hem gençlere, hem ailelere, hem yetişkinlere, hemde belgesel sevenlere hitap edecek binlerce içerik olacak.

Disney+’da yer alması muhtemel yapımlar şunlar;

  • Yeni bir Star Wars dizisi,
  • The Mandalorian (Bir Star Wars Karakteri Dizisi)
  • Yeni Marvel dizileri (Loki, Daredevil, Luke Cage, Iron Fist, Jessica Jones, Vision and the Scarlet Witch)
  • Yeni bir Monster İnc filmi,
  • Yeni bir High School Musical filmi,
  • Geriye dönük tüm Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, Nat Geo arşivi.

Disney+’a Kayıt Olun!

Disney+ ile alakalı yeni haberler, duyurular olduğunda yazımda güncelleme yapacağım fakat siz yinede Disney+’a daha yakın olmak için Disney+ Türkiye sayfasındaki mail formuna mail adresinizi girerek en güncel haberleri ilk öğrenenlerden birisi olabilirsiniz. Korkmayın, Disney+’a kayıt oldunuz diye servis aktif olduğunda sizden para istemezler!

https://preview.disneyplus.com/tr/

Konuyla alakalı eklemek istedikleriniz olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019