Yazıya Yorum Gönder!

Domainler, Yani Alan Adları Olmasa Ne Olurdu?

Bu soruyu hiç kendi kendinize düşündünüz mü? Hergün internet de onlarca sitede dolaşan belkide kendi web sitesi olan bizler, eğer sitelerin isimleri (yani domainler) olmasa ne yapardık? Çok azımız bu konuda kafa yormuştur, çünkü neyseki öyle bir tehlike yok.

Mesela bir Google, bir Youtube, Twitter, Facebook!.. Farzedelim alan adları olmasa bu web siteleri şuan ki popülerliklerinde olurlar mıydı ? Bu konuda tahmin yürütmeye çalıştığımızda sanal alemin bu kadar büyümesinde alan adlarının büyük katkısı olduğu sonucu ortaya çıkıyor.

Mesela hergün giriş yaptığımız Google.com sitesinin adı olmasa ve sadece ip adresinden ibaret olsaydı ne olurdu ? Muhtemelen Google bu kadar popüler olamazdı.. Düşünsenize arkadaşlarınıza Google’u tarif etmek istediğinizde ip adresini ezberlemek zorunda olacaktınız… Ve yılda birkaç kez ip adresi değişmek zorunda olsaydı?

Bunun gibi diğer siteleri de düşünürseniz internet aleminin alan adları sayesinde nasıl büyüdüğünü görebilirsiniz..

Neyseki böyle bir durum yok. Lütfen alan adlarının kıymetini bilelim :))

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018