Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Dünyanın En Hızlı İnternetini Kullanan Ülkeler

İçerik sağlama firması Pando Networks’ün yaptırdığı araştırmaya göre veri indirmede inanılmaz bir hıza ulaşan Güney Kore liderlik koltuğunda. Mashable sitesinde yer alan inforgrafiğe baz teşkil eden araştırma, dünyada ortalama hızın bu ay 580 KBps hıza ulaştığını gösteriyor. Ülke sıralamasında Güney Kore 2,202 KBps ile ilk sırada yer alırken, Türkiye onun dörtte biri hızda, yaklaşık 490 KBps ile dosya indirebiliyor.

İndirme hızı Romanya ve Bulgaristan’da da 1500 KBps sınırını aşarken, Litvanya, Letonya, Ukrayna ve Danimarka gibi ülkelerin Türkiye’nin önünde olması hala çok para ödeyip tam karşılığını alamadığımız gerçeğini bir kez daha gözümüze sokuyor.

Güney Kore haricinde dünyadaki en hızlı internete sahip ülkere bakarsak, Romanya, Bulgaristan, Litvanya, Letonya, Japonya, İsveç, Ukrayna, Danimarka ve Hong Kong ilk sırada yer alıyor.

Dünyada en yavaş internete sahip ülkeler sıralamasına baktığımızda ise D. Kongo Cumhuriyeti, Orta Afrika Cumhuriyeti, Komorlar, Cook Adaları ve Lesotho Yu görüyoruz..

Veri indirme hızlarına ilişkin infografiğin büyük halini görmek için üzerine tıklayın.

Dünyanın En Hızlı İnternetini Kullanan Ülkeler

Dünyanın En Hızlı İnternetini Kullanan Ülkeler

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017