Yazıya Yorum Gönder!

Ekran Parlaklık Ayarlama Çubuğu Kaybolursa Ne Yaparız?

Kuzu kuzu yerinde duran parlaklık ayarlama çubuğu bir anda ortadan kaybolursa neden kaybolur ve çözüm olarak ne yapabiliriz? Android işletim sistemi olan cihazlarda sıkça görülen bir sorun olmasada nadiren teknik aksaklık diyebileceğimiz bir sebepten bildirim panelindeki bu pratik çubuk aniden kaybolabiliyor ve pilimiz %5 gibi bir değere inmediyse, ayarlar altından da kapatmadıysak geri getirmek için çıldırma noktasına yaklaşabiliyoruz. Peki ne yapacağız?

1.) İlk önce pil durumunuza bakın. Pil %15 altında ise parlaklık çubuğunun kaybolması normal, pili doldurduğunuzda geri gelecektir. Eğer pil %15 gibi değerlerin üzerindeyken çubuk kaybolduysa diğer seçeneğe geçin.

2.) Ayarlar altından bu özelliğin açık olup olmadığını kontrol edin. Ayarlar > (Cihazım) > Ekran > Bildirim Paneli altından Parlaklık ayarı seçeneğinde tik olup olmadığına bakacaksınız. (Tabi Android sürümüne bağlı olarak bu seçenek farklı bir yerde de olabilir. Örneğin custom Android 5.0 romlarında Ayarlar > Bildirim çekmecesi > Parlaklık kaydırıcısını göster)

3.) Seçenek aktif olduğu halde çubuk görünmüyorsa aşağıdaki uygulamayı telefonunuza kurun, start butonu ile çalıştırın ve parlaklık çubuğunun yerine gelip gelmediğine bakın. Çubuk yerindeyse şimdi uygulamayı stop yaparak tekrar bakın. Çubuk hala yerindeyse uygulamayı silebilirsiniz.

>> Night Mode İndir

4.) Yukarıdaki uygulamaya rağmen sorun çözülmediyse telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirin veya teknik beceriniz varsa odin ile orijinal stock rom paketinizi tekrar yükleyin.

Ekran Parlaklık Ayarlama Çubuğu Kaybolursa Ne Yaparız?

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  Eren 22 Mart 2016, 01:31

  Eyvallah kardeş çok saol

  Beyazenci 08 Nisan 2016, 18:41

  Çok teşekkür ederim. Çok sağolun.

  fazil 29 Ekim 2017, 20:46

  Ekran parlaklik sorun

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019