Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Facebook'dan Gelen Mail ve Bildirimleri Kapatma

Facebook hesabı olup gelen maillerden rahatsız olanlar, mail gelen kutusu dolup taşanlar, sizler için kısaca Facebook hesabınızdan bildirimleri kapatmayı anlatmak istiyorum.. Bu işlemlerden sonra Facebook hesabınızda hiçbirşey değişmeyecek, sadece size gelen mail bildirimleri duracak ve artık Facebook hesabınızdaki hareketleri Facebook hesabınıza girerek takip edeceksiniz..

İşlem çok basit Facebook hesabınıza giriş yapacaksınız,

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstten veya bu bağlantıdan Ayarlar sayfasına gideceksiniz,

Ardından sol menüden Bildirimler‘e veya bu bağlantıya tıklayacaksınız. Bildirimler sayfasında 4 kategori göreceksiniz.

Facebook üzerinde, E-posta, Mobil, Kısa mesaj..

Hangi bildirimleri (mailleri) almak istemiyorsanız sağ taraftan Düzenle butonuna basarak ayarları elden geçirecek, istemediğiniz bildirimleri veya hepsini kapatacaksınız.

Facebook'dan Gelen Mail ve Bildirimleri Kapatma

Artık bildirimlerden kurtuldunuz.. Sorularınız olur ve daha fazla detay isterseniz yorum panelinden yazabilirsiniz.

facebook share twittershare

  Gökhan 05 Aralık 2017, 14:59

  S.a baylar bayanlar telefonuma sms kodu ile facebook bildirimi geliyor ama benim facebookum deil baskasini bunu kapatmanin yolu varmi

  Lordiz 05 Aralık 2017, 21:34

  @Gökhan; Birisi yanlışlıkla sizin telefon numaranızı Facebook hesabına eklemiş olabilir. İyi niyetle bu kişiyi bulup mesaj atarak bildirebilirsiniz. Eğer hesap aktif olarak kullanılmıyorsa telefon numarası ile şifre sıfırlama yapıp, telefonunuzu hesaptan kaldırabilirsiniz.

  Erturkcemile 20 Aralık 2017, 19:13

  Birisi Facebook bildirimini benim numarama yönlendirmiş.bana ait olmayan bildirim numara girip şifre değiştir diyorum hesap kapatıldı diyor lütfen yardımcı olun lütfen sürekli mesaj geliyor

  Lordiz 20 Aralık 2017, 21:58

  @Erturkcemile; Merhaba. Muhtemelen sizin numaranızı kendi hesaplarına eklemişler. Eğer o hesap kapatıldıysa Facebook ekibine destek mesajı yollamanız lazım. Dondurulmuş hesaplarda şifre sıfırlama vardı diye biliyorum ama kapatılmış hesaplarda ne olur hiç deneme şansım olmadı.

  http://www.lordiz.com/facebook-hesap-guvenligi-ve-hesap-kurtarma.html
  iyi_biri 24 Aralık 2017, 20:24

  Merhaba ben çok eskilerdenim internet bilgisayar kullanımı konularında çok şeyler öğrendim halen daha bilmediğim çok şeylerde vardır. Sorunum şu 10 yıllık facebook hesabım vardı bu tabi bunu e-posta hesabımlada kullandığımdan çok sayıda kişiler ekli durumda, facebook hesabım kapatıldıktan sonra çok sayıda başka hesaplar açmama rağmen hepside kapatıldı (sebebini bilmiyorum) yıllardan beri facebook kullanmıyorum ama ilk heabımı açtığım tarihlerden eklediğim kişiler için sürekli şu kişinin doğum günü bu kişinin doğum günü diye e-postalar alıyorum yıllardan beri bunların sayıları 4-5 bin vardırama tanışmıyoruz bir kaç tanesi hariç arkadaşım vesaire değiller ama facebook hesabım kapalı ulaşılamaz durumda olmasına rağmen bu mesajları alıyorum acaba e-postamda ayarmı yapmalıyım ne ayarı yapmalıyım bir kaç arkadaşımı kaybetmeden?

  Lordiz 25 Aralık 2017, 17:32

  @iyi_biri; Merhaba. Facebook hesabınızı sildiyseniz bildirim gelmemesi gerekir. Sadece dondurduysanız hesabınıza girip bildirim ayarlarından bildirimleri kapatın. Facebook hesabınızı sildiğiniz halde bunlar geliyorsa maillerin Facebook’dan gelip gelmediğini kontrol edin. Belki Outlook veya Msn arkadaşlarıyla alakalı bildirimler olabilir. Facebook bildirimiyse mailin altında bildirimleri kapatma yada bildirimden çıkma bağlantısı olup olmadığına bakın belki oradan bir sonuç alabilirsiniz.

  iyi_biri 25 Aralık 2017, 20:51

  Yazdıklarımı okumadığınızı görüyorum site yetkilisi Lordiz veya okudunuz anlamadınız. Benim facebook hesabıma ulaşmam mümkün değil çünkü normal giriş yapmaya kalkınca hesap bulunamadı şeklinde bir cevap ile karşılaşıyorum. Bu yüzden söylediklerinizi facebook üzerinden yapmam mümkün değildir. Facebook üzerinde eklediğim kişiler e-posta’ma da eklenmiş durumda bunları nasıl eskisiz hale getiririm şunun doğum günü bunun doğum günü şeklinde e-posta’lar la e-posta’mı şişirmesin ve aynı zamanda bir kaç arkadaşımı etkisiz hale getirmeden sorduğum soru budur ne anlaşılamadı bu sorumda anlamadım. G-mal Şu sayfadan bağlantıları sildim umarım olmuştur. https://contacts.google.com/

  Lordiz 25 Aralık 2017, 22:01

  @iyi_biri; Ben size anlamadığımı söylemedim ki? Size çözüm yolları önerdim. Facebook hesabınızda kullandığınız mail adresi hangisi ise orada rehber kısmına ve takvime bakın. Kişileri silerseniz doğum günü bildirimleri gelmez.

  ugurgulsum 06 Şubat 2018, 00:33

  Mrb benim hotmailimle bı arkadaşım face açmıştı ve ben bu durumdan çok rahatsızım o kişiyle görüşmüyorum artık adresmile face kullnssn istemiyorum napmalym bu durumda

  Lordiz 06 Şubat 2018, 01:43

  @ugurgulsum; Merhaba. Mail hesabının kontrolü sizde ise Facebook üzerinden mail adresi ile şifre sıfırlama yapın, hesabın detaylarından mail adresinizi silin ve eğer onun mail adresini biliyorsanız o maili ekleyin. Yada hesabı çok aktif kullanmıyorsa hesabın şifresini değiştirin artık o hesaba girip kullanamasın. Tabi bu sonuncusu çok iyi bir seçenek sayılmaz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017