Yazıya Yorum Gönder!

Facebook hesabınızın şifresini unuttunuz ve hesabınızda tanımlı mail adresine artık erişemiyorsunuz! Bu durumda seçenekleriniz şunlar; şifreyi hatırlayacaksınız, mail adresini geri almaya çalışacaksınız yada telefon numaranız hesabınızda ekle ise sms ile şifre sıfırlama yöntemini kullanacaksınız. Fakat sms ile şifre sıfırlama için Facebook’a eklediğiniz telefon numarasını onaylamış da olmanız gerekiyor. Aksi halde telefon numaranız ekli olsa dahi şifre sıfırlama ekranında seçenekler arasında telefon numaranızı göremiyorsunuz! 

Facebook için Sms ile Şifre Sıfırlamayı Etkinleştirme

Ne kadar saçma değil mi? 

Halbuki biz gayet rahatız, “telefon zaten orada ekli” diyoruz.. Ancak Facebook acil bir durum anında bize sms ile şifre sıfırlama seçeneğini sunmuyor. İlla ki önceden numarayı onaylayacak-mışız. (Aslında onaylamış olmam lazımdı ama bende de onaylı değilmiş?!)

Peki bunun kontrolünü nasıl yapacağız? Yada sms ile şifre sıfırlama için telefon numaramızı nasıl ekleyeceğiz?

Telefon numaranızı ilk defa eklemek için yada numaranız onaylı mı kontrol etmek için şu yolu izleyeceksiniz;

1) Facebook.com’da hesabınıza giriş yapacak, sağ üstteki açılır menüden Ayarlar‘a gideceksiniz.

https://www.facebook.com/settings

2) Ayarlar sayfasında soldan Mobil başlığına tıklayacaksınız.

https://www.facebook.com/settings?tab=mobile

3) Mobil Ayarları ekranında telefon numaranız ekli mi? ve hemen altında da Doğrulandı yazıyor mu kontrol edin. Eğer Doğrulandı yazıyorsa sorun yok. Sms ile şifre sıfırlamayı her zaman kullanabilirsiniz. (Hatta sağlaması için şifremi unuttum dersiniz, sıfırlama seçeneklerinde sms seçeneği var mı bakarsınız.)

Ancak burada numaranız ekli değilse yada Doğrulandı yerine Kısa Mesajlar Etkinleştirildi yazıyorsa aşağıdaki yolu izleyerek telefon numaranızı ekleyip, sms ile doğrulaması yapmalısınız.

Yeniden Telefon Ekliyoruz:

1) Facebook’da Mobil sayfasında Telefon Ekle butonuna tıklayın. Yada telefonunuz ekli ise önce silip, sonra Telefon Ekle butonuna tıklayın.

Facebook için Sms ile Şifre Sıfırlamayı Etkinleştirme

2) Telefon numarası formunda Türkiye seçip, numaranızı yazın. Devam butonuna tıklayın. Sms size ulaştıktan sonra da gelen kodu kod onay kutucuğuna girin, onaylayın.

Facebook için Sms ile Şifre Sıfırlamayı Etkinleştirme

3) Bir sonraki ekranda Sadece Ben seçeneğini seçin ki numaranız Facebook hesabınızda herkese görünmesin!

4) Şimdi kontrolü için Mobil sayfasında telefon numaranızın altına bakın yada Şifremi Unuttum sayfasında bir deneme yapın. Sms seçeneği artık görünüyor mu?

Facebook için Sms ile Şifre Sıfırlamayı Etkinleştirme

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  Ayse kucukgözlu 05 Kasım 2018, 15:58

  Facebok epostamı istiyor

  Lordiz 05 Kasım 2018, 16:31

  @Ayse kucukgozlu; Telefon eklerken mi istiyor? Yoksa şifre sıfırlama için mi istiyor? Yazımda Facebook hesabınızda telefon etkinleştirmeyi anlatmıştım.

  orhan.isler 17 Kasım 2018, 21:30

  Hesap sifrem unuttum

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019