Şu anda Görüntülemektesiniz;  Facebook Sayfa İsmi Değiştirme
Tarih: 
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Facebook Sayfa İsmi Değiştirme

Eskiden Facebook sayfalarında isim değiştirmek için sayfa beğeni sayısının 100 kişi altı olması gerekiyordu, yakın zamanda bu kural kaldırıldı ve artık sayfa beğeni sayısına bakılmaksızın sayfa ismi değiştirilebiliyor. Fakat sayfa ismi değişikliğini talep olarak iletiyoruz ve Facebook onayından sonra değişiklik gerçekleştiriliyor. Yani yeni sayfa adı, Facebook kurallarına uymuyorsa sayfa adınız eskisi gibi kalıyor, tekrardan kurallara uyan bir isim talep etmeniz gerekiyor.

Nasıl Yapıyoruz?

1.) Facebook sayfamıza gidip Hakkında sekmesine geçiyoruz.

Facebook Sayfa İsmi Değiştirme

2.) Sayfa adının üzerine imleç ile geliyoruz ve sağ tarafta beliren Düzenle butonu ile değişim formunu açıyoruz. Eski adı ister silin, ister ekleme yapın, ardından değişiklikleri kaydet butonu ile talebi gönderin.

Facebook Sayfa İsmi Değiştirme

3.) Sayfa adınızı tamamen değiştirmiyorsanız yani konu değişikliği, yanıltma vb bir durum yoksa 1-2 dakika içerisinde sayfa adınız değiştiriliyor ve sizede bir bildirim mesajı geliyor.

Facebook Sayfa İsmi Değiştirme

Denemelerimden birinde, tamamen farklı bir isim değişikliği sorunsuz gerçekleşmişti ancak bir diğerinde Facebook sorun çıkardı. Çünkü ilk denememdeki sayfanın eski adı kullanılan site url’si ile tamamen alakasızdı. Değişiklik ile sayfa adını url ile aynı yapmış olduk. İkinci denememde ise url ile alakalı sayfa adını farklı bir isme çevirmek istedim, talebim 3 kez red edildi ve en sonunda eski isme ekleme yaparak orta yolu bulduk.

Sorularınız olursa konu altından gönderebilirsiniz.

facebook share twittershare

  Orkun 17 Ağustos 2015, 04:07

  sayfa isimlerini değiştirdikten sonra birleştirme yapmak istiyorum fakat adını değiştirdiğim sayfalar nedense birleştirme bölümüne geldiğim de göremiyorum kısaca adı değişenler orada gözükmüyor bilginiz var mı bu konuda ?

  admin 17 Ağustos 2015, 14:39

  @Orkun; Sayfa ismi değiştirildikten sonra sayfanın 7 gün açık kalması gerekiyor. Sayfa birleştirmede bir nevi sayfa kapatma olduğu için 7 gün beklemek gerekiyor. 7 gün sonrasında sayfaların görüneceğini tahmin ediyorum. 

  Orkun 17 Ağustos 2015, 17:30

  mantıklı teşekkürler :)

  Murat 14 Mart 2017, 01:06

  Slm arkadaşım,
  Ben sayfa adını değiştirmek istiyorum ve 3 defa red yanıtı geldi bunun sebebi neolabilir ? Sayfa adi suan Gönül Mekânı degistirmek istedigim isim DeLi Divane1. Ama bitürlü olmuyor hep red geliyor. Isım değiştirip 2 sayfamı birleştirmek istiyorum. Yardımcı olursan çok sevinirim.

  Lordiz 14 Mart 2017, 22:46

  @Murat; Merhaba. Sayfa isimlerinde büyük küçük harf kuralları var. Deli Divane, Deli Divane 1 yaparsanız kabul edeceklerini düşünüyorum. Ancak aradaki büyük L işi bozuyor olabilir. Eğer sorun bu değilse eski sayfa adı ile yeni sayfa adı arasında bağ kuramadıklarından red ediyor olabilirler. Bende bir sayfamın adını değiştirmek için 4-5 kez tekrar tekrar talep göndermiştim.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.

Reklamlar
 

Son Yazılar

Son Yorumlar
 • Lordiz @Bekir Yılmaz; Aleyküm selam. Wireless açmak için yazılım kullanabilirsiniz yada…

 • Lordiz @Mehmet Doğan; Merhaba. Söylediğiniz şeyi header.php içine mobili algılayıp…

 • Lordiz @s.demir; Merhaba. Mail hesabını neden kurtaramıyorsunuz? Hotmail, outlook…

 • Lordiz @Meral; Merhaba. Hesabınızı dondurduğunuzda söylediğiniz gibi bir süre sınırı…

 • Lordiz @Murat; Merhaba. Sayfa isimlerinde büyük küçük harf kuralları var. Deli Divane,…

Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Lordiz.com v1 © 2016