Şu anda Görüntülemektesiniz;  Facebook Sayfasından Birini Engelleme
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Facebook Sayfasından Birini Engelleme

Uzun bir yol izlendiği için siteden gelen sorulara cevap vermek zor oluyor, bu sebeple de ayrı bir yazı yazmak, resimlerle anlatmak farz oldu. Konumuz belli, Facebook sayfamızı beğenen kişilerden birisini sayfadan atıyor, hatta istersek engelliyoruz. İster 50 kişi, isterse 10 bin kişi beğenmiş olsun, ismini bildiğimiz takdirde bulup engelleyebiliyoruz ancak bu biraz uzun sürebiliyor. Çünkü sayfayı beğenenler en son beğenenden, daha eskiye doğru gidiyor. Yani sayfayı birkaç sene önce beğenenleri bulmanız baya zaman alacak..

Nasıl Yapıyoruz?

1.) Sayfanıza giriş yapın, sağ üstten Ayarlar'a tıklayın.

Facebook Sayfasından Birini Engelleme

2.) Sol menüden Engellenmiş Kullanıcılar'a tıklayın.

Facebook Sayfasından Birini Engelleme

3.) Kimseyi engellemediyseniz sağ sayfa boş olacak, açılır kutudan Sayfanı beğenen kişiler seçeneğini seçin. Açılan listeden engelleyeceğiniz kullanıcıyı bulun. 

Facebook Sayfasından Birini Engelleme

Normal şartlarda birisi sayfanızdaki bir paylaşıma yazdıysa doğrudan engelleyebiliyorsunuz, ancak bu kişinin profiline sayfanız üzerinden giderseniz engelleme seçeneği olmuyor. Ayrıca kendi profilinizle engellersenizde sayfadan atılmış olmuyor. 

Liste diyelim çok dolu ve aylar aylar önce sayfayı beğenen birini engelleyeceğiz, bu durumda kullanıcı isimlerinin altındaki tarih bilgisine bakıyoruz. 5 ay önce sayfayı beğenen kişiyi bulmak için 5 ay önce sayfa beğenenlere kadar aşağı iniyoruz, sonrasında tek tek bakarak engellenecek kişiyi arıyor gözlerimiz. 

4.) Engellenecek kişiyi bulduysanız sağ tarafındaki dişli simgesine tıklıyor ve buradan Kaldır seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook Sayfasından Birini Engelleme

5.) Karşımıza bir bildirim gelecek, bu bildirimi onaylayarak bu kişiyi sayfa beğenisinden çıkaracak veya ek olarak sayfadan da engelleyeceğiz. (Engellerseniz sayfayı göremez, engellemezseniz sayfayı tekrar bulup beğenme imkanı olur.)

Facebook Sayfasından Birini Engelleme

Şimdilik geçerli yöntem bu, ilerleyen zamanda belki Facebook işimizi kolaylaştırır ama özellikle sayfa beğenenlerin atılmasını engellediği ortada. Sorularınız olursa yazı altından yorum olarak gönderebilirsiniz.

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2016