Şu anda Görüntülemektesiniz;  Facebook’dan Steam Alternatifi “Gameroom”
Tarih: 
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Facebook'dan Steam Alternatifi

Kurulduğundan beri neredeyse tüm interneti yutmaya yemin etmiş ve bu amaç doğrultusunda her yere el atan, herşeye, herkese rakip olan Facebook, şimdide Steam platformuna rakip oluyor. Aslında sadece Steam değil rakip olduğu, Origin, Ubisoft, Playstore ve diğer oyun platformlarıda tehdit altında. Ancak dijital oyun dünyasında lider Steam olduğundan gelişmelerden en çok onun etkileneceğini düşünüyorum.

Facebook Gameroom ile oyun dünyasını yutmaya hazırlanıyor..

Facebook’da uzun zamandır oyun kategorisi ve bu kategori altında binlerce oyun mevcuttu. Ancak oyun severler Steam gibi platformlara yönelerek oralarda daha fazla vakit geçirdikçe Facebook’a ve Facebook oyunlarına olan ilgi azaldı. Bu Facebook için iyi birşey değildi. Biran önce ilginin tekrar Facebook oyunlarına çekilmesi ve Oculus satışları için oyun piyasasınında yutulması gerekiyordu. Facebook gerekli adımları attı, Gameroom isimli oyun erişim uygulaması geliştirilerek, kullanıma açıldı.

Facebook'dan Steam Alternatifi

Uygulama şimdilik bir web tarayıcısı gibi çalışıyor ve çok fazla özellik yada ayarlama yok. İndirip kuruyor, Facebook hesap bilgilerinizle giriş yaparak oyunlarınızı bilgisayarınızdan, tarayıcı üzerinde Facebook ile uğraşmadan oynayabiliyorsunuz.

Facebook'dan Steam Alternatifi

>> Facebook Gameroom İndir

Uygulamada şimdilik 17-18 kategori mevcut. Zamanla kategori ve oyun sayısının artacağı kesin. Ayrıca uygulamanın Steam’e sağlam rakip olabilmesi için zamanla büyük oyun geliştiricilerine özel mağazalar açılacağı, ücretli oyun satışları ve Oculus aksesuar satışlarının başlayacağıda garanti diyebilirim. Eğer oyun oynamayı seviyorsanız, Facebook oyunlarının bağımlısıysanız biran önce Gameroom’u kurarak Facebook oyunlarınıza doğrudan uygulama üzerinden erişmeye ve bundan sonraki gelişmelere şahit olmaya başlayabilirsiniz.

Gameroom’da şuan için önerebileceğim oyunlar; Critical Ops, Soccer Manager, Armada, Angry Birds, 8pool. Daha kaliteli oyunlar eklendiğinde yazıda güncelleme yapacağım.

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.

Reklamlar
 

Son Yazılar

Son Yorumlar
  • Lordiz @Zühra Öner; Merhaba, iyi geceler. Paylaşımlarınızı bilinçli olarak şikayet eden…

  • Zühra Öner Iyi geceler benim sorum Çiçekli Günler grubunda modaratörum nedense sayfada yaptığım…

  • Lordiz @Ali ÜNAL; Rica ederim. İyi günler.…

  • Ali ÜNAL Hallettim. Herşey için teşekkürler...…

  • Lordiz @Büşra; Merhaba. Hesap dondurma için süre sınırı yok. 1 yıl sonrada geri…

Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Lordiz.com v1 © 2016