Yazıya Yorum Gönder!

Daha önce şu yazımda ücretli Filbox platformunu detaylıca tanıtmış, gayet güzel geri dönüşler almıştım. Üçüncü senesine giren bir Filbox abonesi olarak, bu platformdan gayet memnunum ve Filbox’ın diğer pahalı rakipleri karşısında daha güçlü olmasını canı gönülden isteyen biriyim. Bu sebeple bu seferki yazımda da henüz beta aşamasında olan ve birkaç aydır aktif olarak kullandığım Filbox Hemen uygulamasını tanıtmak istiyorum. Hem duymayanlar duysun, hemde merak edenlerin zihni açılsın. 

>> Filbox ve Sinema TV’ler Satıldı Mı? Filbox Kapanacak Mı?

Güncelleme: Filbox kapanıyor! Filbox’un kapanacağı, Filbox müşteri hizmetlerinden gelen şu sms ile ilan edildi;

Filbox Uydu Platform hizmeti 27.11.2018 tarihi itibariyle sona erecektir.Filbox üyeliğiniz devam ediyorsa, tarafınızdan tahsil edilmiş olan içerik ücretinizin kullanmadığınız kısmı size iade edilecektir. Filbox cihazının mülkiyeti size ait olup iade alınmamaktadır. İçerik ücret iadesi için aşağıdaki formda istenen bilgileri doldurmanızı rica ederiz.

Güncelleme 2: Filboxhemen.com.tr adresi sadece duyuru için kullanılıyor, artık Sinema tv’ler internet üzerinden izlenemiyor. Sinema tv’lerin satılması sonucu FilboxHemen.com.tr ve Filbox Hemen uygulaması kullanım dışı kaldı.

Filbox Hemen Nedir?

Filbox Hemen; dizi, sinema, belgesel ve spor içeriklerine, ayrıca canlı tv kanallarına internet olan her yerden erişebildiğiniz bir internet platformudur. Bu platform, Filbox dijital platformuna bağlıdır fakat Filbox’dan bağımsız da kullanılabilmektedir. Yani Filbox abonesi olmasanız da sadece Filbox Hemen platformuna abone olarak mobil platformdan yararlanabilirsiniz.

Filbox abonesiyseniz ve 12 aylık aboneliğiniz varsa, 12 ay boyunca Filbox Hemen için para ödemezsiniz. Filbox aboneliğiniz biterse, Filbox Hemen aboneliğiniz de biter. Ancak isterseniz sadece Filbox Hemen aboneliği başlatabilirsiniz.

Filbox Hemen Aylık Ücreti:

Filbox abonesi değilseniz Filbox Hemen aboneliği için 3 aylık 26 TL, 6 aylık 49 TL, 12 aylık 89 TL ödemeniz gerekiyor. (1 aylık üyelik yok ama 3 aylık üyelikten yola çıkarak 1 ay için 9 TL diyebiliriz. Yıllık 90-100 tl yapıyor. Bu durumda benim tavsiyem modüllü Filbox üyesi olmanız.)

Eğer aylık abonelik almak isterseniz Filbox bayilerini ziyaret edebilir, internet üzerinden satış yapan Hepsiburada.com gibi sitelerden Filbox Hemen paketi alabilir veya Filbox müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Filbox abonesi değilseniz, uygulamayı akıllı telefonunuz yada tabletinize ücretsiz indirerek sağ üst köşede bulunan giriş ikonundan “Filbox Abonesi değilim” sekmesinden deneme üyeliği oluşturabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Filbox kanallarına Filbox modülü ile Türksat uydusundan ulaşıyoruz. Filbox Hemen platformuna ise Filbox Hemen web sitesi ve Filbox Hemen mobil uygulamalarından ulaşıyoruz. Eğer Filbox abonesiyseniz, Filbox Hemen zaten aboneliğiniz bitene kadar bedava.

Peki Filbox Hemen hizmetine nasıl erişiyoruz?

Smart tv sahipleri için henüz Filbox Hemen uygulaması yok fakat akıllı televizyonunuzun web tarayıcısı üzerinden Filbox Hemen web sitesine gidip sorunsuz olarak içeriklere erişebiliyorsunuz. Bizzat denemesini yaptım, rahatlıkla canlı yayınları dahi izleyebildim. (Telefon, tablet ve smart tv’nizde screen mirroring özelliği varsa bu özellikten de yararlanabiliyorsunuz.)

Ayrıca mobil uygulamalar beta sürüm olmasına rağmen gayet düzgün çalışıyor. (Tablet bilgisayarlardaki ufak hatalar ve deneme üyeliklerde oluşan dışarı atma sorunu hariç.)

Filbox Hemen İçeriği!

Filbox Hemen web sitesi ve mobil uygulamaları üzerinden erişebildiğiniz platformda; arşivlenmiş yüzlerce film (animasyonlarda dahil), onlarca dizi ve canlı tv kanalları sizi bekliyor. Arşivli dizi, film, spor ve belgesel içeriklerinden istediğinizi açıp izleyebilir yada canlı kanalları takip edebilirsiniz.

Arşiv İçeriği:

Şuan için platformda 1864 yerli yabancı film, 55 dizi, 20 belgesel, 25 boks müsabakası ve 20 civarı ekstra spor içeriği bulunuyor. Uygulamanın gelişimi ve eksiklerinin tamamlanması sırasında yeni yeni içerikler ekleniyor. En çok hareketlilik ise Filmler kategorisinde oluyor.

Mobil platform henüz yeni olduğundan içerik kısıtlı gelebilir hatta spor kategorisi ile belgesel kategorisi boş bile diyebiliriz. Ancak zamanla arşivin dahada büyüyeceğini düşünüyorum.

Arşivden Bazı Popüler Filmler:

Riddick, Küçük Kadınlar, Birkaç İyi Adam, Simpsonlar, Buz Devri: Büyük Çarpışma, Buz Devri 3: Dinazorların Şafağı, Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor, Kirli Para, Kurtuluş Günü 2: Yeni Tehdit, Komşum Bir Katil, Elmo’nun Macareları, Rehber, Taksi 1-2-3-4, Taksi (Amerikan) Glee, Tatlı Bela, Köfte Yağmuru 1-2, Bulut Atlası, X-Men Apocalypse, Empire State, Bad Boys 2, Angry Birds Movie, Brooklyn, Hiç Bitmeyen Öykü 1-2-3-4, Ragnarok, Ucuz Roman, Sefiller, Mürekkep Yürek, Dusk Till Dawn 1-2-3, Kwai Köprüsü, Atomic Blonde, Charlie’s Angels 2000, Charlie’s Angels: Full Throttle, Küçük Denizkızı Ponyo, Maymunlar Cehennemi, Maymunlar Cehennemi: Başlangıç, İngiliz Hasta, Kocaayak ve Oğlu, Avcının İntikamı, Hayalet Avcıları 1-2, Hayalet Avcıları (Farklı Yapım), Küçük Çin’de Büyük Bela, Yürüyen Şato, Altın Yumruk İstanbul’da, Şirinler 1-2, Kemik Koleksiyoncusu, Kung Fu Panda 3, Komşum Totoro, Jumanji 1995, Grown Ups 2, Korkunç Bir Film 1-2-3, Anna Karenina, Deadpool, Black Swan, İntikam Günlükleri, Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu, Serendipity, Ve Tanrı Kadını Yarattı, A Takımı, Ben Ölmeden Önce, Aşka Davet, Joy, Robinson Crusoe, John Wick 1-2, Goosebumps: Canavarlar Firarda, İnanılmaz Örümcek Adam, Beyaz Saray Düştü, Stuart Little,Müzede Bir Gece, Can Yoldaşım, Düşler Bahçesi, Karanlıklar Ülkesi,: Lycanların Yükselişi, Karanlıklar Ülkesi: Uyanış, Ölümcül Deney: Misilleme, Çılgın Dostlar, Final Fantasy, Vampir Kız Kardeşler 1-2-3, Altın Yumruk, Chain Reaction, Hot Shots, Gandhi, Karlar Kraliçesi; Ateş ve Buz, Kana Susadım, Gulliver’in Gezileri, Fantastik Dörtlü, İntikam Yarışı, Max Steel, Avatar, Bak Şu Konuşana 1-2-3, Muppets From Space, Secret Window, Hellboy, Kıyamet Melekleri, Soul Surfer, Buffy The Vampire Slayer, Kadınlar Ne İster?, Bir Zamanlar Askerdik, Phoebe Harikalar Diyarında, X-Men: Birinci Sınıf, Sürücü, Yüzü Olmayan Adam, Kan Bağı, Bagger Vance Efsanesi, Babamın Penguenleri, Ong Bak, Pokemon 4-5-6, Amelie, Date Night, Automata, Ayı Paddington, Asteriks: Roma Sitesi, Karlar Kralı Norm, Cehennem Melekleri 3, Resident Evil 1-2, Testere, Hekim: İbn-i Sina, Frozen, Bay ve Bayan Smith, Paranormal Activity, P.S. I Love You, Terabithia Köprüsü, Heidi, Parker, Küçük Prens.

Canlı kanallar:

Arşiv içeriğini tükettiyseniz yada arşiv ilginizi çekmediyse Filbox Hemen üzerinden canlı tv kanallarını izleyebilirsiniz. Yazıyı son güncellediğim tarihte canlı olarak izlenebilen kanallar şunlardı;

Sinema tv, Sinema tv 2, Sinema tv Aile, Sinema tv Aile 2, Sinema tv Komedi, Sinema tv Komedi 2, Sinema tv Aksiyon, Sinema tv Aksiyon 2, Sinema tv 1001, Fightbox, English Club, Kidz tv, Fil tv, Lifetime tv, Sony Channel, TV8, TV8,5, NR1, NR1 Türk, NR1 Damar, NR1 Aşk, NR1 Dance, Fashion One, NR1 4K Ultra HD.

Güncelleme: Uygulamaya Number1 Radyoları eklendi.

Best of NR1 FM, Number1 FM, NR1 Türk FM, NR1 Classic, NR1 Lounge, NR1 Rock, NR1 Slow, NR1 Türk Slow, NR1 Türk Rock, NR1 Türk 90’LAR.

Birkaç Detay;

 • Fil tv ve Kidz tv, Filbox platform sahibi şirkete bağlı kanallar ve ulusalda da şifresiz yayındalar. Bu sebeple Filbox Hemen içerisinden de erişebiliyorsunuz.
 • Lifetime Türkiye, A&E Networks ve Oflaz medya grubu ortaklığı ile Türkiye’de yayına başlayan bir kanal. Bu sebeple Türksat uydusunda Filbox paketinden yayın yapıyor ve Filbox Hemen uygulamasından izlenebiliyor.
 • TV8 ve TV8,5, Acun Ilıcalı’ya ait fakat Filbox Hemen uygulamasına gelen son güncelleme ile Ulusal Kanallar kategorisi altından canlı erişime açıldı. Muhtemelen sonraki güncellemelerde diğer ulusal kanallarda eklenecek.
 • Yeni güncelleme ile tahmin ettiğim gibi daha fazla kanal eklendi. Yeni kanalların çoğu HD değil fakat Sony Channel için 1080p seçeneği mevcut.
 • Kanalların isimlerinde HD yazıyor fakat kalite 1080p değil. Bazı kanallar 720p, bazısı 576p. Ancak görüntü kalitesi yeterli, bağlantı hızınız düşük bile olsa yayın akışı sekteye uğramıyor. Yani endişe edilecek bir durum yok.
 • Çok ilginçtir, Acun Ilıcalı’nın kanalı Tv8, 864p yayın aktarıyor. Ayrıca bazı kanalları isterseniz 360p kalitede de izleyebiliyorsunuz. Belki zamanla hepsinde kalite yükseltilecektir.
 • Kanalların hepsinde 1 saat geri sarma seçeneği aktif. Yani mevcut saatten geriye dönüp, örneğin 30 dakika öncesinden o zamanki yayını izlemeye devam edebiliyorsunuz. 30 dakika önce TV8,5’da Cem Yılmaz Bir Tat Bir Doku varsa, onu izleyebiliyorsunuz yada 30 dakika ileri alıp canlı yayına geri dönebiliyorsunuz.
 • Filbox kanallarının çoğunda Türkçe dublaj ve orijinal dil, Türkçe alt yazı seçeneği mevcut. Fightbox, English Club hariç.
 • Filbox Hemen web sitesinde ve mobil uygulamalarda canlı yayınları tam ekran izleyebiliyorsunuz, Filbox kanalları için yayın akışına erişebiliyorsunuz. Fakat ulusal kanalların yayın akışları mevcut değil.

Filbox platform kanalları hakkında daha fazla bilgi için eski yazıma göz atabilirsiniz.

Para Vermeye Değer Mi?

Bu sorunun cevabını verebilmek için; alternatiflere bakmanız, talep ile arzı kıyaslamanız ve tabi ki fiyat performans kıyaslaması yapmanız gerekiyor.

Alternatifler:

Alternatiflerinizden bazıları; Netflix, beIN Connect, Digitürk Play, Dsmart GO, Blu tv, Tivibu GO ve Filmbox Live.

Netflix: Aylık 16 TL’den başlıyor. HD görüntü için 28 TL, 4K görüntü için 40 TL ödemeniz gerekiyor. Ama 40 TL ödediğinizde aynı anda 4 cihazdan Netflix’e erişebiliyorsunuz. (Netflix’de genellikle diziler ve filmler bulunuyor. Canlı tv yayınları yok.)

beIN Connect ve Digitürk Play: beIN Connect’i sadece Digitürk aboneleri kullanabiliyor diye biliyorum. Yani Digitürk üyelik ücretlerine bakacaksınız. Digitürk Play’de ise 3 farklı paket bulunuyor. Sadece eğlence içeriğini tercih ederseniz aylık 5 TL, Süper Lig için aylık 80 TL, Spor extra içinde aylık 15 TL ödemeniz gerekiyor. (Digitürk Play’in eğlence paketinde 1000 civarı film, 60 civarı canlı tv kanalı mevcut.)

Dsmart GO ve Blu tv: Dsmart GO’yu sadece Dsmart aboneleri kullanabiliyor. Blu tv ise Filbox Hemen gibi herkese açık. Dsmart GO için Dsmart aboneleri aylık 3 TL ödüyorlar. Blu tv ise aylık 13 TL. (Blu tv’nin sinema arşivi gayet sağlam ve canlı tv kanal sayısı 40 civarında. Ancak bu kanalların çoğu ulusal kanallar.)

Tivibu GO: Tivibu GO’da 3 adet paket mevcut. Giriş paketi, Sinema paketi ve Süper paket.

Giriş paketi 24 ay taahhüt verirseniz aylık 3 TL. Giriş paketinde 108 civarı tv kanalı var. Geneli ulusal kanallar.. Sinema içeriğine erişirseniz kırmızı halı filmlerine ayrıca ücret alıyorlar diye biliyorum.

Sinema paketi 24 ay taahhüt verirseniz aylık 6 TL. Süper paket ise 24 ay taahhüt verirseniz aylık 39 TL. Süper pakete abone olursanız UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi gibi spor içeriklerine erişebiliyorsunuz.

Filmbox Live: Filbox ile alakası yok fakat Fightbox HD kanalı bu platforma ait kanallardan birisi. Filmbox’un kendi bünyesinde 7 tv kanalı mevcut. 300’den fazla da film arşivi var. Hepsine erişim için aylık 10 TL istiyorlar. 1 hafta ücretsiz kullanabilir, severseniz her ay yenileme yaparak istediğiniz süre boyunca bu platformdan yararlanabilirsiniz.

>> İnternetten Dizi, Film, Belgesel ve Canlı Tv İzleme

Talep ve Arz: 

Alternatiflerden çok bilinenleri yukarıda kısaca özetledim. İlgilendiğiniz varsa detaylıca incelersiniz ama burada vermeniz gereken ilk karar şu; yukarıda arz edilenlerden hangisi sizin taleplerinize cevap veriyor?

 • Spor ile aranız yoksa, spor paketi ağırlıklı olanları eleyebilir,
 • Spor ile aranız iyiyse ve istediğiniz buysa spor içeriği boş olanları eleyebilirsiniz.
 • Sinema ve dizi bağımlılığınıza bağlı olarak arşivi hafif kalan yada ağır basanları eleyebilir yada öne alabilirsiniz.
 • Önceliğiniz canlı yayınlar ise kanal sayısı ve kanal kalitesi yüksek olan platforma özel ilgi gösterebilirsiniz.

Fiyat ve Performans:

Yazının başında Filbox Hemen’in, iki başlık öncede alternatiflerinin aylık ücretlerini sizlerle paylaştım. Kafanızda bir öncelik sırası belirler ve platformların hepsini ücretli, ücretsiz dener, sonrasında nihai kararınızı verebilirsiniz.

Örneğin yukarıdaki platformların bazıları “ilk hafta bedava”, “ilk 1 ay bedava”, “ilk 15 gün bedava” ve bazısı da özel marka anlaşmaları ile “3-4 ay bedava” kullanım hakkı veriyorlar. Bu fırsatları değerlendirip sizin için en hayırlı sonuca ulaşabilirsiniz.

Kişisel deneyimim: İlk başlarda uygulamayı hiç kullanmıyordum çünkü modüllü Filbox abonesiyim. Ancak sonradan canlı tv kanallarının eklenmesi ile Filbox Hemen uygulamasını tablet bilgisayarımda kullanmaya başladım. Bu sayede bir evde iki Filbox, (ek masraf yapmadan) birbirinden bağımsız kullanılabiliyor oldu.

Filbox Hemen Kullanımı:

Bu konuda anlatılacak çok bir şey yok fakat uygulamanın beta aşamasında olmasından ve yeni abonelere yardımcı olmak için son olarak birkaç bir şeyler daha yazmak istiyorum.

 • Uygulama arayüzü hem mobilde hemde web üzerinde neredeyse aynı. Filmler kategorilere ayrılmış. Diziler bir başlık altında, canlı yayınlar ve diğer spor benzeri içeriklerde başka başlık altında. Birkaç tıklama ile dizi, film yada canlı yayına ulaşıp hemen izlemeye başlayabiliyorsunuz. Yayını geri alacaksanız bildiğimiz medya oynatıcılarda olduğu gibi alt ilerleme şeridini kaydırıyorsunuz.
 • Web sitesi üzerinden de mobil uygulamalardan da üyelik bilgilerinize erişebiliyorsunuz. Telefon, mail, şifre, ad soyad değiştirebiliyor, abonelik bitiş tarihine ulaşabiliyor ve promosyon kodunuz varsa onu girip aktif edebiliyorsunuz.
 • Çift dil desteği olan içeriklerde ilk erişim sırasında iki seçenek beliriyor ve Türkçe dublaj yada Türkçe altyazı seçeneğine siz karar veriyorsunuz.
 • Sağ üst tarafta yer alan Ayarlar butonu ile yayın kalitesini değiştirebiliyorsunuz.
 • Uygulamaya abone girişi yaparken “Beni Hatırla” seçeneğini aktif ederseniz sonraki Filbox Hemen kullanımlarınızda sizden tekrar tekrar giriş yapmanız istenmez.

Filbox Hemen Uygulamasından Resimler:

Filbox Hemen hakkında bilgi almak için 0850 225 09 90 no’lu çağrı merkezini arayabilir veya FILBOX HEMEN yazıp AD SOYAD bilgileriniz ile birlikte aralarında birer boşluk bırakarak 4933’e sms gönderebilirsiniz. Onlar sizi arar.

Yazıda eksiklerim, unuttuklarım varsa yazı altından ekleme yapabilir yada sorularınızı iletebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019