Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Filbox Platformuna Yeni Kanallar Ekleniyor

Üç sene önce Filbox platformu için şurada detaylı bir yazı yayınlamıştım ve o zamandan beri Filbox’un aktif üyesiyim. Doğal olarak her gelişmeyi yakından takip etmeye ve sizlere aktarmaya çalışıyorum. Üyeliğimin 3., Filbox’un 4. senesindeyiz ve her sene yaptıkları gibi bu senede bazı değişiklikler, yenilikler yapıyorlar. Peki neler oluyor? 

>> Filbox ve Sinema TV’ler Satıldı Mı? Filbox Kapanacak Mı?

Öncelikle Dizi tv yayından kalkıyor. Yerine Sinema Komedi kanalı geliyor. Artık tüm komediler bu kanalda olacak.

Ayrıca RTL kanalınında platformdan çıkarılacağı söyleniyor. Yerine ise Sinema Yerli kanalı gelebilir. Sinema Yerli’de tahmin edeceğiniz gibi Türk filmleri yayınlayabilir. Ancak bu bilgi kesin değil.

Güncelleme: 14 Şubat 2018, saat 00:00 itibari ile Dizi TV yayından kalktı ve yerine Sinema TV Komedi isimli kanal geldi. Ancak RTL halen daha yayınına devam ediyor ve Sinema TV Yerli isimli bir kanal yok.

Güncelleme 2: 23 Şubat tarihinde Filbox abonelerine gönderilen bir bilgilendirme maili ile; RTL, ve Trace Urban kanallarının platformdan çıkarılacağı, bu kanalların yerine Sinema Aile2, Sinema Aksiyon 2 ve Sinema 1001 2 kanallarının geleceği duyuruldu.

Güncelleme 3: 12 Ekim 2018 tarihi itibari ile Viasat Nature, Viasat History ve Viasat Explore kanalları platformdan çıkarıldı.

Güncelleme 4: 19 Ekim 2018 tarihi itibari ile Discovery Channel, Discovery Showcase, Discovery Science, Animal Planet, Eurosport kanalları platformdan çıkarıldı.

Yeni kanallar, 24 Şubat 2018 itibari ile mevcut frekanslardan yayına başlayacaklar. Filbox dijital platform frekanslarını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

11775 Dikey/V 27500
11802 Dikey/V 17500

Peki Dizi tv’ye ne olacak?

Dizi tv’ye ne olacağını bilemiyorum. Yani kanalın isim hakkını sattılar mı? Satacaklar mı? Böyle bir isim feda edilemez ve illa ki bir planları vardır. Ancak bildiğim birşey var, Dizi tv’deki tutulan diziler Sinema kanallarına paylaştırılacak. Yani Sinema kanallarında artık Britannia benzeri daha fazla dizi olacak.

Yine belirteyim, değişimin iki tv kanalı ile sınırlı kalacağını düşünüyorum. Çünkü daha öncesinde de Filbox platformuna bu şekilde bir iki kanal eklenmiş, gelen kanalların yerine eski bir iki kanal platformdan çıkarılmıştı.

Örneğin Sinema Tv Aşk gitmiş, yerine Dizi Tv gelmişti.

Değişim, 14 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Yani ne olacaksa bu gece 00:00’dan sonra olacak. Sonrasında değişimin detaylarını bu yazımda paylaşacağım. Sonuçta her evde bir Filbox yok.

Filbox’la tanışmayanlar ve merak edenler eski yazılarıma göz atabilirler.

>> Filbox Dijital Platform İncelemesi ve Merak Edilenler
>> Filbox Hemen Nedir? Nasıldır? Para Vermeye Değer mi?

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018