Yazıya Yorum Gönder!

Geleneksel Steam Kış İndirimleri [2018-2019]

Efsanevi Half Life, Counter Strike ve Portal oyunlarının geliştiricisi Valve’nin online oyun platformu Steam’in geleneksel kış indirimleri başladı. Her sene birkaç kez farklı isimlerle indirimler düzenleyen Steam’in en çok heyecan yaratan indirimlerinden birisi olan ve yeni yıl indirimleri olarak da bilinen kış indirimleri, 21 Aralık – 4 Ocak 2018 tarihleri arasında toplam 15 gün sürecek.

2018-2019 Steam Kış İndirimleri Henüz Başlamadı! 

>> Steam Cadılar Bayramı İndirimleri Ne Zaman Başlıyor?

İndirim günleri boyunca platformdaki oyunların büyük bölümü (20 binden fazla oyun), %20’den %90’lara varan indirimler görürken, bazıları ise yeni yıla gireceğimiz son günlerde sürpriz ve anlık indirimler alacak. Bu sebeple her gün Steam mağazasını kontrol etmek ve takipte kalmakta yarar var.

Yüksek indirim oranı gören ve almaya değer, tavsiye edebileceğim oyunlardan bazıları şunlar;

GTA5: Halen pahalı olmasına rağmen %60 indirim gören GTA5, dünya genelinde en çok satan oyunlardan birisi ve muhtemelen çoğunuz Grand Theft Auto serisini biliyorsunuzdur. Oyun, 179 TL’den 71.60 TL’ye indi. (Daha önce bu fiyata indiğini hatırlamıyorum.)

Arma3: Gerçek savaş oyunu deneyimi yaşamak isteyenler için Arma 3, %66 indirimde. Normal satış fiyatı 99.99 TL olan oyun şuanda 33.99 TL.

American Truck Simulator: Harika bir açık dünya simülatör oyunu. Uzun zaman oynamışlığım var ve Euro Truck serisinden daha iyi olduğunu söyleyebilirim. İndirim oranı ise harika! Uzun zamandır 59 TL’den satılan oyun şuanda 14.75 TL.

H1Z1: Battle Royale akınının çıkış noktası olduğu söylenen hayatta kalma oyunu H1Z1, %75 indirim ile 7.75 TL.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege: CS: Go oynamaktan sıkıldıysanız birazda alternatifleri denemenin tam zamanı. Harika grafikleri ve oynanış tarzı ile oyunun başlangıç paketi %40 indirim alarak 26 TL’den 15.60 TL’ye indi.

Spintires: MadRunner: Uzun zamandır piyasada olan Spintires oyununun devasa yükseltmesi olan Spintires: MadRunner, %70 indirim alarak harika bir fiyata indi. Uzun zamandır 108 TL’den satılan oyun kış indirimleri boyunca 32.40 TL. (Harika bir oyundur!)

İnsurgency: CS:GO alamıyorsanız ya CS’nin eski sürümlerini alırsınız yada ona çok yakın bir oyun olan İnsurgency’i tercih edersiniz. Eğer henüz İnsurgency oynamadıysanız işte aradığınız fırsat. 2016 kış indirimlerinde %80 indirim alan oyun bu sene %85 indirim alarak 2.70 TL’ye indi.

Counter-Strike Complete: 3 Counter Strike oyunu için tek fiyat. İndirim oranı %75, paket 74 TL’den 18.69 TL’ye indi. (Geçen sene indirimle 20 TL’den satılmıştı.)

Black Mesa: Half Life 1’in yeniden yaratılmış, daha iyi grafiklere sahip versiyonu. İndirim oranı %75, 31 TL’den satılan oyun şuanda 7.75 TL. (Geçen sene indirimle 12.40 TL’den satılmıştı.)

Portal 1 ve Portal 2: Valve’nin ilk girişte de adını geçirdiğim efsane oyunlarından birisi. Bulmaca, zeka türünde oyunları seviyorsanız bu ikiliyi almanızı öneririm. İndirim oranı %90, 18 ve 31 TL’den satılan iki oyun toplamda 5 TL’ye geliyor. (Geçen sene iki oyun 7.35 TL’den satılmıştı.)

Left 4 Dead Bundle: Zombi oyunlarını seviyorsanız en iyilerden ikisi burada. Left 4 Dead ve Left 4 Dead 2. İndirim oranı %85, bundle fiyatı 62 TL’den 9.30 TL’ye indi.

Sims 3: Hala Sims oynayanlar olduğunu biliyorum. Steam’deki tek Sims oyunu olan Sims 3, %75 indirim alarak 59 TL’den 14.75 TL’ye indi. (Geçen senede aynı indirimi almış ve aynı fiyattan satılmıştı.)

Valve Complete Pack: Valve’in tüm oyunları tek pakette. İndirim oranı %92, 19 oyun 347 TL’den 27.49 TL’ye indi. (Geçen sene 19 oyun indirimle 38 TL’den satılmıştı.)

The Talos Principle: Değişik bir atmosfere sahip etkileyici bir zeka-bulmaca oyunu. İndirim oranı %80, 59 TL’den 11.80 TL’ye indi. (Geçen sene indirim oranı %85 idi. İndirimli fiyat ise 14.75 TL.)

Watch Dogs2: GTA fanları tarafından pek sevilmeyen bir oyun Watch Dogs. İndirim oranı %66, indirimli satış fiyatı ise 71.06 TL. Ancak Steam takıntınız yoksa oyunu G2a üzerinden Ubisoft key olarak daha da ucuza getirebilirsiniz. (Watch Dogs’u zaten yazmıyorum, geçtiğimiz günlerde Ubisoft tarafından bedava olarak dağıtılmıştı.)

GTA Collection: Gta’dan bahsetmişken eğer GTA serisi elinizde yoksa indirimler bitmeden GTA5 hariç diğer oyunların hepsine 22.50 TL’den ulaşma şansınız var. İndirim oranı %70. (Geçen senede aynı indirimi görmüş, aynı fiyattan satılmıştı.)

Saints Row The Third: Deep Silver’ın GTA serisine rakip oyunlarından birisi. Bu oyun 3. oyun, bunun haricinde birkaç oyun daha var. Saints Row 4’de uzaylılarla boğuşuyor ve şehiri kurtarmaya çalışıyorsunuz. Aksiyon, GTA’dakine göre kat kat fazla, araç sürüşleri başarılı. İndirim oranı %75, 18 TL’den satılan oyun indirim boyunca 4.50 TL. (Geçen senede aynı indirimi görmüş, aynı fiyattan satılmıştı.)

QUAKE Collection: Efsane oyun serisi %75 indirimde. 3 oyun ve ek paketler 49 TL’den 12.25 TL’ye iniyor. (Geçen sene 16 TL’den satılmıştı.)

EA Racing Pack: Electronic Arts’ın yarış oyunları paketi 178 TL’den 31.85 TL’ye iniyor. İndirim oranı %82 ve paketin içerisinde NFS serisi ile birlikte 5 oyun var. (Geçen senede aynı indirimi görmüş, aynı fiyattan satılmıştı.)

Test Drive Unlimited 2: 6-7 sene önce severek oynadığım oyunlardan birisi. Araç sürüş hissi ve aracınızın hasar görmüyor olması en sevdiğim yönleri. İndirim oranı %75, 31 TL’den 7.75 TL’ye iniyor. (Geçen sene indirimli fiyatı 10.54 TL idi.)

Rocket League: Hem araç sürmek hemde futbol oynamak istiyorsanız bu popüler oyun şuan indirimde. Ayrıca dlc araçlar satın alarak oyunu daha keyifli hale getirebilirsiniz. %40 gibi az bir indirim görmüş olsa da yapacak birşey yok (g2a satış fiyatı daha yüksek). Oyun indirim boyunca 31 TL değil 18.60 TL. (Geçen senede aynı indirimi görmüş, aynı fiyattan satılmıştı.)

Farming Simulator 15: Kendi çiftliğinizin sahibi olmak istiyorsanız Farming Simulator 15 %75 indirimde. Aslında Farming Simulator 17 daha iyi fakat onun indirimli fiyatı 42 TL. FS 15 ise, indirimler boyunca 55 TL yerine 13.75 TL. (Geçen sene indirimli fiyatı 22.40 TL idi.)

Crysis Collection: Yerli kardeşlerin şirketi Crytek tarafından geliştirilen bir zamanların popüler oyunu Crysis serisi %75 indirimde. Bu aralar Crytek’de zor durumdayken hem güzel bir seriye sahip olabilir, hemde yerli oyun yapımcılarına destek olmuş olursunuz. 3 oyun 65 TL’den 16.25 TL’ye iniyor. (Geçen senede aynı indirimi görmüş, aynı fiyattan satılmıştı.)

Tropico 5: Kendi ülkenizi yönetmek istiyorsanız işte size fırsat. Tropico 5 %75 indirimde. Zamanında indirimden 15 TL’ye satın aldığım oyun şuan 32 TL’den 8 TL’ye inmiş durumda.

Qbeh-1: Portal oyununu severseniz yada zaten seviyorsanız kesinlikle önereceğim bir oyun. Çok fazla oynarsanız biraz başınız dönebilir ancak başından kalkamazsınız. Oyun, %85 indirim ile 18.50 TL’den 2.77 TL’ye iniyor.

A Stort About My Uncle: Fantastik bir ortamda 6-7 saat geçirmek ve eğlenmek istiyorsanız bu oyunda tam sizlik. Satın almadan önce Youtube’dan videolarına bakabilirsiniz. İndirim oranı %80, 21 TL’den 4.20 TL’ye iniyor. (Geçen senede aynı indirimi görmüş, aynı fiyattan satılmıştı.)

Batman Arkham Knight: Güçlü bir bilgisayarınız varsa ve Batman hayranıysanız harika bir oyun var karşınızda. Batmobile ile Gotham City’nin açık dünyasında suçlularla mücadeleye varsanız oyun şuan %60 indirimde. Geçen kış indiriminde 20 TL’ye inen oyun bu kış 23.60 TL.

SteamWorld Dig ve Heist: Her iki oyunu da severek oynayıp bitirmişliğim var. Videolarını izleyin ve eğer severseniz indirim bitmeden satın alın. SteamWorld Dig, %80 indirim ile 3.60 TL. Steam World Heist, %70 indirim ile 7.20 TL. SteamWorld Dig 2, henüz yeni çıktığı için büyük bir indirim almadı.

Benim önerebileceklerim bunlar. Daha fazla indirim için 4 Ocak 2018 gelmeden Steam mağazasını ziyaret etmelisiniz.

>> STORE.STEAMPOWERED.COM

Özel fırsatlar sayfasına da bakmayı unutmayın.

>> Steam Oyunlarını Başka Bir Dizine (Klasöre) Taşıma
>> Steam Hesabına Para Yükleme ve Alışveriş Yöntemleri
>> Steam Platformunun Kaliteli, Ücretsiz Oyunları
>> Steam Kütüphanesindeki Oyunu Kalıcı Olarak Silmek
>> Steam Hesabına Telefon Ekleme ve Kaldırma
>> Steam’de Envanter, Koleksiyon Kartı, Rozet ve Pazar İlişkisi
>> Steam Oyun İndirimlerini Takip Edebileceğiniz Siteler

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018