Yazıya Yorum Gönder!

Gençliğimizin Dizisi

Dizi çekildiğinde ben 2 yaşındaydım ama Türkiye’de yayınlandığında yaşım kaçtı hatırlamıyorum. 30 veya 40’lı yaşlarda olanların çoğu bu diziyi iyi hatırlıyordur.. Moonlighting.. Bruce Willis o zamanlar 30 yaşındaydı, şimdi 60 yaşında.. Dizi, 1985 yılında ABC televizyonunda 67 bölüm olarak yayınlanmış ve daha sonra Türkiye’de de TRT1 tarafından Türkçe olarak yayınlanmıştı.

Güncelleme: TNT kanalı Teve 2 isimli kanala dönüştürüldü. Mavi Ay dizisini şuan (Şubat 2017) için TV4 isimli tv kanalından izleyebilirsiniz.

Hatırlayanlar vardır, o zamanlar birde Parliament Sinema Kulubü vardı, beynimin bir kısmına kazılan şarkısı All my life ile.. Ve konumuza dönersek Bruce Willis ve Cybill Shepherd’ın (yani Maddie ve David’in) maceraları, atışmaları vardı.. Dizi harikaydı yada yaşadığımız o yıllar bizim için harikaydı.. Dizi seneler sonra tekrar Digitürk kanalları ve TNT isimli tv kanalında tekrar yayınlanmıştı ama sonra bir daha göremedim.. Keşke elimizde Türkçe arşivi olsaydı da Moonlighting gibi, İkiz Tepeler gibi, X-Files gibi, Alf gibi yada Zeyna gibi dizileri istediğimiz zaman tekrar tekrar izleyebilseydik.

Gençliğimizin Dizisi

Birçok eski film ve dizi yeniden çekildi ama Moonlighting çekilmedi. Muhtemelen bu iki tatlı insanın yerini kimse dolduramayacaktı. Şuan 60 küsür yaşındalar tekrar oynasalar olur muydu? Olmazdı. Ama insan bazen zamanı geri almak istiyor. Keşke onlarda, bizde yaşlanmasaydık.

Bilmeyenler için dizinin konusu: Mavi Ay, sürekli çekişen ancak birbirlerine aşık iki karakterin dedektiflik hikayelerini konu almaktadır. Bruce Willis ve Cybill Shepherd’ın başrollerini paylaştığı dizi, Bruce Willis’i ünlü yapmasının yanı sıra 3 Altın Küre kazanmıştır.

Dizinin başlangıç müziğini ve yeri gelmişken Star tv klasiği Parliament Sinema Kulübü jenerik müziğini de yine aşağıda bulup, dinleyebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  ozan 02 Mart 2010, 09:15

  ya bayağı bir yaşlanmışız yaaa… başlık bile buna işaret…:)

  NUCCAN 17 Aralık 2016, 17:29

  MAVİ AY

  Sibel 04 Şubat 2017, 21:54

  Tatlı cadı samantha tüm bölümleri türkçe dublaj olarak koyar mısınız mavi ay gibi

  Lordiz 04 Şubat 2017, 22:14

  @Sibel; Merhaba. Yorum yazarken girdiğiniz mail adresi doğru ise Tatlı Cadıyı izleyebileceğiniz bir site bağlantısını mailinize gönderdim.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018