Yazıya Yorum Gönder!

Google+ Sayfanıza Yönetici Atama

Google+’da açtığınız bir sayfaya sizden başka birini veya birilerini daha yönetici yapmak ve onlarında sayfadan paylaşımlar yapmasını istiyorsanız aşağıdaki resimlere bakarak kısa sürede bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Google+ Kapanıyor: Google+ hizmeti Nisan 2019 tarihinde kapanıyor, fakat diğer yandan kurumsal sayfalar açık kalıyor. Bu sebeple Google + kapandıktan sonra aşağıdaki anlatımın bir bölümü yada tamamı geçersiz hale gelebilir. Konuyla alakalı yardıma ihtiyacınız olursa lütfen konu altından yorum yazın.

Güncel Anlatım: Aşağıdaki anlatım 2012 yılına aittir. Daha sonrasında Google+’da yapılan değişiklikler sebebi ile şuan işinize yaramıyor olabilir. Çünkü 2017 yılındaki geçerli sistemde Google+’da Topluluk sayfası yada Koleksiyon oluşturmanız gerekiyor. Topluluk sayfası oluşturursanız topluluk sayfasına geçip sol 3 nokta menüsünden Üyeleri Yönet seçeneğine tıklayarak üyelerden yönetici atamalısınız. Eğer Koleksiyon sayfası oluşturursanız koleksiyon sayfasına yönetici atayamazsınız. (Şuan için öyle)

>> Google+’da Koleksiyon ve Topluluk Sayfası Oluşturma
>> Google+’da Marka Sayfası Oluşturma

Eğer kendinize ait tescili yapılmış, sabit işletmesi olan bir markanız varsa, Google+’da marka sayfası oluşturabilir ve bu bağlantıdan marka sayfanıza ulaşıp, sol açılır menüden Kullanıcıları Yönet seçeneğine tıklayarak sayfanıza sahip, yönetici, iletişim yöneticisi atayabilirsiniz.

Güncelliğini Yitirmiş Anlatım:

Sayfanıza yönetici atamak için iki yol var birincisinde yönetici atanacak sayfa açıkken sağ üstteki aşağı ok‘a basıp Yöneticiler bağlantısına tıklıyor ve açılan sayfadan yönetici olarak atayacağınız kişinin mail adresini girerek o kişiyi sayfanıza yönetici olarak davet ediyorsunuz yada ikinci yol olarak (birden fazla sayfanız varsa) aynı aşağı ok’a basıp Tüm Google + Sayfalarınız bağlantısına tıklıyor ve karşınıza çıkan sayfalardan hangisine yönetici atayacaksanız onun üzerine mouse imleci ile gelip Yöneticiler bağlantısının belirmesini sağlıyor ve bağlantı üzerinden ayarlara geçiyorsunuz.

Google+ Sayfanıza Yönetici Atama

Google+ Sayfanıza Yönetici Atama

Yöneticiler sayfasına ulaştığınızda aşağıda görüldüğü gibi mevcut yöneticileri görebilecek, yeni yöneticileri mail adreslerinden davet edebilecek, mevcut yöneticilerden istediğinizi silebilecek veya sayfanızı yöneticilerden birine tamamen devredebileceksiniz.

Google+ Sayfanıza Yönetici Atama

Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum olarak gönderebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019