Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

GTA 5 Native Trainer Nedir? Nasıl Kullanılır?

Daha önceki bir yazımda bilinen Gta 5 hilelerini sizlerle paylaşmıştım ancak bu hileler bir çoğumuza yetersiz kalıyor. Hatta ölümsüzlük hilesinin 5 dakika ile sınırlı olması en büyük yetersizliklerden birisi. Bu sebeple daha fazlasını isteyenlerin yolu Native Trainer isimli uygulamaya çıkıyor. Uygulamayı Gta 5 üzerine kurduktan sonra süre sınırsız ölümsüzlüğe ve birçok ilginç, erişimi kolay hileye kavuşuyoruz.

Birçok modu çalıştırmamızı sağlayan script hook v uygulaması ile birlikte gelen native trainer, gayet basit bir şekilde kuruluyor ve yasal sürüm, korsan sürüm, her iki Gta 5 sürümünde de çalışabiliyor. Peki native trainer’da gelen güzellikler neler?

Öncelikle süre sınırsız (biz kapatana kadar aktif) ölümsüzlüğe kavuşuyoruz. Oyun karakterlerini değiştirebiliyor, hatta onları köpeğe, ineğe, balığa çevirebiliyoruz. (Karada maymun olup araba sürebilir, suyun içinde balık olup yüzebilirsiniz. Tabi suyun dışında balık olursanız ölüyorsunuz.)

– Hava durumunu, gündüz, gece dönümünü değiştirebiliyor (Saati ileri, geri sarabiliyor),
– Aranma seviyesini arttırıp, sıfırlayabiliyor, asla aranmama özelliğini aktif edebiliyor,
– Hızlı yüzme, hızlı koşma, yüksek zıplama gibi hileleri basitçe aktif edebiliyor,
– Teleport ile haritada istediğimiz yere (araba ile yada yaya) ışınlanabiliyor,
– İstediğimiz aracı çağırabiliyor (Rengini değiştirip, onarabiliyor),
– Ve daha birkaç şeyi birkaç seçim ile yapabiliyoruz.

(Daha da fazlasını ararsanız mod sitelerinden modlar indirip, kurabilirsiniz. Ama tabiki bazı modları kurmak için OpenIV yazılımını kullanmanız, ek işlemler yapmanız gerekebilir.)

Nasıl Kuruyoruz? 

Aşağıdaki siteye gidiyor, Download butonu ile script hook ve native trainer’ı indirip, sıkıştırılmış paketteki 3 dosyayı Gta 5 oyununun ana dizinine gönderiyoruz. Hepsi bu. Artık oyunumuza girip, oyunda iken F4 tuşuna basarak native trainer’ın olanaklarından yararlanmaya başlayabiliriz.

>> Script Hook ve Native Trainer İNDİR

(İndirme sayfasında sağ alttan download bağlantısına tıklayacaksınız.)

GTA 5 Native Trainer Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kullanım: F4 trainerı açar, kapar. Sağdaki numara tuşları 2, 4, 6, 8 ile seçenekler arasında gezer, 5 ile seçimi onaylarsınız. 0 veya backspace tuşu ile seçeneklerde geri gider, 3, 9, + ile hızlandırma ve bazı özellikleri aktif edersiniz.

İngilizce size sorun olursa internette Türkçeleştirilmiş sürümü de bulabilirsiniz. Fakat birkaç kurcalama ile tüm seçeneklerin ne işe yaradığını öğrenebileceğiniz için gerek duymayabilirsiniz. Örneğin invincible seçeneğini “on” yaparsanız ölümsüz olursunuz, “off” yaptığınızda ise ölümsüzlük kalkar.

Ama yinede ben hile yazmak istiyorum diyorsanız kullanılabilir hilelere bu yazımdan ulaşabilirsiniz.

Uyarılar: Native Trainer’ı yasal sürümde online mod’da açmayın. Kurduğunuz bazı modlar çalışmıyorsa farklı script hook sürümlerini deneyin. (Örneğin 1.0 sürümünde uyumlu mod, sonraki sürümlerle uyumsuz olabilir.)

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum olarak gönderebilirsiniz.

facebook share twittershare

  samed 03 Ocak 2018, 20:53

  bu modu oyundan nasıl kaldıracağım

  Lordiz 03 Ocak 2018, 23:55

  @samed; Yükleme işleminin tersini yapın. GTA 5 ana dizinine attığınız 3 dosyayı bulup silin.

  – ScriptHookV.dll
  – NativeTrainer.asi
  – dinput8.dll

  tarık 05 Ocak 2018, 08:58

  scripthookv.dll yüklü bende zten open.v programı açıp araba modu yüklüyorum sonra oyuna giriyorum arabayı seçiyorum ama birden araba kayboluyor ne oluyor anlamadım modu yanlış yüklemiş olsam oyun açılmaz arabayı seçiyorum daha binmeden ortadan kayboluyor sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim ve oyunum steamdan orjinal

  Lordiz 05 Ocak 2018, 18:00

  @tarık; Yasal sürümlerde değiştirilen oyun dosyaları otomatik onarıldığı için mod dosyaları bozuluyor olabilir. Mod ve araba yüklemelerini mod klasörü içine mi yaptınız? Orijinal oyun dosyaları üstüne mi yazdırdınız?

  deniz 01 Şubat 2018, 20:12

  ben modu herşeyi yüklüyorum ama f4 e bastığımda olmuyor açılmıyor herşeyi denedim yardım

  Lordiz 01 Şubat 2018, 22:12

  @deniz; Bilgisayarın FN tuşları devredeyse onları pasif etmeniz gerekebilir. Örneğin FN aktif iken F4 tuşu ikinci ekrana geçiş yapmaya yarıyorsa Trainer açılmaz. FN tuşlarını kapatınca normal F4 görevi görür ve Trainer açılır. Sorun bu değilse oyununuz yasal sürümdür ve mod kurulumunu ana dizine yaptığınızdan güncelleme ile dosyalar değiştiriliyor olabilir.

  Buğra 04 Mart 2018, 21:22

  Ben Modu Herşeyi İle Tam Yerine Doğru Biçimde Yükledim Ancak Sağdaki Numara Tuşlarına Basınça Aşağı Yukarı Gitmiyor Yardım Edin Lütfen

  Lordiz 04 Mart 2018, 22:23

  @Buğra; NumLock kapalı olmasın?

  ali eren deniz 04 Mayıs 2018, 00:38

  steamden aldım oyunu . dediklerininizi yaptım f4 basıyorum olmuyor. fn tuşları nasıl kapanıyor

  Lordiz 04 Mayıs 2018, 02:30

  @ali eren deniz; Yasal sürümde mod dosyaları otomatik olarak değiştirildiğinden trainer çalışmıyor olabilir. Eğer Steam dosyaları güncellemediyse fn tuşlarından kaynaklı olabilir. Bilgisayar marka model ile fn tuşlarının nasıl açılıp kapatıldığını araştırın. Samsung’un bazı modellerinde FN yazan tuşa basmanız yeterlidir. Bazı markalarda Alt ve Fn basmanız gerekir. Bazılarında yazılım üzerinden açıp kapatılabilir.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017