Yazıya Yorum Gönder!

Her Yöne Ücretsiz Sms Gönder (Alternatifler)

Okumakta olduğunuz yazı Ağustos 2008 tarihinde yayınlanmıştır ve yazıda geçen bilgiler artık geçerliliğini yitirdiğinden 2017 yılında güncellenmiştir. İnternetin neredeyse her yerde rahatça ulaşılabildiği, 1000 sms’li paketlerin temin edilebildiği ve Turkcell BİP gibi uygulamaların ücretsiz sms hakkı verdiği günümüzde, güvenilir olmayan web sitelerine ücretsiz sms için telefon numaraları yazılmasını doğru bulmuyorum.

(Ki eski sistemde sadece karşı tarafın numarası istenirken artık bizimde numaramızı talep ediyorlardı.) Bu sebeple yazıda güncelleme yaparak alternatif çözümleri beğeninize sunuyorum.

GÜNCEL 2017: ÜCRETSİZ SMS ALTERNATİFLERİ

1.) Gsm operatörünüzün online işlemler sayfasına gidin. Bazı operatörler günlük her yöne ücretsiz sms hakkı, bazıları sadece kendi içinde (Vodafone’dan Vodafone’a) ücretsiz hak veriyorlar.

http://www.turkcell.com.tr/hesabim?place=menu (Hesabım'a giriş yapın) 
http://www.avea.com.tr/web/ (Sağdan Online işlemler) 
http://www.vodafone.com.tr/ (Sağdan Online Self Servis)

Not: Belki Gsm operatörünüz günlük ücretsiz sms uygulamasını iptal etmiş olabilir. Avea’da hergün ilk 1 sms ücretli, 20 sms ücretsiz idi.

2.) Sms yerine geçen sohbet uygulamaları. (Whatsapp, Line, Tictoc, Turkcell Bip, Hangouts)

Tekrar belirtmekte yarar var. 2008 yılına göre internetteki tehlikeler arttığı ve sms’e alternatifler türediği için ücretsiz sms sitelerine yönelmenizi önermiyorum. 

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


    berzan 25 Mayıs 2015, 10:47

    ÇOK TEŞEKKÜR ÇALIŞIRSA ÇOK SEVİNECEM BUNA

    admin 26 Mayıs 2015, 00:49

    @berzan; Merhaba. 2008 yılına ait, güncelliğini kaybetmiş bir yazıya denk gelmişsiniz. Eski bağlantı işinize yaradı mı bilemiyorum ancak günümüz koşullarına göre yazıyı güncelledik. Lütfen, çok mecbur kalmadıkça, güvenilir olmayan, telefon numaranızı talep eden ücretsiz sms sitelerini tercih etmeyin.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018