Şu anda Görüntülemektesiniz;  İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?
Tarih: 
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Eskiden İnstagram’da hesap dondurma yoktu, Temmuz 2015 tarihinde yapılan değişiklik ile hesap silme özelliği gizlendi, hesap dondurma sistemi aktif edildi. Hesap silme ile aynı olan adımları hesap silme yazımdan da takip ederek yapabilirdiniz ancak hesabını silmek istemeyenler için ayrıca anlatmayı uygun gördüm. Gelin hemen hesabımızı donduralım..

GÜNCELLEME: Şubat ve Mart 2017 aralığında bazı hesaplar için hesap dondurma adımında sorun çıkıyor ve hesabınızı donduramıyorsunuz. Şimdilik çözümü yok bu nedenle sorun düzelene kadar beklemeniz gerekiyor.

YENİ! Artık hesaplarımızı haftada 1 kez dondurabiliyoruz. Yani 7 gün içinde hesabınızı bir kez dondurup geri açarsanız sonraki haftaya kadar beklemeniz gerekiyor.

İnstagram hesabınızı dondurmak için öncelikle bilgisayar kullanmanız gerekiyor (bu işi telefonunuzun internet tarayıcısından da yapabilirsiniz ama İnstagram uygulaması üzerinden yapamıyorsunuz bunu bilin).

Aşağıda verdiğim bağlantıya tıklıyor ve açılan sayfada neden hesabınızı dondurmak istediğinize dair bir seçim yapıyorsunuz, hepsi bu..

https://instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

(Link yerine şunuda yapabilirsiniz; Web sürümünde profil sayfanıza gidin, Profili düzenle butonuna tıklayın, açılan sayfada sağ altta hesap dondurma linkini görebilirsiniz.)

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesap dondurma sebebi seçip, hemen altındaki kutucuğa mevcut şifrenizi girdiğinizde geriye onay adımı kalıyor. Hesabımı Geçici Olarak Kapat butonuna bastığınızda karşınıza bir onay daha geliyor ve onayınız ile hesabınız donduruluyor.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesap dondurma işleminden sonra tekrar hesabınıza giriş yapamıyorsunuz, 24 saat civarında bekleyeceksiniz ki sonrasında tekrar hesabı geri açabilesiniz. Ayrıca hesabı geri aktive edebilmek için İnstagram mobil uygulamasını kullanmalısınız. Web üzerinden giriş yapamaz, hesabı aktive edemezsiniz.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Eğer hesabınızın kapatıldığına emin olmak istiyorsanız ya tekrar giriş yapmayı deneyin yada İnstagram url’nizden profilinize bakmayı deneyin. İşlem başarılı ise sonuç aşağıdaki gibi olacak, profiliniz görüntülenemeyecek.

Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor.

Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir. Instagram’a geri dön. Hesabınıza ait dondurma işlemi gerçekleştiğinde bir daha oturum açana kadar hesabınız kimseye görünmez. Ancak mobil uygulamalarda önbellek kaynaklı hala hesabınızı görenler olabilir. Bu sadece sizi tanıyanlarda olacak, önbellekleri temizlendiğinde tamamen görünürden kaybolacaksınız.

Konuyla ilgili sorularınız olursa konu altından yorum olarak sorabilirsiniz.

https://help.instagram.com/contact/740949042640030

Hesap Dondurma Sonrası Silinen Resimler!

Hesabınızı silmek yerine dondurduysanız ve geri açtığınızda resimlerinizin bazıları kayıp ise 1-2 hafta bekleyin. Resimleriniz bir süre sonra geri gelecektir. Zaten konuyla ilgili geri dönüşlerde de arkadaşlarımız resimlerinin geri yüklendiğini belirtiyorlar.

Zafer; Merhaba. Silinen fotograflarim instagram tarafından bu sabah itibariyle yeniden yüklendi. Sizlere de bilgi vermek istedim.

Arife ÖZKAN; Merhaba ben daha önce fotoğraflarımın büyük çoğunluğunun silindiğini yazmıştım 98 fotograftan 82 si silinmişti. Şuan yüklenmesi gereken 17 fotoğrafım var geçici bir sorunmuş sadece biraz beklemek gerekiyor :)

Bsdnc; Bu gece butun fotolarım geldı bildireyim dedm yardımıız ıcın tesekkurler☺????

(Bsdnc’nin resimleri 3 ay sonra geri yüklendi.)

facebook share twittershare

  Neriman 20 Mart 2017, 10:33

  Hesabı dondur yerine tıklıyorum işlemleri de yapıyorum tıkladığımda da yine instagrami açıyor ne yapmam gerekiyor

  Seren 20 Mart 2017, 12:28

  Bende dondurma istedm herseyi uyguladım ama açık görünüyor

  Lordiz 20 Mart 2017, 14:57

  @serayxbulut; @mecbure; Eğer hesabınızda bir engelleme yoksa anlatıma bakarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

  @cansu ceylan; Evet. Sadece ihtimal olarak söylüyorum. Bu özelliği çok fazla suistimal edenler, hergün defalarca hesap dondurup geri açanlar var. Onlardan kaynaklı bir düzenleme, önlem yaptılar yada yapacaklar. Sonucunu bekliyoruz.

  @Neriman; @Seren; Sizin gibi birçok kişide aynı sorun var. İnstagram yönetimi sorunu düzeltene kadar bekleyeceksiniz.

  cansu ceylan 20 Mart 2017, 17:10

  Peki lordiz düzeldi mı lütfen buraya yazabilir mısınız ?

  büşra kalın 21 Mart 2017, 11:21

  Hesabımı dondurmak istiyorum

  Lordiz 21 Mart 2017, 22:03

  @cansu ceylan; Bende sorun olmadığı için şuan düzelip düzelmediğini bilemiyorum. Geri bildirimlerden yada İnstagram tarafından yayınlanacak notlardan haberdar olursam yazımda güncelleme yaparak sorunun düzeldiğini yazı altından da duyururum.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.

Reklamlar
 

Son Yazılar

Son Yorumlar
 • Lordiz @cansu ceylan; Bende sorun olmadığı için şuan düzelip düzelmediğini bilemiyorum.…

 • Lordiz @ali; Merhaba, iyi günler. Yazımda Twrp yükleme bağlantısıda mevcut. Oradaki…

 • ali Iyi gunler benim telefonumda twrp 3.0 yuklu gapps yuklerken surekli hata aliyorum nir…

 • büşra kalın Hesabımı dondurmak istiyorum…

 • cansu ceylan Peki lordiz düzeldi mı lütfen buraya yazabilir mısınız ?…

Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Lordiz.com v1 © 2016