Yazıya Yorum Gönder!

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Eskiden İnstagram’da hesap dondurma yoktu, Temmuz 2015 tarihinde yapılan değişiklik ile hesap silme özelliği gizlendi, hesap dondurma sistemi aktif edildi. Hesap silme ile aynı olan adımları hesap silme yazımdan da takip ederek yapabilirdiniz ancak hesabını silmek istemeyenler için ayrıca anlatmayı uygun gördüm. Gelin hemen hesabımızı donduralım..

GÜNCELLEME: Şubat ve Mart 2017 aralığında bazı hesaplar için hesap dondurma adımında sorun çıkıyor ve hesabınızı donduramıyorsunuz. Şimdilik çözümü yok bu nedenle sorun düzelene kadar beklemeniz gerekiyor.

YENİ! Artık hesaplarımızı haftada 1 kez dondurabiliyoruz. Yani 7 gün içinde hesabınızı bir kez dondurup geri açarsanız sonraki haftaya kadar beklemeniz gerekiyor.

İnstagram hesabınızı dondurmak için öncelikle bilgisayar kullanmanız gerekiyor (bu işi telefonunuzun internet tarayıcısından da yapabilirsiniz ama İnstagram uygulaması üzerinden yapamıyorsunuz bunu bilin).

Aşağıda verdiğim bağlantıya tıklıyor ve açılan sayfada neden hesabınızı dondurmak istediğinize dair bir seçim yapıyorsunuz, hepsi bu..

https://instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

(Link yerine şunuda yapabilirsiniz; Web sürümünde profil sayfanıza gidin, Profili düzenle butonuna tıklayın, açılan sayfada sağ altta hesap dondurma linkini görebilirsiniz.)

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesap dondurma sebebi seçip, hemen altındaki kutucuğa mevcut şifrenizi girdiğinizde geriye onay adımı kalıyor. Hesabımı Geçici Olarak Kapat butonuna bastığınızda karşınıza bir onay daha geliyor ve onayınız ile hesabınız donduruluyor.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesap dondurma işleminden sonra tekrar hesabınıza giriş yapamıyorsunuz, 24 saat civarında bekleyeceksiniz ki sonrasında tekrar hesabı geri açabilesiniz. Ayrıca hesabı geri aktive edebilmek için İnstagram mobil uygulamasını kullanmalısınız. Web üzerinden giriş yapamaz, hesabı aktive edemezsiniz.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Eğer hesabınızın kapatıldığına emin olmak istiyorsanız ya tekrar giriş yapmayı deneyin yada İnstagram url’nizden profilinize bakmayı deneyin. İşlem başarılı ise sonuç aşağıdaki gibi olacak, profiliniz görüntülenemeyecek.

Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor.

Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir. Instagram’a geri dön. Hesabınıza ait dondurma işlemi gerçekleştiğinde bir daha oturum açana kadar hesabınız kimseye görünmez. Ancak mobil uygulamalarda önbellek kaynaklı hala hesabınızı görenler olabilir. Bu sadece sizi tanıyanlarda olacak, önbellekleri temizlendiğinde tamamen görünürden kaybolacaksınız.

Konuyla ilgili sorularınız olursa konu altından yorum olarak sorabilirsiniz.

https://help.instagram.com/contact/438525166257277
https://www.facebook.com/help/instagram/149494825257596

Hesap Dondurma Sonrası Silinen Resimler!

Hesabınızı silmek yerine dondurduysanız ve geri açtığınızda resimlerinizin bazıları kayıp ise 1-2 hafta bekleyin. Resimleriniz bir süre sonra geri gelecektir. Zaten konuyla ilgili geri dönüşlerde de arkadaşlarımız resimlerinin geri yüklendiğini belirtiyorlar.

Zafer; Merhaba. Silinen fotograflarim instagram tarafından bu sabah itibariyle yeniden yüklendi. Sizlere de bilgi vermek istedim.

Arife ÖZKAN; Merhaba ben daha önce fotoğraflarımın büyük çoğunluğunun silindiğini yazmıştım 98 fotograftan 82 si silinmişti. Şuan yüklenmesi gereken 17 fotoğrafım var geçici bir sorunmuş sadece biraz beklemek gerekiyor :)

Bsdnc; Bu gece butun fotolarım geldı bildireyim dedm yardımıız ıcın tesekkurler☺????

(Bsdnc’nin resimleri 3 ay sonra geri yüklendi.)

Yazıyı beğendiyseniz Facebook ve Twitter üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare


Bu yazı 18 Temmuz 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  Lordiz 03 Eylül 2018, 22:50

  @Hasan; Merhaba. Deneme yaptığınızda süre sıfırlanmaz.

  Burcu 09 Eylül 2018, 15:12

  Merhaba ben dondurdum ve ger açtım ancak bazı resimlerim hala gelmedi bi kaç gün geçti ama hala tık yok😬gelmicek mi şimdi yaaa

  Lordiz 09 Eylül 2018, 15:33

  @Burcu; Merhaba. Resimlerin hepsi geri gelecek ama uzun sürebilir. Sadece bekleyin.

  Efe 12 Eylül 2018, 22:16

  İyi gunler ben hesabımı ne kadar süreyle dondurabilirim bunun için belirli bir süre var mı en fazla ne kadar süreyle dondurabılırız tesekurler.

  Lordiz 13 Eylül 2018, 00:40

  @Efe; Merhaba, iyi günler. Hesap dondurma için süre olduğunu sanmıyorum. Yani hesabınızı 2 sene dondurdunuz diye sorun çıkmaz. Daha fazlasını da düşünmek bence gereksiz. Yani İnstagram’ın 5 sene açık kalacağı garanti mi?

  Selin 12 Aralık 2018, 21:02

  Hesabi dondurmazdan once mesaj attiginizda. Ve daha sonra hesabi dondurdugunuzda mesaj kişiye ulaşıyor mu?

  Lordiz 12 Aralık 2018, 21:48

  @Selin; Merhaba. Mesaj karşı tarafın gelen kutusuna gider ama profili göremeyeceği için kimden geldiğini bilemez. Fakat önceden yazışmalarınız varsa eski mesajlardan kim olduğunuzu anlayabilir.

  Abdullah 03 Ocak 2019, 22:57

  Hesabımı dondurdum ama geri alamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

  Lordiz 04 Ocak 2019, 01:29

  @Abdullah; Hesabınızı geri almak için mobil uygulamayı mı kullanıyorsunuz yoksa web sitesini mi? Hesap dondurduğunuz da onu sadece mobil uygulamadan geri aktif edebilirsiniz. Buna rağmen hesap aktif olmuyorsa şifreniz yanlış olabilir.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019