Şu anda Görüntülemektesiniz;  İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Eskiden İnstagram’da hesap dondurma yoktu, Temmuz 2015 tarihinde yapılan değişiklik ile hesap silme özelliği gizlendi, hesap dondurma sistemi aktif edildi. Hesap silme ile aynı olan adımları hesap silme yazımdan da takip ederek yapabilirdiniz ancak hesabını silmek istemeyenler için ayrıca anlatmayı uygun gördüm. Gelin hemen hesabımızı donduralım..

DİKKAT! Tarih 15 Şubat 2017, saat 20:52, hesap dondurma da bir sorun yok. Farklı bir tarayıcı ile deneme yapın eğer yine hesabınızı donduramazsanız sorun düzelene kadar beklemek zorundasınız.

İnstagram hesabınızı dondurmak için öncelikle bilgisayar kullanmanız gerekiyor (bu işi telefonunuzun internet tarayıcısından da yapabilirsiniz ama İnstagram uygulaması üzerinden yapamıyorsunuz bunu bilin).

Aşağıda verdiğim bağlantıya tıklıyor ve açılan sayfada neden hesabınızı dondurmak istediğinize dair bir seçim yapıyorsunuz, hepsi bu..

https://instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

(Link yerine şunuda yapabilirsiniz; Web sürümünde profil sayfanıza gidin, Profili düzenle butonuna tıklayın, açılan sayfada sağ altta hesap dondurma linkini görebilirsiniz.)

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesap dondurma sebebi seçip, hemen altındaki kutucuğa mevcut şifrenizi girdiğinizde geriye onay adımı kalıyor. Hesabımı Geçici Olarak Kapat butonuna bastığınızda karşınıza bir onay daha geliyor ve onayınız ile hesabınız donduruluyor.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesap dondurma işleminden sonra tekrar hesabınıza giriş yapamıyorsunuz, 24 saat civarında bekleyeceksiniz ki sonrasında tekrar hesabı geri açabilesiniz. Ayrıca hesabı geri aktive edebilmek için İnstagram mobil uygulamasını kullanmalısınız. Web üzerinden giriş yapamaz, hesabı aktive edemezsiniz.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Eğer hesabınızın kapatıldığına emin olmak istiyorsanız ya tekrar giriş yapmayı deneyin yada İnstagram url’nizden profilinize bakmayı deneyin. İşlem başarılı ise sonuç aşağıdaki gibi olacak, profiliniz görüntülenemeyecek.

Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor.

Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir. Instagram’a geri dön.

Hesabınıza ait dondurma işlemi gerçekleştiğinde bir daha oturum açana kadar hesabınız kimseye görünmez. Ancak mobil uygulamalarda önbellek kaynaklı hala hesabınızı görenler olabilir. Bu sadece sizi tanıyanlarda olacak, önbellekleri temizlendiğinde tamamen görünürden kaybolacaksınız.

Konuyla ilgili sorularınız olursa konu altından yorum olarak sorabilirsiniz.

https://help.instagram.com/contact/740949042640030

Hesap Dondurma Sonrası Silinen Resimler!

Hesabınızı silmek yerine dondurduysanız ve geri açtığınızda resimlerinizin bazıları kayıp ise 1-2 hafta bekleyin. Resimleriniz bir süre sonra geri gelecektir. Zaten konuyla ilgili geri dönüşlerde de arkadaşlarımız resimlerinin geri yüklendiğini belirtiyorlar.

Zafer; Merhaba. Silinen fotograflarim instagram tarafından bu sabah itibariyle yeniden yüklendi. Sizlere de bilgi vermek istedim.

Arife ÖZKAN; Merhaba ben daha önce fotoğraflarımın büyük çoğunluğunun silindiğini yazmıştım 98 fotograftan 82 si silinmişti. Şuan yüklenmesi gereken 17 fotoğrafım var geçici bir sorunmuş sadece biraz beklemek gerekiyor :)

Bsdnc; Bu gece butun fotolarım geldı bildireyim dedm yardımıız ıcın tesekkurler☺😍

(Bsdnc’nin resimleri 3 ay sonra geri yüklendi.)

facebook share twittershare

  Lordiz 19 Şubat 2017, 17:35

  @Beyza; Rica ederim. Daha önce 1 kez dondurduysanız muhtemelen İnstagram’da bir sorun var. Benim hesabım donduruldu, sorun çıkmadı ama siz ve birkaç kişi daha sorun çıkıyor. 1-2 hafta bekleyin, sonrasında İnstagram’dan destek talep edebilirsiniz.

  Nurdann23 21 Şubat 2017, 16:52

  İnstgram hesabım 2 aydır açık daha fazla hatta iki üç haftadır dondurmaya çalışıyorum fakat olmuyor silmek üzereyim bu sorun geçer mi başka tarayıcıdan da denedim bilgisayardanda denedim olmadı

  RECEP 22 Şubat 2017, 17:40

  hesabımı donduramıyorum yardımcı olur musunuz

  Lordiz 23 Şubat 2017, 01:51

  @Nurdann23; Çok fazla şikayet var size özel bir durum olmadığını düşünüyorum. Neden düzeltmediler onuda anlamadım fakat en geç 1 aya düzelteceklerini tahmin ediyorum.

  @RECEP; Hesabı dondurmaya çalışırken anasayfaya atıyorsa İnstagram ekibi sorunu çözene kadar beklemeniz gerekiyor.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.

Reklamlar
 

Son Yazılar

Son Yorumlar
 • Lordiz @Murat Tevfik; Merhaba. Ne yazık ki Android'lerde olduğu gibi dışarıdan uygulama…

 • Lordiz @Nejla; Engelleme sayfasında en altta engellenen sayfalar var ama topluluk…

 • Lordiz @Kubrasoylu; Neden giriş yapamıyorsunuz? Karşınıza hata mesajı mı geliyor? Kimlik…

 • Lordiz @Nurdann23; Çok fazla şikayet var size özel bir durum olmadığını düşünüyorum.…

 • Lordiz @ByHbY; Aslında mantıken AMP mobilin yerine geçmeli ama ne yazık ki öyle…

Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Lordiz.com v1 © 2016