Şu anda Görüntülemektesiniz;  İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıİletişimYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Eskiden İnstagram'da hesap dondurma yoktu, Temmuz 2015 tarihinde yapılan değişiklik ile hesap silme özelliği gizlendi, hesap dondurma sistemi aktif edildi. Hesap silme ile aynı olan adımları hesap silme yazımdan da takip ederek yapabilirdiniz ancak hesabını silmek istemeyenler için ayrıca anlatmayı uygun gördüm. Gelin hemen hesabımızı donduralım..

İnstagram hesabınızı dondurmak için öncelikle bilgisayar kullanmanız gerekiyor (bu işi telefonunuzun internet tarayıcısından da yapabilirsiniz ama İnstagram uygulaması üzerinden yapamıyorsunuz bunu bilin).

Aşağıda verdiğim bağlantıya tıklıyor ve açılan sayfada neden hesabınızı dondurmak istediğinize dair bir seçim yapıyorsunuz, hepsi bu..

https://instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

(Link yerine şunuda yapabilirsiniz; Web sürümünde profil sayfanıza gidin, Profili düzenle butonuna tıklayın, açılan sayfada sağ altta hesap dondurma linkini görebilirsiniz.)

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesap dondurma sebebi seçip, hemen altındaki kutucuğa mevcut şifrenizi girdiğinizde geriye onay adımı kalıyor. Hesabımı Geçici Olarak Kapat butonuna bastığınızda karşınıza bir onay daha geliyor ve onayınız ile hesabınız donduruluyor. 

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesap dondurma işleminden sonra tekrar hesabınıza giriş yapamıyorsunuz, 24 saat civarında bekleyeceksiniz ki sonrasında tekrar hesabı geri açabilesiniz. Ayrıca hesabı geri aktive edebilmek için İnstagram mobil uygulamasını kullanmalısınız. Web üzerinden giriş yapamaz, hesabı aktive edemezsiniz. 

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Eğer hesabınızın kapatıldığına emin olmak istiyorsanız ya tekrar giriş yapmayı deneyin yada İnstagram url'nizden profilinize bakmayı deneyin. İşlem başarılı ise sonuç aşağıdaki gibi olacak, profiliniz görüntülenemeyecek.

Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor.

Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir. Instagram'a geri dön.

Hesabınıza ait dondurma işlemi gerçekleştiğinde bir daha oturum açana kadar hesabınız kimseye görünmez. Ancak mobil uygulamalarda önbellek kaynaklı hala hesabınızı görenler olabilir. Bu sadece sizi tanıyanlarda olacak, önbellekleri temizlendiğinde tamamen görünürden kaybolacaksınız.

Konuyla ilgili sorularınız olursa konu altından yorum olarak sorabilirsiniz.

https://help.instagram.com/contact/740949042640030

Hesap Dondurma Sonrası Silinen Resimler!

Hesabınızı silmek yerine dondurduysanız ve geri açtığınızda resimlerinizin bazıları kayıp ise 1-2 hafta bekleyin. Resimleriniz bir süre sonra geri gelecektir. Zaten konuyla ilgili geri dönüşlerde de arkadaşlarımız resimlerinin geri yüklendiğini belirtiyorlar. 

Zafer; Merhaba. Silinen fotograflarim instagram tarafından bu sabah itibariyle yeniden yüklendi. Sizlere de bilgi vermek istedim.

Arife ÖZKAN; Merhaba ben daha önce fotoğraflarımın büyük çoğunluğunun silindiğini yazmıştım 98 fotograftan 82 si silinmişti. Şuan yüklenmesi gereken 17 fotoğrafım var geçici bir sorunmuş sadece biraz beklemek gerekiyor :)

facebook share twittershare

  Lordiz 03 Kasım 2016, 12:46

  @Nigar dönmez; Şifre sıfırlama sayfasına kullanıcı adınızı girerek şifre sıfırlama talep edin. Karşınıza ** işaretleri ile kayıtlı mail adresiniz görünür. İlk harf, son harf ve uzantıdan mail adresini hatırlamazsanız mecburen İnstagram destek ekibinden yardım talep edeceksiniz.

  https://www.instagram.com/accounts/password/reset/

  limon 06 Kasım 2016, 01:42

  merhaba intagramımı dondurdum ve 10 gün sonra tekrar açtım ve yeniden kapatmak istiyorum ama kapanmıyor birkaç gün daha bekleyin 1 hafta olmadı diyor napabilirim kapatmak için?

  Lordiz 07 Kasım 2016, 00:01

  @limon; Merhaba. Milyonlarca üyesi olan bu siteler doğal olarak sistemlerinin çocuk oyuncağı olmaması için bazı kısıtlamalar koymak zorundalar. Bu sebeple İnstagram’da hesap dondurma ve geri açmada süre sınırlamaları var. Mecburen bu süreyi bekleyeceksiniz. İlk başlarda 1 hafta değil 24 saat bekliyorduk ama demek ki 1 haftaya çıkartmışlar.

  Hamide yeşilsu 17 Kasım 2016, 01:39

  InstgrmHesabimi dondurmak istiyirum ama şifremi ve e postayı unuttum

  Lordiz 19 Kasım 2016, 15:38

  @Hamide yeşilsu; Şifre sıfırlama yapın yada instagram ekibinden destek talep edin.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


© 2016 Lordiz.com