Yazıya Yorum Gönder!

İnstagram'a İkinci Hesap Nasıl Eklenir? Nasıl Kullanılır?

Uzun zamandır beklediğimiz özellikti ve nihayet geldi. Neden gerekliydi? Çünkü İnstagram üçüncü parti uygulamalara izin vermiyordu ve bu nedenle telefon veya tablet bilgisayarımızda aynı anda sadece bir tane instagram hesabını açık tutabiliyorduk. İkinci hesabımıza bağlanmak gerektiğinde ise birinden çıkış yaparak, diğerine giriş yapıyorduk. Artık böyle bir uğraşa gerek yok. Üstelik tek cihaza 5 taneye kadar hesap eklenebiliyor.

Peki İnstagram’a Birden Fazla Hesabı Nasıl Ekliyoruz?

Kullanım gayet basit olmuş ama yinede bu özellikten henüz haberi olmayanlara ve ilk kez kullanacak olanlara böyle bir yazı yazmak şart. Anlatımımı Android uygulamasından resimlendirerek paylaşıyorum ama inşallah İnstagram’ın Apple versiyonunda da benzer bir yol izlenmiştir.

Android cihazımızda İnstagram uygulamasında bir tane hesabımız ekli iken, ikinci hesabı eklemek için;

Ana ekranın sağ altındaki profil yönlendiricisine dokunup, profilimize gidiyoruz. (Aşağıdaki resimde 1 numara)

 (Yeni gelen güncelleme ile) Sol üste eklenen açılır menüye dokunuyoruz ve.. (Aşağıdaki resimde 2 numara)

Açılan menüde Hesap Ekle yazısına dokunuyoruz. Karşımıza İnstagram oturum açma ekranı geliyor.  Burada ikinci (yada üçüncü, dördüncü, beşinci) hesabımızın giriş bilgileri ile oturum açıyoruz. (Aşağıdaki resimde 3 numara)

Karşımızda herhangi bir instagram ekranı açıkken sağ alttan profil yönlendiriciye parmağımızı basılı tutarak hesaplar arası geçiş seçeneğini aktif ediyor, (Aşağıdaki resimde 4 numara)

Geçiş yapılacak hesabın adına dokunarak hesaplar arasında anlık geçişleri gerçekleştiriyoruz. (Tabiki 5 numara)

İnstagram'a İkinci Hesap Nasıl Eklenir? Nasıl Kullanılır?

Ayrıca Hesap Ekle seçeneğini Profil ekranı > sağ üst üç nokta menüsünden ulaşılan Seçenekler sayfasının en altında da bulabilir, hesaplar arası geçiş için resimde işaretlediğim ikinci adımı izleyebilirsiniz.

İlerleyen zamanda gelen uygulama güncellemeleri ile belki yöntemde değişiklikler yada Android sürümünüze bağlı olarak farklar olabilir. Ayrıca mevzu basit olmasına rağmen yinede sorularınız, merak ettikleriniz olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  Lordiz 18 Nisan 2018, 02:18

  @Soner; Merhaba. Diğer hesabı mail ile mi? Facebook yada telefon numarasıyla mı açtınız? Hangi yolu izlediyseniz o şekilde şifre sıfırlama yapın yada şifresini zaten biliyorsanız yazımda anlattığım şekilde 2. hesaba giriş yapın.

  Aska 13 Mayıs 2018, 02:55

  Yedek hesab acma

  Aysen 14 Haziran 2018, 12:59

  Instagramda ıkıncı bır hesap kullanıyordum. Cep telimi degiştirdıgımden dolayı ıkıncı hesabıma gıremıyorum. Hesabım duruyor. Kullanıcı adıyla gırmeye calıstım olmadı. Yardımcı olur musunuz?

  Lordiz 14 Haziran 2018, 13:25

  @Aysen; Merhaba. Kullanıcı adı yada mail adresi ile şifre sıfırlama yaptınız mı?

  https://www.instagram.com/accounts/password/reset/
  Elif varış 16 Ekim 2018, 19:20

  Bal kardeş

  Ayşe 04 Kasım 2018, 21:14

  Engellendiğim hesaba ek açtığım hesaptan mesaj atsam görür mü yoksa o hesapta engelli mi olur

  Lordiz 04 Kasım 2018, 22:44

  @Ayşe; Engelleyen kişi diğer hesabınızı da önceden engellemediyse mesajınızı görür.

  Fırat 23 Aralık 2018, 21:28

  Kolay gelsin instagram da ikinci hesap açtım giriyom çıkış yapıyorum sorun yok fakat tekrar giriş yapmaya çalıştığım şifre istemiyor.ben şifre girerek girmek istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim

  Lordiz 23 Aralık 2018, 22:05

  @Fırat; Merhaba, sağ olun. Muhtemelen çıkış yapmıyorsunuz. Ayarlar’dan çıkış yaparsanız tekrar şifre girmeden hesabı tekrar ekleyemezsiniz. Sadece iki hesap arasında geçiş yapıyorsanız şifre ile giriş yapmak için her seferinde hesaptan çıkış yapacaksınız.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018