Yazıya Yorum Gönder!

Bir İnstagram’ın içine etmemişlerdi, ne yazık ki sıra buraya da geldi. Evet, İnstagram’ın yeni özelliği Son Görülme‘den bahsediyorum.. Ne gerek vardı ki? Zaten yeterince ispiyonculuk vardı, şimdi birde online durumumuz görünüyor. Peki nereden bakıyoruz? Kapatmak istersek nasıl kapatıyoruz? 

Son Görülmelere Nasıl Bakılır? 

Şimdilik bu özellik çok kapsamlı değil. Yani herhangi birinin profiline girerek aktif olup olmadığını yada en son ne zaman aktif olduğunu göremiyorsunuz.

Sadece takip ettikleriniz içinden son görülme özelliğini kapatmayanların yada yakın zamanda mesajlaştıklarınızın aktiflik durumlarını görebiliyorsunuz ve bunun için ya mesajlara girmeniz yada hikaye oluşturmanız gerekiyor!

Nasıl yani?! Evet, hikaye oluşturuyorsunuz ve o arada son aktifliklerini görebiliyorsunuz. Yada İnstagram özel mesajlarınıza dalıyorsunuz. Mesajlaşmalar ekranında herkesin profil isminin altında son aktiflik durumunu görüyorsunuz. (Tabi kapatmadılarsa.)

Deneyerek bakalım isterseniz? İnstagram’ı açın, özel mesajlarınıza dalın. Son mesajlaşmaları silmediyseniz ve aktivitelerini gizlemedilerse profil isimlerinin altında kaç dakika önce aktif oldukları yazıyor olmalı.

Eğer kimseyle özel mesajlaşmanız yoksa yeni hikaye oluşturmak için her zamanki gibi hikaye ekleme butonuna dokunun. (Uygulamanın Android sürümlerinde sol üstteki kamera simgesine dokunuyorsunuz.)

Herhangi bir resim çekin yada galeriden seçin, Gönder butonuna dokunun.

Paylaş ekranında önce kendi profilinizi, sonra takip ettiklerinizi göreceksiniz. İşte bu sayfada aşağıya indikçe tüm takip ettiklerinizin aktiflik durumlarını görebilirsiniz.

Muradınıza erdiyseniz geri giderek yada ana ekrana dönerek mesajlaşmadan yada hikaye sayfasından çıkabilirsiniz.

Not: Bazı takip ettikleriniz de son aktivite bilgisi olmayacaktır. Muhtemelen eski sürüm İnstagram uygulaması kullanıyorlar veya son görülme durumunu pasif ettiler.

Son Görülmeyi Nasıl Kapatırız?

Son Görülme özelliğinden memnun değilseniz diğerleri gibi sizde kapatabilirsiniz. Ancak bu özelliği kapattığınızda diğerlerinin son aktivite durumlarını da göremeyeceksiniz.

Uygulamayı açın, sağ alt köşeden profilinize gidin..

– Sağ alt köşede yer alan, bizi profilimize götüren bağlantıya dokunun.

İnstagram'da Son Görülme Nasıl Bakılır? Nasıl Kapatılır?

– Profilinizde sağ üstteki 3 nokta işaretine dokunun.

İnstagram'da Son Görülme Nasıl Bakılır? Nasıl Kapatılır?

(Apple ios sürümünde 3 nokta menüsü yerine farklı bir yol olabilir, sonuçta profil seçeneklerine gidin.)

Profil seçeneklerinde aşağılara inip, Hareket Durumunu Göster seçeneğini bulun ve sağındaki butondan kapatın.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018