Yazıya Yorum Gönder!

2014 senesinde kurulan yerli dijital yayın platformu Filbox, uzun zamandır internet üstünden böyle bir hizmet sunmuyordu. Son dönemde atağa kalkan platform, öncesinde Filbox Hemen ile şifreli kanallarını internet üzerinden izlenmeye açtı, şimdi ise yenilenen Filbox web sitesi ile online işlemler menüsü üzerinden abonelik uzatma imkanı sundu. 

>> Filbox ve Sinema TV’ler Satıldı Mı? Filbox Kapanacak Mı?

Güncelleme: Filbox kapanıyor! Filbox’un kapanacağı, Filbox müşteri hizmetlerinden gelen şu sms ile ilan edildi;

Filbox Uydu Platform hizmeti 27.11.2018 tarihi itibariyle sona erecektir.Filbox üyeliğiniz devam ediyorsa, tarafınızdan tahsil edilmiş olan içerik ücretinizin kullanmadığınız kısmı size iade edilecektir. Filbox cihazının mülkiyeti size ait olup iade alınmamaktadır. İçerik ücret iadesi için aşağıdaki formda istenen bilgileri doldurmanızı rica ederiz.

Eskiden olsa abonelik yenileme için; 

  • Filbox’u aramanız,
  • Onların aramasını beklemeniz,
  • Filbox bayisine gitmeniz,
  • Sıfırdan yeni bir Filbox aboneliği almanız gerekiyordu.

Artık istediğiniz vakit, abonelik sürenizin bitmesini yada Filbox’dan aramalarını beklemeden aboneliğinizi uzatabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekenler şunlar;

1) Filbox web sitesinde Online İşlemlere gidin.

https://filbox.com.tr/OnlineIslemler

2) Daha önce Filbox.com.tr’de kişiye özel üyelik hesabınızı oluşturmadıysanız (ki muhtemelen oluşturmadınız), mevcut modül aboneliğiniz ile üyeliğinizi oluşturun. (Ücretsizdir.)

https://filbox.com.tr/OnlineIslemler/IlkGiris

Karşınıza ilk olarak cihaz seri numarasını soran ekran gelecek. Humax uydu alıcı yada modül, hangisini kullanıyorsanız onun seri numarasını bu kutucuğa girip, Devam butonuna tıklayın.

İnternetten Filbox Abonelik Uzatma [Filbox Kapandı]

Filbox CAM Modül kullanıyorsanız; CAM modülünüzün arkasında yer alan 11 haneli CASN numarasını giriniz.

Filbox Uydu Alıcısı kullanıyorsanız; Uydu alıcınızın altında yer alan 11 haneli CDSN ID numarasını giriniz. CDSN ID numaranıza , Filbox kumandanızdaki mavi tuşa basarak da ulaşabilirsiniz.

Cihaz numaranızı 0850 225 09 90 numaralı çağrı merkezini arayarak da öğrenebilirsiniz.

Sonraki ekranda telefon numarası ve aktivasyon kodu girilecek bir form göreceksiniz. Eğer cihaz numarasını doğru girdiyseniz aboneliğinize kayıtlı cep telefonuna aktivasyon kodu gelecek. Hem cep numaranızı hemde aktivasyon kodunu bu formlara girin. (5 dakika süreniz var.)

Bu aşamayı sorunsuz atlattığınızda telefonunuza tekrar bir sms gelecek. Bu sms’de yer alan şifre ile artık online işlemlere giriş yapabilirsiniz.

3) Filbox.com.tr üyeliğinizi aktif ettiyseniz abone cep numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapın.

https://filbox.com.tr/OnlineIslemler/Giris

4) Filbox Online İşlemler ekranı aşağıdaki gibi olacak. Sol tarafta ise işe yarar bağlantılar.

İnternetten Filbox Abonelik Uzatma [Filbox Kapandı]

5) Sol taraftan Abonelik Yenileme bağlantısına tıklayın.

https://filbox.com.tr/Yenile/Odeme

6) Abonelik Yenileme ekranında ilk olarak ödeme yöntemi sorulacak. Kapıda Ödeme yada Kredi Kartı seçin.

7) Kredi Kartı seçtiyseniz bir sonraki ekranda modül veya cihaz numarası ile abonelik yenileme fiyatı karşınıza gelecek. Birden fazla cihazınız yada modülünüz varsa doğru cihazı seçip ardından Devam butonuna tıklayın.

İnternetten Filbox Abonelik Uzatma [Filbox Kapandı]

Kapıda Ödeme seçeneğini seçerseniz muhtemelen size bir yenileme kodu kargo yolu ile gönderilecek ve ücreti kargo görevlisine ödeyeceksiniz. Sonrasında size verilen kodu Online İşlemler altındaki Kod ile Yenileme sayfasından girerek yenileme işlemini tamamlayacaksınız.

8) Kredi Kartı ile ödeme formuna ödemeyi yapacağınız kredi kartının bilgilerini girin, satış sözleşmelerini okuyup tiklerini koyup, SATIN AL butonuna tıklayın.

İnternetten Filbox Abonelik Uzatma [Filbox Kapandı]

Filbox.com.tr web sitesinde Comodo 256 bit şifreleme kullanılmakta. Bu sebeple kart bilgileriniz için korku yaşamanıza gerek yok. Ama yinede imkanınız varsa ödeme için Sanal Kart kullanabilirsiniz.

Herhangi bir sorun yaşanmadıysa aboneliğinizi yenilediniz. Yenileme süresi mevcut abonelik bitiş sürenizin üzerine eklenecek.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Filbox Dijital Platform İncelemesi
>> Filbox Hemen Nedir? Nasıldır?
>> Filbox Platformuna Yeni Kanallar Ekleniyor

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019