Yazıya Yorum Gönder!

İTunes'da

İpod veya İphone sahipleri Apple ürününü bilgisayara bağlayıp İtunes açtıklarında çok nadirde olsa bu hata ile karşılaşabiliyorlar, yeni bir Apple kullanıcısı olarak bahsi geçen hata mesajı ile bugün itibariyle tanışmış durumdayım. Neyse ki mevcut hatanın çözümü Apple.com sitesinde açıklanmış da çok fazla uğraşmadan sorunu hallettim.

Hata ile karşılaşmamızın sebebi, Windows altında bilgisayar açık olduğu süre boyunca çalışan Apple hizmeti bilgisayarı başlatırken başlatılamıyor bu nedenle de itunes ile Apple ürünü arasındaki bağlantı sağlanamıyor, sorun var olduğu süreçte İtunes ürününde başlıktaki hata mesajıyla yani aşağıdaki resimle karşılaşıyoruz ve İtunes Apple ürününü göremediği için ürün eşzamanlama, yönetim vb. işlemleri yapamıyoruz.

İTunes'da

Hatanın çözümü olarak bilgisayarı yeniden başlatmak belki işe yarayabilir ancak Apple.com sitesindeki basit yöntemi denemek daha mantıklı gibi görünüyor..

Apple.com sayfasında şu yolu takip etmemiz gerektiği anlatılıyor;

Eğer Windows XP kullanıcısıysanız; Başlat > Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler > Apple Mobile Device hizmetini bul üzerinde sağ tıkla başlat veya çalışıyorsa durdurup yeniden başlat.

İTunes'da

Windows Vista veya Windows 7 Kullanıcısıysanız; Başlat menüsünü açıp arama kutusuna Hizmetler yazıp bekleyin karşınıza hizmetler başlığı geldiğinde tıklayıp hizmetler penceresinin açılmasını sağlayın, açılan pencerede Apple Mobile Device bulup sağ tıklayıp başlat komutu verin eğer çalışıyorsa durdurup tekrar başlatın.

Başlat menüsünden arama yapamıyorsanız veya aradığınız halde hizmetlere ulaşamadıysanız; Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler yolunu takip edebilirsiniz..

İTunes'da

Yukarıda anlatılan yöntemi uyguladıktan sonra İtunes uygulamasını kapatıp yeniden başlatın eğer Apple ürünü bilgisayara usb kablo ile bağlıysa bu denemenizde İtunes’un Apple ürününü görecek ve eskisi gibi eşzamanlama vb. işlemleri sorunsuz yapabileceksiniz.

İTunes'da

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  alp 13 Mayıs 2012, 00:27

  Sağolun işime yaradı. Çıldırmadan atlattık bu sorunu sayenizde :)

  mehmet 03 Haziran 2012, 22:18

  Tteşekkürler oldu.Helal olsun

  ali fuat 21 Haziran 2012, 19:00

  çok teşekkür ederim

  mervemocha 24 Aralık 2012, 01:15

  bende dediğinizi yaptığımda şu hatayla karşılaşıyorum.

  Windows Yerel Bilgisayar üzerindeki Apple Mobile Device hizmetinibaşlatamadı.Hata 2: Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

   

   

  admin 24 Aralık 2012, 16:02

  @mervemocha; Temiz bir İtunes kurulumu yapın belki itunes yazılımı hasar görmüş olabilir.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018