Şu anda Görüntülemektesiniz;  Java Yazılımında Yeni Bir Güvenlik Açığı Bulundu
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Java Yazılımında Yeni Bir Güvenlik Açığı Bulundu

Birçok bilgisayarda yüklü olan ve son dönemde birkaç güvenlik açığı tespit edilen Java yazılımında yeni bir açık daha tespit edildi ve Java geliştiricisi Oracle hemen son sürümdeki bu kritik açığı kapatan bir güncelleme yayınladı.

Pek çoğumuz Java yazılımını kullandığı halde ne olduğunu, ne işe yaradığını bilmiyoruz bu nedenle de güvenlik açığını, güncellemelerini takip etmiyoruz. Bilgisayarınızda Denetim Masası'na oradan da Programlar bölümüne girerek yada Program Ekle kaldıra bakarak varlığını öğrenebileceğiniz yazılım, başta internet tarayıcıları olmak üzere pek çok program ile entegre çalıştığından %95'imizin bilgisayarında bulunuyor ve güncel sürüm olması büyük önem taşıyor.

Java Yazılımında Yeni Bir Güvenlik Açığı Bulundu

Normal şartlarda otomatik güncelleme açık olduğunda sizi uğraştırmadan kendiliğinden en yeni sürüme güncellenen yazılım, otomatik güncelleme kapalı ise yeni sürümleri alamıyor ve son güvenlik açıkları ile baş başa kalıyoruz.

Güvenlik açığı olan Java sürümü kullanıyorsanız ne olur?

Düşük bir ihtimalde olsa gezindiğiniz web sitelerinden birinde yer alan zararlı kod veya yazılım java'yı kullanarak bilgisayarınıza girer ve bilgisayarınızın ele geçirilmesine yada virüslerle dolmasına sebep olur.

Java sürümüm güncel mi?

Denetim Masası'ndan ulaşabildiğiniz Java yazılımının Update sekmesine geçerek Java yazılımının otomatik güncelleme ayarının açık olup olmadığını kontrol edebilir, en son ne zaman güncelleme kontrolü yaptığına bakabilir ve isterseniz el ile güncellemeyi başlatabilirsiniz.

Java Yazılımında Yeni Bir Güvenlik Açığı Bulundu

Örnek resimde son güncelleme kontrolünün 9 Ocak 2013'te yapıldığı görülüyor ve hemen sağındaki Update Now yazan buton ile yeni güncellemeleri kontrol edebiliyor, güncel bir sürüm var ise yüklemesini başlatabiliyoruz.

Eğer el ile güncelleme yapacaksanız ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıda yer alan yazıma bakarak Java güncellemesini yapabilirsiniz.

Java Yazılımı Nasıl Güncellenir? (Resimli Anlatım)

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2016