Yazıya Yorum Gönder!

Kaspersky ve Rundll32.dll Sorunu

Bilgisayarınız kendi kendine kapanıyor veya reset yiyorsa ve bunu sürekli aynı sürelerde yapıyorsa. Bilgisayarınızda yazılımsal ve donanımsal hiçbir sorun olmadığına eminseniz fakat yinede bilgisayarınız bu sorunu tekrar ediyorsa sakın panik yapmayın. Sorun, kurduğunuz Antivirüs yazılımından kaynaklı olabilir.

Eğer bilgisayarınızda virüs taraması yok ise sorununuz ramlerden kaynaklı da olabilir. Eğer virüs taraması kullanıyorsanız bunu bir okuyun..

Soruna 1 gün önce rastladım, virüs taraması Rundll32.exe için izin istedi ve bende izni verdim muhtemelen bilmeden Rundll dosyasının engellenmesine izin verdim. Bir gün önce pc’de hiçbir sorun yoktu, ertesi gün bilgisayar ilk 10 dakikadan sonra sürekli resetlemeye başladı. Aklıma kaspersky gelmedi, bir sürü donanımsal kontrol yaptım, çözemedim. Tam dedim “bilgisayar bizlere ömür” kaspersky’i kapatmak geldi aklıma..

Kaspersky’i kapattıktan sonra sorun çözülmüştü. Eğer sizde benzer bir durum yaşıyorsanız önce virüs taramanızı kontrol edin.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018