Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

İndirim Kupon Kodları Kullanarak Tasarruf Etmenin Yolları

Belli bir kesim internetten alışverişe alışamamış olsada bence aradığın ürüne ucuz ve kolayca ulaşmanın en güzel yolu. Ürün hem kapına kadar geliyor hemde piyasa fiyatının altına satın alarak tasarruf ediyorsun. Birde indirim kuponu kullandın mı tadına doyum olmaz. İndirim kuponları alışverişte tasarruf etmenin en iyi yollarından bir diğeri. Alışveriş yaparken indirim kuponları kullanma alışkanlığını henüz edinmesiyseniz kupon kodlarıyla ilgili olarak aşağıdaki tavsiyeler epey ilginizi çekebilir.

1.) Kupon Kodlarını Nereden Bulacağınızı Öğrenin;

Kupon kodlarını bulabileceğiniz üç ana kaynak var.

 • Gazete ve Dergiler
 • Online Siteler
 • Mağazaların Reklamları

Gazete ve dergiler geçmişte en çok tercih edilen yol olmasına rağmen gün geçtikçe online kuponlar daha popüler olmaya başladı. Aynı zamanda online mağazalar kendi web sitelerinde kupon kodları paylaşmaya başladılar. Ancak dergi, gazete ya da her mağazayı günü gününe tek tek takip etmek zor olacağından, bütün fırsat, kampanya ve kupon kodlarını bir araya toplayan “kupon sitelerini” ziyaret etmek daha akıllıca olacaktır.

2.) Kendinize Bir Sistem Oluşturun;

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi bütün alışveriş sitelerini, bütün mağazaları tek tek takip etmek ve e-bültenlerine kaydolmak yerine tek bir kaynak bulup onun kampanya ve kuponlarını takip etmek çok daha kolay olacak. Örneğin bu alanda en iyi yayını yapan sitelerden birisinin picodi.com/tr olduğunu söylersek yanlış bir değerlendirme yapmış olmayız.

(Zamanında Picodi üzerinden Defacto alışverişim için 5 TL indirim kuponu kullanmışlığım var. Buna diğer alışverişlerdeki kuponlarımızı da eklersek 1 sene içinde epeyce kar etmiş oluyoruz.)

3.) Nerede Duracağınızı Öğrenin;

 • Alışverişe başlamadan önce organize olun.
 • Neler almak istediğinize dair bir liste oluşturun.
 • Her kuponun kullanımı farklı olacaktır. Kullanmadan önce son kullanım tarihine göz atın ve kategori ya da fiyat alt limiti vb. gibi  kısıtlamaların olup olmadığından emin olun.
 • Bazı mağazalar iki farklı indirim kuponu kullanmanıza olanak sağlayabilir. Kullanmadan önce dikkatlice okuyun.
 • Kupon kodlarınızı kampanya ve promosyonlarla birleştirip daha çok tasarruf etmeye çalışın.
 • Ve elışverişinizi bitirmeden önce mağazanın uyguladığı kuralları okumayı ihmal etmeyin.

Eminim bu önerilere kulak verip kupon kodlarını birkaç sefer deneyenler bir süre sonra tasarruf etmeye bağımlı hale gelecek. Kupon kodlarını ilk başlarda kıyafet alışverişleri için deneyin ve sonra diğer ürünleri de online kupon kodları kullanarak almayı deneyin. Alışveriş yapmak keyifli, ancak alışveriş yaparken para biriktirmek daha da keyifli.

facebook share twittershare

  ozan 26 Mayıs 2015, 22:32

  Yazınız için teşekkürler :)) kupon arama derdinden kurtuldu ve ilk alışveriş imde %25 indirim kazandım :)

  sabanlee 25 Mart 2016, 20:57

  keşke animasyonla birde uygulamı gösterseniz bir ürünü bedava yada bir indirimli ürün kuponun dan başka bir ürünü bedavaya getirme ve her mağzalarda geçerlimi ve özellikle hangi dergiler gazeteler daha çok indirim kuponu verri marketlerin dergi şeklindeki ürünlerde indirim kuponu varmıdır saygılar,mail,rahtlıkla yazabilirsiniz akıllı telefonum yok

  Lordiz 25 Mart 2016, 23:02

  @sabanlee; Genelde indirim kuponlarını internetten alışverişlerde kullanabiliyorsunuz. Birçok e-ticaret sitesi hediye çeki kampanyası yapıyor. Bazıları da bankaların kampanyaları ile puan kazandırıyorlar. Bunun haricinde indirim kuponlarını internet üzerinden takip etmeniz, ihtiyacınıza uygun bir kupon bulduğunuzda süresi bitmeden faydalanmanız gerekiyor. Yani sürekli takipte kalmak gerek. Gazeteler ve dergiler çok fazla kupon kampanyası yapmıyorlar yani ben denk gelmedim. Böyle kampanyalar olduğunda da sadece belirli 1-2 markada geçerli oluyor. Picodi gibi sitelerde ise en az 5-10 anlaşmalı sitede ve birden fazla üründe geçerli indirim kuponu yakalama şansı oluyor.

  Selda 19 Nisan 2017, 17:26

  Kupon biriktirmek istiyorum

  Lordiz 19 Nisan 2017, 18:34

  @Selda; Merhaba. İnternet üzerinden paylaşılan kuponların geneli süre sınırlaması yada stok sınırlamasına tabi oluyorlar. Bu sebeple biriktirmek yerine hergün düzenli olarak kupon paylaşılan güvenilir siteleri takip edebilirsiniz. Ama dikkat edin bazı siteler sadece referans kapıp para kazanmak için sahte kuponlar paylaşırlar. Picodi gibi güvenilir sitelerde ise gerçekten işinize yarayacak fırsatları bulabilirsiniz.

  Merve 29 Mayıs 2017, 12:05

  Merhaba, picodi gibi başka önerebileceğiniz site ismi söyler misiniz lütfen?

  Lordiz 29 Mayıs 2017, 15:34

  @Merve; Merhaba. Picodi kadar güvenilir midirler bilemiyorum ancak şunları değerlendirebilirsiniz; Avantajix.com, Grupanya.com, Yakala.co, Kuponrazzi.com.

  Reosta 02 Ağustos 2017, 21:02

  Grupanya ve yakala.co kupondan ziyade fırsat siteleri diye biliyorum. birkaç kez alışveriş yaptım site olarak güvenilir ancak kampanya veren firmalar sıkıntılı olabiliyor örneğin anlaşılır olması için örnek veriyorum lazer epilasyon AAA iş yerinde 100 lira diyor işyerimize gelin diyorlar gidiyorsun 600 lira hesap çıkıyor gibi.. paran gitmiyor ama vakit kaybı.. hepsi böyle değil iyi olanlar da var tabii sadece dikkat etmek gerek

  Mehmet 25 Eylül 2017, 11:47

  Bizim sitemizide tavsiye ederim tamamen Türkiye sermayeli, fırsatları sürekli güncelliyoruz ve süresi geçen kodları kaldırıyoruz.. Bu tarz sitelerde en önemli olay güncellik.
  indirimkodun.com

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017