Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Laptop Kablosuz Bağlantı Sorunu ve Çözümü

Dizüstü bilgisayarınızdan wireless kablosuz modeminiz ile nete giriyordunuz ve birden kablosuz bağlanamaz oldunuz kablo ile nete girebilirken kablosuz giremiyorsunuz, hatta başka bir bilgisayarda denediniz o nete girebiliyorken siz hala giremiyorsunuz…

Ağ ayarlarına baktığınızda Ağ DDE DSDM devre dışı ve “Hata : 1068 Bağımlılık hizmeti veya grubu başlatılamadı” hatalarını alıyorsunuz.. O zaman iki yöntemimiz var ilki bu konuda anlattığım yöntem… O yöntemi denemeden önce tavsiye edeceğim diğer yöntem ise şu..

Klavye düzeninde Sol CTRL yanındaki fn tuşunu basın ve o tuşu basılı tutarken F2 tuşuna basın (bilgisayarınızda wifi donanımını aktif eden tuş F2 yerine başka bir tuş da olabilir) bu sırada ekranda bir simge belirir ve bağlantınız aktif hale geçer.

ALTERNATİF YÖNTEM:

Başlat menüsünde Arama kutusuna CMD yazıp, karşınıza gelen CMD dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açın. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazın.

1) netsh int ip reset a.txt (enter)
2) netsh winsock reset (enter)
3) netsh winhttp reset proxy (enter)
4) netsh advfirewall reset (enter)
5) ipconfig /flushdns (enter)
6) Bilgisayarı yeniden başlatın.

Eğer yukarıdaki yöntemler işe yaramıyorsa diğer yönteme geçebilirsiniz…

Yorum yazarı ayhan;

arkadaşlar birkaç gün bende bağlantı sorunu yaşadım birçok öneri uyguladım en sonunda hatayı buldum .benim pc acer marka wifi sürücüsü win 10 u desteklemediğini öğrendim yeniden kurdum sorun bitti.yani win 8.1 e geri dönmek gerekti…basit miş

facebook share twittershare

  Lordiz 10 Haziran 2017, 14:09

  @Recep; Rica ederim.

  @uzeyir; Aygıt yöneticisinden ağ donanımının durumuna bakın. Sarı ünlem varsa driver sorunudur. Ağ donanımı görünmüyorsa donanım arızalanmış olabilir. Alternatif olarak usb wifi dongle alabilirsiniz.

  Ahmet 29 Haziran 2017, 23:41

  Alternatif yöntemle hallettim.Çok sağol kardeşim.

  Fatma 27 Temmuz 2017, 10:54

  Bu ne ya bilgisayar açılmıyo. Açık ama ekran yok !!

  Lordiz 28 Temmuz 2017, 15:42

  @Fatma; Başka bir sorununuz var sanırım? Güncelleme sebebi ile veya ekran kartıyla alakalı bir sorundan olabilir. Paylaştığım yöntem ağ bağlantısı için geçerli.

  Hatice 04 Eylül 2017, 12:17

  Arkadaşlar merhaba ben bu yazdıklarınızı denedim ama hiç bir işe yaramadı ,bilgisayarıma format attırdım çok iyi çalışıyordu ,iki gün önce maç izlerken internet çubuğunun üzerinde çarpı işareti belirdi ,sorun gider diyorum sorun giderici çalışmıyor diyo ne yapabilirim bilen var mı?

  Talya 05 Eylül 2017, 13:00

  Allah razı olsun kardeşim hallettim hele şükür

  Lordiz 05 Eylül 2017, 22:13

  @Hatice; Merhaba. Maç yayınını kaçak sitelerden izlediyseniz bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir. Bazı virüsler internet trafiğini bozar yada durdurabilirler. Yada Windows sisteminizden kaynaklı yazılımsal bir arıza olabilir. Buradan pek bir şey öneremem ama sistem geri yükleme yapmayı deneyin, belki faydası olur.

  @Talya; Merhaba, rica ederim.

  Habib Kaçmaz 08 Eylül 2017, 03:11

  Hocam merhaba ill deneyisimde problem çözüldü fakat pc nin şarjı bitti kapandı tekrar açtım aynı sorun yine devam etti aynı şekild e tekrar uyguladım fakat sorun hala devam ediyor

  Ahmet Ateş 11 Eylül 2017, 00:18

  HİCBİRU OLMADI REİS BE İNTERNETE HİCBİR ŞEKİLDE GİREMİYORUM FORMATMI ATSAM DÜZELİRMİKİ DERSİN? CEVAPLARSAN SEVİNİRİM :(

  Lordiz 11 Eylül 2017, 22:17

  @Habib Kaçmaz; Merhaba. Sorun yazılımsal olabilir. Sistem geri yükleme yapın yada yapabiliyorsanız format atın veya sistemi onarmayı deneyin.

  @Ahmet Ateş; Sistem geri yükleme deneyin, ağ sürücülerini kaldırıp tekrar yükleyin, yine sorun çözülmezse mecburen format atacaksınız.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017