Yazıya Yorum Gönder!

Normal şartlarda n11.com‘dan bir ürün aldıysanız ürünün tesliminden sonra onay verirken yorum yapma seçeneği mevcuttur hatta mail ile yorum yapmanız için hatırlatma da yapılır. Ancak bazı durumlarda sonradan yorum yapmamız yada önceki yorumumuzu değiştirmemiz gerekebilir. Peki nasıl yapılır? 

Bilen için kolay, bilmeyenler için biraz karışık. 

Bu konu aklıma nereden geldi? Geçtiğimiz günlerde n11.com’da bir satıcıdan 15 kilo kedi maması satın aldım, mama tesliminden sonra kedilere 2 avuç mama atıp yeme durumlarına göre satıcıya destek amaçlı yorum yazdım. İlk gözlemde kediler mamayı yedikleri için ve ürün sağlam olarak geldiği için yorumum olumluydu.. Hemen satışa onay verip, yorumumu yazdım.

Fakat aynı günün akşamında kedilerin çoğunun mamayı yemediklerini gördüm. Belki 10 kediden 2 tanesi yiyordu. Bu birkaç gün daha devam edince diğer n11.com kullanıcılarını yanlış yönlendirmemek için yorumumu değiştirmek istedim ve bu işin çok da basit olmadığını gördüm.

Aslında e-ticarette yorumlar çok önemli. Yorum değiştirmek daha kolay olmalıydı.

N11.com’da Yorum Yazmak

Önceden satın aldığınız bir ürüne yorum yapmadıysanız yada unuttuysanız şimdi yorum yapmanın tam zamanı. Yorumlarınız sayesinde diğer tüketicilerin doğru kararı verebilmesine yardımcı olabilirsiniz. Peki yorum nasıl yaparsınız?

n11.com‘a gider, hesabınıza giriş yaparsınız. Sağ üstte Hesabım menüsünden Mevcut Sipariş bağlantısına tıklayarak Siparişlerim sayfasına gidersiniz.

Siparişlerinizin olduğu sayfada daha önce yorum yapmadığınız ürünlerin sağında Yorum Yap butonu görürsünüz. Bu buton ile yorum yazma sayfasına geçebilirsiniz.

Ancak daha önce yorum yaptığınız ürünlerin sağında böyle bir buton olmaz. Peki eski yorumunuzu değiştirmeniz gerekiyorsa ne yapacaksınız?

N11.com’da Yorum Değiştirmek yada Silmek

N11.com‘da eski yorumunuzu değiştirmek için Siparişlerim sayfasında iken sol üst menüye odaklanın. Menü içinde Yorumlarım bağlantısını göreceksiniz. Tıklayın.

Yorumlarım sayfasında henüz yorum yapmadığınız ürünler ve önceden yorum yaptığınız ürünler karşınıza çıkacak. Eski yorumlanmış ürünlerin sağına baktığınızda Yorum Detayı bağlantısı göreceksiniz. Şimdi hangi ürünün eski yorumunu değiştirmek istiyorsanız o ürünü bulun ve sağ tarafındaki Yorum Detayı bağlantısına tıklayın.

Karşınıza yorum formu açılacak ve tabi ki orada eski değerlendirmenizi göreceksiniz. Yorumu ve değerlendirme puanınızı değiştirmek için ilk önce eski yorumunuzu sileceksiniz. Çünkü eski yorumu silmezseniz yorumunuzu değiştiremezsiniz. (Bu sistem Hepsiburada.com’da da aynı..)

Sol tarafta yer alan Sil butonuna tıklayın ve yorumu silin.

n11.com'da Yorum Yapma ve Yorum Değiştirme

Yorumu sildikten sonra tekrar Yorum Detayı bağlantısının olduğu yere bakın. Artık orada Yorum Yap yazıyor olacak.

Yorum Yap bağlantısına tıklayarak yeniden açılan temiz yorum formundan yepyeni bir değerlendirme yapabilirsiniz. Eğer amacınız yorumunuzu silmek ise zaten yorumunuzu sildiniz. Başka bir şey yapmanız gerekmiyor.

Lütfen e-ticarette ürün yorumlarını ihmal etmeyin! Birçok kişi alışveriş kararını yorumlara bakarak veriyor.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  Bayram yeşiller 14 Mart 2018, 10:44

  Urun gerçekten güzeldi teşekkürler gizlilikte süperdi elinize sağlık paranın hakkını veriyorsunuz

  Burhan 05 Mayıs 2018, 14:50

  aynen ben de bu yorum değiştirme olayının olmadığını düşünüyordum çünkü hiç gözükmüyordu. aslında youtube vs. gibi kolay bir şekilde göz önünde olmalıydı yorum değiştir butonu ama hiç de göz önünde değil ve maalesef çoğu kişi bilmiyorum yorum değiştirmeyi. anlamıyorum niye böyle gizli bir yere yerleştirmişler butonu.

  Tülay 11 Kasım 2018, 19:41

  Atamın öldüğü anma esnasındaki siren seslerinden rahatsız olmuşsunuz ya.bu hainane tavrınızdsn ve ihanetinizden .bizde sizlerden çok rahatsız olduk.iyiki hain ,yslska tavrınızı açık ettiniz. İğrençsiniz.asla sizden çöp dahi almayacağım ve sosyal medyada olabildiğince yayacağız sizin ikiuüzlü ihanetinizi.Atatürk düşmanlarına satışlar yaparsınız.artık.DEFOLUN.PİS SÜLÜKLER

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018