Yazıya Yorum Gönder!

Sammobile.com Sitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Samsung marka akıllı telefon veya tableti olanların %50’si Sammobile.com’u bilir ve zaten üyedir. Ancak ilk defa stock rom indirmek için Sammobile’a girenler stock rom indirmek için bir kereliğine ücretsiz üye olmak zorundadırlar. Bu zamanda birçok siteye üye olduğumuzdan üyelik formaliteleri standartlaşmış olsa da bu yazımda kısa bir şekilde Sammobile.com’a üyelik için yapmanız gerekenleri özetlicem.

Sammobile’da iki şekil üyelik var. Birincisi ücretsiz üyelik, ikincisi haftalık, aylık ve yıllık paralı üyelik. Paralı üye olursanız stock romları hızlıca indirirsiniz ve birkaç farklı ayrıcalıktan yararlanırsınız. Ücretsiz üye olursanız stock romları yavaş indirirsiniz ama yavaş dediğimde yine çok yavaş değil.

Sammobile’a ücretsiz üye olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın;

https://www.sammobile.com/join/

Ve açılan sayfada sol aşağıda yer alan ilk (ücretsiz seçenek bu) mavi renkli Join butonuna basıyoruz. Karşınıza aşağıdaki uyarı geliyor. Orada ücretsiz üyelik ile yavaş ve limitli indirebileceğinizi söylüyorlar. Anladım diyerek devam etmemiz gerekiyor.

Sammobile.com Sitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Yani: I totally understand, please continue! butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Karşımıza gerçek kayıt formu geliyor. Kayıt formunda User name (kullanıcı adı), Password (şifre), Confirm Password (şifre tekrar), email adress (emaliniz), confirm email adress (email tekrar) kutucuklarını doğru olarak dolduruyor ve Recaptcha’ya (Ben robot değilim) tik koyuyoruz.

Sammobile.com Sitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Additional Required Information başlığı altından ülke, cinsiyet, yaş formlarını (At least 16 years old = Yes) dolduruyoruz.

Sammobile.com Sitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Sayfanın en altında sol tarafta yer alan sözleşme kabul metnine (I have read, and agree to abide by the SamMobile – Your authority on all things Samsung rules.) tik koyuyor, COMPLETE REGISTRATION butonuna tıklıyoruz.

Üyelik sözleşmesinde normal (uslu) kullanıcıları bağlayan tehlikeli bir şey yok ama isterseniz Google translate ile çevirisini yapıp okuyup sonra üyelik işlemini tamamlayabilirsiniz.

Sammobile.com Sitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Üyelik başarıyla sonuçlandığında karşınıza “Thank you for registering, ….” şeklinde bir mesaj gelecek. Artık Firmware sayfasından stock romları indirmeye başlayabilirsiniz. Ama unutmayın, ücretsiz üyeliklerin günlük 2 adet dosya indirme hakkı var ve hızınızda epey düşük olacak.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  TEFO 25 Nisan 2018, 11:09

  merhabalar
  sammobile sayfasını nasıl Türkçeye çevirebiliriz

  Lordiz 25 Nisan 2018, 16:34

  @TEFO; Merhaba. Sitede Türkçe dil desteği yok ama Google Translate ile belli yerlerin çevirilerini yapabilirsiniz.

  Sedat 23 Ağustos 2018, 11:18

  Bir türlü giriş yapılmıyor

  Lordiz 23 Ağustos 2018, 14:06

  @Sedat; Merhaba. Sitenin forum sisteminde bir sorun var. Mobil cihazdan giriş yaparken mobil arayüz yerine masaüstü görünüm ile girin. Profilinizde eksikler olduğunu bildiren bir sayfa gelirse o sayfada da eksik bilgileri cinsiyet yaş vs tamamlayın. Sonrasında firmware indirebilirsiniz.

  hasan 03 Kasım 2018, 21:31

  olmuyor diyo eksıik tamamlamısınız

  Lordiz 03 Kasım 2018, 22:11

  @hasan; Merhaba. Üyelik formunda ufak değişiklikler yapmışlar. 20-30 dakika sonra bakarsanız resimleri ve anlatımı güncelleyeceğim.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018