Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Sammobile.com Sitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Samsung marka akıllı telefon veya tableti olanların %50’si Sammobile.com’u bilir ve zaten üyedir. Ancak ilk defa stock rom indirmek için Sammobile’a girenler stock rom indirmek için bir kereliğine ücretsiz üye olmak zorundadırlar. Bu zamanda birçok siteye üye olduğumuzdan üyelik formaliteleri standartlaşmış olsa da bu yazımda kısa bir şekilde Sammobile.com’a üyelik için yapmanız gerekenleri özetlicem.

Sammobile’da iki şekil üyelik var. Birincisi ücretsiz üyelik, ikincisi haftalık, aylık ve yıllık paralı üyelik. Paralı üye olursanız stock romları hızlıca indirirsiniz ve birkaç farklı ayrıcalıktan yararlanırsınız. Ücretsiz üye olursanız stock romları yavaş indirirsiniz ama yavaş dediğimde yine çok yavaş değil.

Sammobile’a ücretsiz üye olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın;

https://www.sammobile.com/join/

Ve açılan sayfada sağ bölümden ilk gri renkli Join butonuna basıyoruz.

Sammobile.com Sitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Karşımıza kayıt formu geliyor. Kayıt formunda User name (kullanıcı adı), Password (şifre), Confirm Password (şifre tekrar), email adress (emaliniz), confirm email adress (email tekrar) kutucuklarını doğru olarak dolduruyor ve bir çoğumuzun ilk başta ne yapacağını bilemediği antispam puzzle’ına geçiyoruz.

Sammobile.com Sitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Yukarıdaki resimde bende bir adet keman görünüyor ve sol üstte de kemana ait 2 puzzle parçası var. Bunları mouse yardımı ile sırayla tutup sürüklüyor ve sağdaki büyük resimde ait oldukları yere bırakıyoruz. Her üyelik formunda farklı bir puzzle çıkabiliyor yani bende keman çıktı diye sizde de keman olmayabilir karşınızda ne görüyorsanız soldan eksik parçaları yerine koyup üyelik formunun alt kısımlarına geçin.

Sammobile.com Sitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Formun alt kısmında Country bölümünden ülkenizi seçin, referrer kısmını boş bırakın, isterseniz zaman dilimini ve bülten üyeliği seçeneklerini ayarlayın ve sonra üyelik sözleşmesine geçin.

Üyelik sözleşmesinde normal (uslu) kullanıcıları bağlayan tehlikeli bir şey yok ama isterseniz Google translate ile çevirisini yapıp okuyup sonra alt taraftaki sözleşmeyi kabul ediyorum tikini koyup sağ kısımdan Complete Registration butonu ile üyelik işlemini tamamlayın.

Sammobile.com Sitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Üyelik başarıyla sonuçlandığında karşınıza “Thank you for registering, ….” şeklinde bir mesaj olan ekran gelecek. Artık Firmware sayfasından stock romları indirmeye başlayabilirsiniz.

facebook share twittershare

  erdinc 27 Nisan 2016, 18:00

  Buna kayit olduktan sonra ek ucret gelirmi

  Lordiz 27 Nisan 2016, 18:06

  @erdinc; Yok öyle birşey. Ücretsiz indirme yaparsınız dosyalar yavaş iner, hiçbir şekilde para ödemezsiniz. Eğer ücretli (premium) seçeneği seçerseniz kredi kartı bilgilerini almadan, parayı tahsil etmeden hızlı indirme hizmetini sunmazlar.

  kadir 16 Ekim 2016, 17:08

  e kayıt oldum ama 48 hours falan bişeyler diyor halen indirmiyor

  Lordiz 16 Ekim 2016, 19:04

  @kadir; Sammobile.com dosyaları kendi sunucusunda sakladığından belirli zamanlarda bakım yapıyorlar. Şuan 2-3 günlük bakım yapılıyor. Arada tekrar kontrol edin.

  furkan 12 Kasım 2017, 13:24

  admin bu romlların orjinalinin turkıye versiyonunu daha hızlı bir şekilde indirecegimiz bir yol veya site var mı

  Lordiz 12 Kasım 2017, 15:57

  @furkan; Merhaba. Eskiden orijinal romları Samsung kullanıcıları Kies yardımıyla telefonlarına sıfırdan yükleyebiliyorlardı ama hala geçerli mi bilemiyorum. O seçenek haricinde sammobile’i kullanmamız gerekiyor. Sammobile’de para kazanmak için işi biraz yavaşlatıyor. Belki mega.co gibi upload sitelerini kullanan sitelerde vardır ancak her siteye güvenemezsiniz. Paylaştıkları rom gerçekten telefonunuza uyan rom olmayabilir veya içerisine kod, reklam vb. şeyler eklenmiş olabilir. Sammobile yıllardır bu hizmeti veriyor ve indirdiğim romlarıyla hiç sorun yaşamadım.

  mahmut 25 Aralık 2017, 18:52

  slm kolay gelsın

  Lordiz 25 Aralık 2017, 19:01

  @mahmut; Merhaba. Teşekkür ederim. Size de hayırlı akşamlar.

  ramazandery 05 Mart 2018, 20:02

  ustam ben indirince euro istiyor
  kayıtlı oldugum halde

  Lordiz 05 Mart 2018, 22:11

  @ramazandery; Bazı dosyaları premium adı altında paralı üyeliklere özel yaptılar. Yani ücretsiz üyelik ile indirilemiyorlar. Her model ve dosya için geçerli değil de sanırım en çok indirilenlere özel yaptılar.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017