Yazıya Yorum Gönder!

Search Settings Malware Error (Çözüm)

İşte bir baş belası malware.. Yarattığı sorun kendinden büyük.. Flv player yada herhangi bir ücretsiz yazılım kurduğunuz sırada Dealio isminde bir arama eklentisi kurulur ve siz daha farkına varmadan malware bilgisayara yerleşir.. 

Dealio yu ekle kaldırdan silseniz de bu “search settings” artık sisteminize yerleştiği için ondan kurtulmak biraz zor..  Diyelim ki “Program files”tan sildiniz hata vermeye başlar hemde nereye tıklarsanız tıklayın..

Hata nasıl baş gösteriyor? Önce Windows installer çalışıyor ve sonra da şu hata mesajı geliyor.. Search Settings Malware Error (Çözüm)

Yukarıdaki ekranı her klasöre her uygulamaya tıkladığınızda alacaksınız ve hiçbir virüs programı da kurtaramayacaktı.. Ancak araştırdım ve sonunda çözümü buldum, hemde çok kolay.

Güncelleme: Yazıyı yayınladığım tarihte Windows İnstaller Cleanup isimli yazılımdan yararlanıyorduk. Sonrasında Microsoft bu yazılımı kaldırıp yerine hata düzelticiyi koydu. Aşağıdaki linkten yeni hata düzeltiyici indirecek ve sorun gidericiyi çalıştırıp kaldırma işlemiyle alakalı sorunları aratacaksınız. Karşınıza uygulama listeleri geldiğinde ise ilgili malware yazılımı seçip kaldırtacaksınız.

– Öncelikle  bu linkteki yazılımı indirin
(MicrosoftProgram_Install_and_Uninstall.meta.diagcab)

– Daha sonra programı kurun (Yazılım office için geliştirildiğinden üzerinde office grafikleri var aldırmayın.)

Yazılımı kurduktan sonra.. Başlat > Tüm Programlar > Windows İnstall Clean Up (Start > All Programs > Windows İnstall Clean Up run) yolundan programı çalıştırın..

Search Settings Malware Error (Çözüm)

Ve işte Search Settings karşınızda.. Adına tıklayın sonra aşağıdan “Remove” Tıklayın..

Kaldırmak istediğinize emin misiniz diyecek ve emin olduğunuzu gösterdiğinizde yazılım bilgisayarınızdan tamamen kaldırılacak..

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


    aydın karaoğlu 27 Mart 2010, 01:14

    çok sağol çok işe yaradı. basit ama insanı sinir eden bişeyden kurtardın beni.

    irfan 02 Haziran 2010, 18:13

    arkadasım cok tesekkur ediyorum sana,allah razı olsun…

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018