Yazıya Yorum Gönder!

Dünyada iki tür canlı var; melekler ve şeytanlar.. “Melekler” koskoca yüreğinde sadece sevgi barındırırken, “şeytanlar” sadece kötülük depoluyorlar! Aldıkları her nefes şeytanın armağanı çünkü! Arabasının arkasına köpek bağlayan şeytanlar gördü bu gözler, fayton keyfi için atları çatlatanlar, kedileri canlı canlı kesenler, köpeklere zehirli et atanlar, gariban yavru köpeğin bacaklarını kesenler.. Keşke görmez olaydık.

Açık ve net; Cahilleştikçe şeytanlaşıyoruz.. Bir toplumda doğa ve hayvan katliamları artıyorsa bilin ki eğitim ve vicdan orayı terk etmektedir. Bizde bu haldeyiz işte.. Kanunlarımız yeterli değil, eğitimimiz iflasın eşiğinde. İnsanlar kasap gibi birbirini kesmeye başladı. Birde bu garibanların çektikleri..

Güncelleme: Konuyla alakalı bir kepçe operatörünün tutuklandığı söyleniyor fakat ben bu vahşetin bir kepçe kazası sonrası gerçekleştiğine inanmıyorum. Çünkü kepçe operatörü bu olayı bilinçli gerçekleştirmiş olsa dahi sadece kepçeyi kullanarak, hayvanın başka bir bölgesine hasar vermeden hem 4 ayağı hemde kuyruğunu kesemez. Ya köpeği tümden katleder, ya diğer bölgelerde hasarlar oluşmasına sebep olur yada köpek bu olay gerçekleşmeden kaçarak uzaklaşırdı. Ayrıca köpeğin ayakları ve kuyruğu nereye kayboldu?

Muhtemelen bu taktikle halkın gazı alınmış olacak ve o kepçe operatörü birkaç ay veya haftaya serbest kalacak. Gerçekten suçu var mı? Yoksa suç onun üstüne mi kaldı? Onu sadece Allah bilir.

Güncelleme 2: Tutuklanan kepçe operatörü köpeğe zarar vermediğini söylüyor ve avukatı da kepçe ile böyle bir olayın gerçekleşemeyeceğini, özel olarak köpeğe işkence edildiğini söylüyor.

Güncelleme 3: Köpek katliamının ardından farklı yerlerde iki farklı kedi bulundu. Birinin kafası diğerinin bacakları kesilmiş. İnsanlık nerede?

Ramazan ayında ona bu eziyeti yaptılar, ormana attılar..

Halbuki onlara vereceğimiz bir kap suya, bir avuç mamaya muhtaçlar. Allah’ın bize emanetleri onlar. Nasıl kıyarsın??..

Bu yazıyı 13 Haziran 2018 tarihinde Sapanca’da bir ormanda bulunan bu yavrucak için yazıyorum.

O öldü. Ama burada yaşamasını istiyorum..

Şeytanın Çocukları; Hayvan Düşmanları!

Bir yada birkaç şeytan tohumunun kurbanı oldu. Son bakışı kaldı gözlerimizin önünde.. İnşallah bizden nefret etmiyordur.

Daha neler vardır onun gibi bilmediğimiz. Allah’ım onları korusun, bizleri kahretsin. Nasıl bu kadar kötü olduk ki biz??

Lütfen onu ve onun gibileri unutmayın. Hayvanları çok sevin. Çocuklarınıza her zaman hayvan sevgisi aşılayın. Biz böyle olmamalıyız, asla şeytanlaşmamalıyız.

“En iyi arkadaşımız hayvanlardır. Ne soru sorarlar, ne kusur kabahat bulurlar.” George Elliot

“İnsanın insanlardan kaçışıdır, hayvan sevgisi.” Aziz Nesin

“İnsan ruhunun bir parçası hayvan sevgisini tadana kadar uyanmaz.” Anatole France

“Her kim aç bir hayvan beslerse aynı zamanda ruhunu besler.” Charlie Chaplin

”Ben size Allah’dan korkunuz, hayvanları incitmeyiniz, rahatlarını bozmayınız demiyor muyum?” Hz. Muhammed

>> Peygamber Efendimizin Kedisi “Müezza”

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


    Ozan 16 Haziran 2018, 12:14

    Şiddet yanlısı birisi değilimdir ama bu gibi durumlarda o kadar sinirleniyorum ki bunu yapanları bulup kollarını kesip bir yerlerine sokasım geliyor…

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019