Şu anda Görüntülemektesiniz;  Smart Tv’lerde Screen Mirroring (Allshare Cast) Kullanımı
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Smart Tv'lerde Screen Mirroring (Allshare Cast) Kullanımı

Yeni nesil akıllı televizyonların özellikleri saymakla bitmiyor. Screen mirroring yani ekran aynalama ise bu özellikler arasında en iyilerden biri. Akıllı telefonumuz yada tabletimizdeki film, video veya oyunu, televizyon ekranına aktarmamızı sağlayan bu özellik küçük ekranlı telefon yada tabletlerden büyük ekranlı sonuçlar almamızı sağlıyor.

Diyelim ki eğlenceli bir araba yarışını akıllı telefonunuz yerine screen mirroring özellikli akıllı televizyonunuzda oynamak istiyorsunuz hemen telefonunuzdan allshare cast özelliğini açıyor ve televizyonunuzdan da screen mirroring özelliğini aktif ediyorsunuz.

İki cihazda da paylaşım aktif olduğunda akıllı telefon veya tablet bilgisayar ekranınızda yakındaki allshare uyumlu cihazların listesini görebiliyor ve televizyonunuzu seçerek oyununuzu televizyon ekranından oynamaya başlayabiliyorsunuz..

Ekran aynalama özelliği kullanımına dair tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Allshare cast özellikli telefon ve tabletler:

– Samsung Galaxy S3, S3 mini, S4, S4 mini, S5, S5 mini, S6, S6 Edge, S7, S7 Edge
– Samsung Galaxy Note 2, Note 3, Note 4, Note5
– Samsung Galaxy Alpha ve 2015 serisi; A3, A5, A7,
– Samsung Galaxy Tab, Tab S, Note, Pro serisi (Tablet),

Ve daha birçok 2013, 2014, 2015, 2016 model Samsung, Sony, Lg, Htc, Asus, Toshiba marka cihaz. (2016 serisi Alpha modellerinde Screen Mirroring yok.)

Telefon veya tablet bilgisayarınızın allshare cast özelliği olup olmadığını öğrenmek için Android cihazınızda allshare cast özelliğini aramanız gerekiyor. Android 4.x için Ayarlar > Diğer ayarlar > Allshare cast (Ayalar > Bağlantılar) veya hızlı menüden;

Smart Tv'lerde Screen Mirroring (Allshare Cast) Kullanımı

Listeye cihazınızın eklenmesi için telefon veya tablet modelinizi yorum ile gönderebilirsiniz.

Screen mirroring özelliği bulunan akıllı televizyonlar:

– Samsung F serisi, H serisi, 9 serisi.

Ve daha birçok 2013, 2014 model Samsung, Lg, Sony, Philips, Toshiba, Vestel, Beko marka akıllı televizyon. (Her marka farklı isimler verilmiş olabilir ve o markanın diğer marka cihazlara koyduğu engellemeler olabilir.)

Televizyonunuzun screen mirroring özelliği olup olmadığını öğrenmek için televizyon kumandanızdan source tuşuna basmalı ve kaynaklar arasında screen mirroringi kontrol etmelisiniz. Yada kumandanızdan menü > bağlantı seçeneklerine gidip screen mirroring kontrol etmelisiniz.

Listede olmayan screen mirroring özellikli bir televizyon modelinin listeye eklenmesi için yorum gönderebilirsiniz.

Apple marka telefon ve tabletlerde screen mirroring için aşağıdaki bağlantıdan Airplay özelliğine göz atabilirsiniz.

http://support.apple.com/kb/ht4437?viewlocale=tr_TR&locale=tr_TR

Screen Mirroring Tecrübem:

Kişisel görüşüm screen mirroring şimdilik oyunlar için çok çok verimli değil. Denemesini yaptığım NFS Android sürümü televizyon geç tepki verdiği için çok da keyifli olamadı. Ayrıca oyun televizyon için özel geliştirilmediği için görüntü büyüdüğünden netlik bozulurken, oyunu oynamak için yine telefon ekranına bakmam gerekti. Ve tabi geç tepkimeden kaynaklanan sağa sola savrulmaları da unutmamak gerekiyor. Ancak offline okey oyununda gözle görülür bir sorun yaşadığımı söyleyemem. Tabi daha farklı oyunlar ve farklı cihazlarla da testler yaparak sonuçları değerlendirmek gerektiği aşikar.

Alternatif Yöntem:

Televizyonunuzda Screen Mirroring özelliği yok yada televizyonunuz telefon markanıza destek vermiyorsa Chromecast donanımını satın alabilirsiniz.

http://www.google.com/chrome/devices/chromecast/
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.chromecast.app
https://www.youtube.com/watch?v=RsjS18uGrT4

facebook share twittershare

  Emre 06 Şubat 2017, 03:24

  Peki Allcast Premium programini Google Playden satin alirsam kesin ekran görüntüsünü yansitmam mümkün olur mu ücretsiz sürümünde böyle bir özelligi yok önerinize göre satın almayi düsünüyorum ?

  Lordiz 06 Şubat 2017, 15:55

  @Emre; Birkaç sene önce kullanmıştım güncelleme ile özelliği kaldırıp kaldırmadıklarını bilemiyorum. Telefonu media servera dönüştürüyordu ve televizyonun web tarayıcısına size verilen ip adresini girdiğinizde telefon ekranında ne varsa televizyonda görüntüleniyordu. Satın almadan önce full apk bulup deneyebilirsiniz yada satın alır denersiniz, istediğiniz özellik yoksa 30 dakika içerisinde Google Play’e iade edip paranızı geri alırsınız.

  Şevin 19 Şubat 2017, 20:41

  Telefonum samsung e7 screen mirroring var televizyonum ise Beko ve widi özelliği var. Fakat birtürlü bağlantı sağlayamiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?

  Lordiz 19 Şubat 2017, 21:29

  @Şevin; Widi dediğiniz wifi direct ise telefondan televizyona resim, video, müzik yollarsınız ancak ekranınızdaki görüntüyü yansıtamazsınız. Beko tv’de miracast olabilir adı. Bu hizmet var mı bunu araştırmanız lazım. Amacınız sadece resim, müzik, video göndermek ise zaten wifi direct yolu ile yapabilirsiniz. Her iki cihazında aynı ağda bağlı olması yeterli.

  Serkan 21 Şubat 2017, 17:28

  Beko smart interactive 3. 0 ile t50 cep tel i screenmiror uygulamasını kullanıyorum. Ama samsung galaxy s4 ile bağlantı kurulmuyor. Ayrı bir program mi indirneliyim. Televizyonun adını görüyorum. Baglanti kurulamadı diyor. Aynı televizyinu t 50 turkcellin telefonuna bağlayıp cepte ne yapıyorsam televizyondan izleye biliyorum. Pin ile de bağlantı yaptım olmadı. S4 ile….

  Lordiz 23 Şubat 2017, 02:31

  @Serkan; Screen mirroring patch kurdunuz mu daha önce? Android yazılımıyla alakalı bir sorunda olabilir. Samsung marka telefonların başka marka tv’lere bağlanmasında böyle sorunlar çıkıyor.

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.screenmirroringpatch&hl=tr

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.

Reklamlar
 

Son Yazılar

Son Yorumlar
 • Lordiz @Serkan; Screen mirroring patch kurdunuz mu daha önce? Android yazılımıyla…

 • Lordiz @Murat Tevfik; Merhaba. Ne yazık ki Android'lerde olduğu gibi dışarıdan uygulama…

 • Lordiz @Nejla; Engelleme sayfasında en altta engellenen sayfalar var ama topluluk…

 • Lordiz @Kubrasoylu; Neden giriş yapamıyorsunuz? Karşınıza hata mesajı mı geliyor? Kimlik…

 • Lordiz @Nurdann23; Çok fazla şikayet var size özel bir durum olmadığını düşünüyorum.…

Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Lordiz.com v1 © 2016