Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Smtp ve ReCaptcha Özellikli Ücretsiz Php İletişim Formu

Github’da bulabileceğiniz en iyi ve ücretsiz iletişim formunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Geliştiricisi İceTimux. İletişim formu için harika bir iş çıkarmış ve ikisini bir arada zor bulduğumuz smtp özelliğiyle, Google’un recaptcha özelliğini php forma dahil etmiş. Formun domain altına kurulumu da çok basit ve zahmetsiz.

DİKKAT! Yazı, 29 Ekim 2015 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Php İletişim formunu aşağıdaki bağlantıdan indirin.

>> Github Sayfası | Alternatif Bağlantı

ReCaptcha api key için aşağıdaki bağlantıdan formu kuracağınız domaini kaydedin ve size verilen site key ile secret key’i alıp, config dosyasında gerekli alana yapıştırın. Ayrıca config.php dosyasındaki gönderen smtp ve alıcı adres ayarlarınıda yapmanız gerekiyor. (Ayarlamaları resimde görebilirsiniz ama smtp için gmail adres kullanmanızı öneririm.)

Smtp ve ReCaptcha Özellikli Ücretsiz Php İletişim Formu

Türkçeleştirme içinde index.php dosyasında 12, 53 ve 69. satırdan sonrasına bakmalısınız. Zaten çok fazla çevirilecek birşey yok.

Smtp ve ReCaptcha Özellikli Ücretsiz Php İletişim Formu

Tasarım responsive özellikte olduğundan mobil cihazlarda da kötü bir görünüm sunmuyor. Sorularınız olursa yorum panelinden gönderebilirsiniz.

  • Aynı sistemi host sağlayıcınızın dahili smtp ayarlarıyla da kullanabilirsiniz. Dahili mail smtp bilgilerini config.php ve index.php’de gerekli yerlere girmeniz yeterli. (465 port ssl kullanın.)
  • Outlook’da yaşanan tr karakter hatası için index.php’de smtp ayarları arasına $mail->CharSet = ‘UTF-8’; eklemesi yapın.
  • Maillerin spama gitmemesi için aşağıdaki kısmı mail adresiniz olarak değiştirin. Güvenilir bir mail adresiniz varsa mailler spama düşmez.
$mail->SetFrom($_POST['emailid'], $_POST['fullname']); 
$mail->SetFrom('iletisim@sitem.com', $_POST['fullname']);

>> Web Tasarım ile Uğraşanlar için Faydalı Bağlantılar

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017