Şu anda Görüntülemektesiniz;  Tablet Bilgisayarların Pil Ömrü Nasıldır?
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Tablet Bilgisayarların Pil Ömrü Nasıldır?

Yanımızda taşıdığımız her elektronik eşyada olduğu gibi tabletlerinde kendilerinden faydalanmamız konusundaki en büyük sıkıntısı elbette pil ömrü. İlerleyen teknoloji sayesinde işlem gücü sürekli olarak artıyor fakat maalesef pil teknolojisi bu kadar hızlı ilerleyemiyor. Özellikle ileri teknolojiye geçemediğimiz için tabletlerin de pil ömrü oldukça kısıtlı. Her taşınabilir cihazda olduğu gibi tabletlerinde pil ömürlerini etkileyen birkaç faktör mevcut. Bunların başında elbette işlemci geliyor.

Sürekli olarak arka planda çalışan uygulamalar ve örneğin sosyal medya uygulamaları pil ömrünün azalmasında önemli bir faktör. Elbette arka planda çalışan uygulamalar aynı zamanda internet bağlantısını da kullanacaktır. Her yerde çok iyi çekmeyen data hatları ve uzak noktalarda bulunan Wİ-Fİ erişim noktaları nedeniyle sinyal gücünü arttırmaya çalışan tabletler daha fazla pil yakmaya eğilimlidir. Dolayısıyla sürekli arka planda açık bıraktığımız sosyal medya uygulamaları ve bunun yanında internet erişiminde harcanan pil en çok tüketime sebep olanların başında geliyor. 

Bimeks tarafından hazırlanan "Tablet bilgisayarların pil ömrü" konulu video'yu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Eğer tablet bilgisayar alırken pil ömrü sizin için önemli ise bilindik markaları tercih etmeli, yüksek pil gücüne sahip tabletlere yönelmeli ve cihazınızı doğru şekilde kullanmalısınız. 

– Arkaplanda çalışan uygulamaları takip edin. Gereksiz uygulamaları kapatın veya kaldırın.

– Şarj tam olarak bitmeden cihazı şarja takmamaya çalışın ve cihazı dolduktan sonra saatlerce şarjda bırakmayın.

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2016