Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Tuncay Özkan'ın Yeni Kitabı

Yaptığı işe ömrünü veren, pek çok konuda arşiv nitelikli araştırmalar yapan ve kitaplar yazan ve şuanda haksız yere hapiste ömrünü çürüten gazeteci, televizyoncu ve siyasi parti genel başkanı Tuncay Özkan, en yeni kitabını bugün (06 Ekim 2011) itibariyle okurlarının beğenisine sundu.

Normalde 8 Ekim’de tüm kitapçılarda olacağı duyurulan kitap, 6 Ekim 2011 tarihi itibariyle pek çok kitapçıya dağıtılmaya başlandı. Kitap 147 sayfadan oluşuyor ve yayımı Cumhuriyet yayınları tarafından yapılıyor, kitabın ortalama satış fiyatı ise 10-12 TL arasında değişiyor.

Tuncay Özkan bu kitabında;

– Senelerdir “Silivri Esir Kampı”nda yaşadıklarını ve hapishane deneyimlerini okurlarıyla paylaşıyor.

– Sırf muhalif olduğu için sabaha karşı polis baskınlarıyla evinden alınıp götürülenlerin, hapse atılanların ya da atılmayı bekleyenlerin yaşadıklarını gözler önüne seriyor.

– Özkan, yurttaşların adını sadece televizyonlardan duyduğu örgütlere üye olduğu iddiasıyla tutuklanmaktan çekindiği günümüz Türkiye’sinde, korku imparatorluğundan sıyrılıp gerçeklerle yüzleşmek adına bir başucu kitabı sunuyor.

– Böyle bir haksızlık karşısında hayata nasıl tutunulması gerektiğinin ipuçlarını veriyor.

– Özgürlüğün, insanın kendi beyninde başladığını anlatıyor.

Zira Nâzım Hikmet’in de dediği gibi: “Mesele esir düşmekte değil, teslim olmamakta bütün mesele…” (Tanıtım Bülteninden)

Kitap kısa süre içerisinde tüm kitapçılarda yerini alacak ancak kitabı internet üzerinden satın almak isterseniz aşağıdaki bağlantıdan Cumhuriyet yayınları sayfasına ulaşıp kitabı 10 TL ücretini ödeyerek kapınıza teslim satın alabilirsiniz.

Tuncay Özkan'ın Yeni Kitabı

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017