Yazıya Yorum Gönder!

Türk Müzik Birliği

Yepyeni bir proje ve Türk ulusunu birleştirecek güzel bir girişim..TMB tv yani Türk Müzik Birliği artık uydudan yayında.. Nedir Türk Müzik Birliği ? Türk devletlerinin müziklerinin, kliplerinin ayrımsız yayınlandığı ve yayınlanacağı bir müzik kanalı! Kanal 11 Aralık 2009 Günü Türksat Uydusu 12015 H (yatay) 27500 Frekansında yayına başladı kanal logosunun basitliği dışında çok başarılı, ilerleyen zamanda logonunda grafik olarak ve animasyon olarak güçlendirileceğini düşünürsek çok iddialı bir müzik kanalı..

Televizyon kanalında Öncelikle Türkiye sonra Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan ve diğer Türk devletlerinin klipleri yayınlanacak kısa süre sonra tüm Türk devletlerinde izlenir hale gelecek kanalın geleceği parlak gibi görünüyor..

GÜNCELLEME 26 Ocak 2018:

Kanalın logosu ve yayın bilgileri güncellendi.

Türksat 4A Frekansı: 12423 Yatay/H 30000

İntelsat Frekansı: 11720 Yatay/H 28800

D-Smart: 113. Kanal

Kablo tv: 669. Kanal

İstek parça için: Tmb.tv adresinde sağ bölümde yer alan “İstek parça” aracını veya info@tmb.tv mail adresini kullanabilirsiniz.

—————————

Televizyon kanalının kurucu sahibi Naim Burak Elçi, Naim Burak Elçi daha önce Show tv, Kral Tv ve Business Channel’da üst düzey yöneticilik yapmış birisi yani kanalın temeli sağlam…kanalın sempatik, güzel ve neşeli bayan sunucusu Banu Bağcı, kanalın görüntü kalitesi gayet iyi, yayınlanan klipler seçmece, eğlenceli, duygusal videolar..Kanal aslında İstanbul’da geçtiğimiz sene kurulmuş ancak bunun dışında bir bilgiye ulaşamadım belki kanal kısa ara verdi belkide sadece karasal yayın yapıyordu bizlerin haberi olmadı…

Bu projenin hayata geçmesi Türksat uydumuzun amaçlarından birinin gerçekleşmesi anlamına geliyor uydular sayesinde medeniyetler birleşir ancak hotbird gibi uydular artık bu misyondan çıkarak ticari kanallar ve kalitesiz ne olduğu belirsiz kanallarla dolduğu için artık bir anlam teşkil etmiyorlar…

Türksat uydusunu Tüm Türk devletleri başta olmak üzere pek çok ulus ve vatandaş seyrediyor dilimizi anlamasalar bile bunu seviyorlar Türk uydusuna böyle bir kanalın uydumuzdan yayına geçmiş olması hepimiz için gurur verici bir olay..

İnşallah yeni televizyon kanalımız yayın hayatında daima yükseliş çizgisi izler ve Türk uluslarının ortak değeri olur..Bilindiği gibi TRT de bundan kısa süre önce TRT AVAZ ile Türk uluslarına özel bir tv kanalını hayata geçirmişti TMB ile birlikte bu çeşitlilik artışı Türk uluslarını birbirine daha yakın birbirine daha bağlı ve sahip çıkan uluslar haline getirecektir..

Yayınlarında Başarılar TMB – Turkish Music Box – Türk Müzik Birliği  :)

Lütfen bu konu altından şarkı istek mesajlarınızı göndermeyin!..

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


    zulfiya Muminova 01 Mayıs 2015, 04:55

    Salam. Ben türkmenistanin magdanlı şehrinden zulfiya. Bana irem dericinin değmezsin ağlamaya parçasını çalar mısınız rica etsem çok güzel bi şarkı. Teşekkürler. Kolay gelsin

    nihad aliyev 18 Mayıs 2016, 18:52

    Merhaba, Kraliçe Hande Yener’den Sopa veya Çöp sarkilarini sıklıkla çalarmısınız? Plizzz, çooook guzel şarkilar. Hande zaten Sanatın Şansı, Yashayan ennn büyük Sanatcı* bide merak ediyorum klip i yayinlamak için ne kadar ücret aliniyor? Azerbaycanin Nahcivan şehrinden selamlarrrr, kolay gelsin

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018