Şu anda Görüntülemektesiniz;  Türksat Uydusundaki Belgesel Kanalları
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıİletişimYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Türksat Uydusundaki Belgesel Kanalları

Türksat uydusunda 500'e yakın tv kanalı var ancak yarıdan fazlası çöp kanallardan oluşurken, 50-60 taneside şifreli platformlara ait. Yani ağız tadıyla ve ücret ödemeden belgesel izlemek istediğimizde çok fazla seçenek bulamıyoruz, ama bu durum eskisine göre biraz daha iyi. Çünkü birkaç sene öncesinde ücretsiz belgesel kanalı neredeyse hiç yoktu. Peki Türksat uydusundan belgesel izlemek istediğimizde seçeneklerimiz neler? 

Ücretsiz Seçenekler:

Eylül 2016 itibari ile Türksat uydusundan izleyebildiğimiz ücretsiz belgesel kanalları şunlar.

1. Trt Belgesel HD: Daima belgesel yayınlayan ve HD yayında yapan devlet kanalımız.

Frekanslar; Türksat SD/HD: 11958 Dikey/V 27500 & 11054 Dikey/V 30000

2. TRT HD: Şubat 2016 itibari ile TRT HD kanalı kapatıldı. TRT HD'deki belgeseller ise TRT Belgesel HD kanalına aktarıldı. 

2. World Travel Channel: Trt'lerden sonra ilk akla gelen belgesel kanalı. Gezi ağırlıklı belgeseller yayınlanıyor ve SD yayın yapıyor.

Frekans; Türksat SD: 11558 Dikey/V 30000

3. Yaban tv: Avcılık üzerine yayın yapan, hayvanseverlerin pek sevmediği doğa kanalı. Belgesel sevenlerde bazen izlenecek birşeyler bulabiliyor.

Frekans; Türksat SD: 11855 Dikey/V 30000

4. Animal Play: Bir ara Türksat uydusundan çıkarılan kanal tekrar geri döndü. Aşağıdaki frekanstan ulaşıp, izleyebilirsiniz.

Frekans; Türksat SD: 12685 Yatay/H 30000

4. MBelgesel: Bir ara vardı, sonra kayboldu ve şimdi tekrar gitti. Kanalın yayını kesilmeden önce aşağıdaki frekanstan izlenebiliyordu. 

Frekans; Türksat SD: 12729 Yatay/H 27500

5. Tgrt Belgesel: Biraz daha ön plana çıkmasını beklediğim ama senelerdir yerinde sayan ihlas holding kanalı. Belki sevenler olabilir. 

Frekans; Türksat SD: 12228 Dikey/V 8400

(Bereket ve Köy tv'yi belgeselden çok eğitim kanalı olduklarından listeye eklemiyorum. İsterseniz eğitim amaçlı bu tv kanallarınıda listeye ekleyebilirsiniz. Ayrıca sürekli isim değiştiren reklam çöplüğü Belgesel Box'ı da listeye dahil etmedim. )

Ücretli Seçenekler ve Fiyatlar:

Nisan 2015 itibari ile ücretli dijital platformlarda yer alan belgesel kanalları ve platform ücretleri.

1. DigiTürk: İz HD tv, Animal Planet, Discovery Channel, Discovery Science, History HD, Nat Geo Channel HD, Nat Geo Wild, Nat Geo People, IDx, Discovery Showcase HD. 

Belgesel kanalları için aylık 20-24 tl ödemeniz gerekiyor. Ayrıca ilk abonelik başlangıcında aktivasyon/kurulum ücretleride olabiliyor.

http://www.digiturk.com.tr/belgesel/

2. D-Smart: Discovery Channel HD, Discovery Science HD, Discovery Showcase HD, Discovery Turbo Xtra HD, Animal planet HD, Animaux, Da Vinci Learning, Nat Geo Channel HD, Nat Geo Wild HD, Nat Geo People HD, Travel Channel HD.

Belgesel kanalları için 24 ay taahhüt altında aylık 20 tl ödemeniz gerekiyor. Ayrıca bunda da ilk abonelik başlangıcı kurulum ücreti ödeniyor. 

https://www.dsmart.com.tr/Kanallar/Belgesel

3. Filbox: Discovery Channel HD, Discovery Science HD, Discovery Showcase HD, Animal planet HD, Da Vinci Learning HD, Viasat Nature HD, Viasat History HD, Viasat Explore.

Filbox platformu ön ödemeli satışı tercih ediyor, yani 12 aylık ücreti peşin ödüyor sonra modül veya humax kutunuz ile yayınları izlemeye başlıyorsunuz. Kurulum yada aktivasyon ücretide yok. Belgesel kanallarınında yer aldığı 19 kanallık platforma 1 yıl için 169 tl ödüyorsunuz. (Filbox modülü olanlar 50 tl modül ücreti vermiyor.)

http://www.filbox.com.tr/filbox/içerik/kanal-listesi

4. Tivibu: Discovery Channel, Discovery World, Discovery Science, İnvestigation Discovery, Animal planet, Chasse & Peche, Nat Geo Channel HD, Nat Geo People HD, Nat Geo Wild HD, BBC Knowledge. (Tivibu daha yeni Türksat'a çıktığı için belgesel kanalları henüz uyduya gelmemiş, sadece internet yolu ile izleniyor olabilir.)

Belgesel kanalları için 24 ay taahhüt altında aylık 21 tl ödemeniz gerekiyor. Ayrıca abonelik başlangıcı için ek ücret talep edilebilir.

https://www.tivibu.com.tr/paketler/giris-paketi

Not1: Ücretli platformlara üye olursanız ücretsizler listesinde saydığım belgesel kanallarınıda izlemeye devam edebilirsiniz.

Not2: Yanına HD yazdığım kanallar hem SD hemde HD yayın yapıyor olabilirler. Ancak yanında HD yazmıyorsa sadece SD yayındır. 

Not3: Siz yazıyı okuduğunuzda kanallardan bazıları yayını sonlandırmış yada frekans değiştirmiş olabilir. 

Yazı güncelliğini yitirirse, eklemek yada sormak istedikleriniz olursa yorum panelinden gönderebilirsiniz.

facebook share twittershare

  Berk.01 16 Şubat 2016, 01:00

  Dragut arkadaş bence de git zuhal topal izle sen. Bilmediğiniz konularda da atıp tutmayı bırakın Cosmos serisini izlemenizi tavsiye ederim..

  Berk.01 16 Şubat 2016, 01:01

  Bu arada animal box’un da kapanması kötü olmuş her ne kadar reklamları haddinden uzun olsa da belgeseller şahaneydi.

  Black_Force 17 Şubat 2016, 13:46

  Animal box tosun tv A cinema tv gibi kanallara tekrar nerden ulaşabiliriz

  Lordiz 17 Şubat 2016, 22:18

  @Berk.01; @Black_Force; Yasal olmadan yayın yapan kanallardı ve kapatıldılar. Eğer parası ödenerek, lisanslı yayın yapabilecek güçleri olsaydı zaten kapanana kadar beklemezlerdi. Bu sebeple bu kanalları artık beklememek lazım.

  Aydin kayaa 09 Mart 2016, 01:17

  Animol box mbelgesel tosun tv a cinema fight tv gibi kanallar turksat 4a uydusunda var. Turksatin sitesinde frekanslari var veya otomatik arama ile cikiyor. Tek kotu yani berbat reklamlar insani bunaltiyor. Bilgi amacli paylastim iyi geceler.

  Oktay 17 Ağustos 2016, 10:36

  Valla helal olsun. çatır çatır en ince ayrıntısına kadar yazmışsın. Teşekkür ederim. Emeğine sağlık.

  Hakan 27 Eylül 2016, 21:49

  Kanal T de baya bi belgesel oluyor 12461 30000 H yatay

  Lordiz 29 Eylül 2016, 18:13

  @Hakan; Teşekkürler.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


© 2016 Lordiz.com