Yazıya Yorum Gönder!

Muhtemelen çok az kişinin ihtiyaç duyacağı bir şey ama bazen böyle şeyler olabiliyor.. Twitter’da özelden size gönderilen videoyu saklamak için, başkasına atmak için yada bir hukuki olayda kullanmak için Twitter üzerinden indirip, diske kaydetmeniz gerekebiliyor. Ama bakıyorsunuz ki Twitter’da sadece izleme seçeneği var, indirme seçeneği yok. Peki videoyu nasıl indireceksiniz? 

Aslında gayet basit fakat bilmeyen için hiçte öyle değil. Twitter’da özelden gelen videoyu indirmek için;

  • Öncelikle mobil platformdan normal bir bilgisayara geçmeniz gerekiyor.
  • Sonrasında Chrome web tarayıcısını kullanıyor, bu tarayıcıya aşağıdaki eklentiyi kuruyorsunuz.

Eklentinin ismi; Stream Video Downloader

Eklentiyi kurduysanız ve aktif ettiyseniz şimdi yapmanız gereken bir tek şey kalıyor; Twitter’a giriş yapıyor ve ekrana indirmek istediğiniz videonun yer aldığı özel mesajı açıyorsunuz. Doğru ekranı açtığınız an Steam Video Downloader videoyu buluyor ve Chrome eklentimizin butonuna tıklayarak videoyu bilgisayarımıza indiriyoruz.

Twitter'da Özel Mesaj ile Gelen Videolar Nasıl İndirilir?

Not: Paylaştığım eklenti belki ileride işlevsiz hale gelebilir, bu durumda alternatif online video indirme uygulamalarını deneyebilirsiniz. Fakat bazı sitelerdeki oturum açarak video indirmenizi sağlayan yöntemleri kesinlikle önermiyorum. Hiçbir yere şifrenizi vermeyin.

Sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018