Şu anda Görüntülemektesiniz;  Twitter’ın Web Sürümünde İfade (Sembol – Emoji) Kullanmak
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıİletişimYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Twitter'ın Web Sürümünde İfade (Sembol - Emoji) Kullanmak

Bildiğiniz üzere Twitter'ın mobil uygulamalarında (mobil işletim sistemi izin veriyorsa) ifadeler kullanabiliyor, kullanılan ifadeleri görebiliyoruz. Ve tabiki Twitter'ın sayesinde web sürümünde de kullanılan ifadeleri görebiliyoruz. Ama sadece görebiliyoruz veya oradan buradan kopyalayarak kullanabiliyoruz. Örneğin kalp sembollerini ascii karakter kodlaması olan sitelerden bulup kullanmışlığım var..

Peki orada burada ifade aramak istemiyorsak ne yapıyoruz? İfadeleri Twitter'ın web sürümünde de kullanmanın yolu var mı? Tabikide var. Chrome kullanmanız ve Emoji eklentisini Chrome tarayıcınıza kurmanız yeterli.

Chrome'da Emojiler için tıklayın

Eklentiyi kurduktan sonra tarayıcıda sağ üst menüye emoji ikonu ekleniyor, ardından bu ikon ile ios stil ifadeleri kullanmaya başlıyoruz. İfadeleri tweetlerinize eklediğinizde siyah beyaz görünüyorlar ancak Tweet'i gönderdikten sonra tarayıcınızda ve diğer mobil uygulamalarda renkli ifadelerinizi görebiliyorlar.

Ayrıca ifadeleri ifade destekli İnstagram, Google Play, Facebook gibi sitelerde de kullanabilirsiniz. Fakat doğrudan metin yazma alanında çıkmayan ifadeleri ifadeler ekranındaki alt menüden kopyalayıp, metin yazma alanına yapıştırmanız gerekiyor. 

Twitter'ın Web Sürümünde İfade (Sembol - Emoji) Kullanmak

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

© 2016 Lordiz.com | Tema Olarak Elegant Wp edit kullanılmıştır.