Şu anda Görüntülemektesiniz;  Twitter’ın Web Sürümünde İfade (Sembol – Emoji) Kullanmak
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Twitter'ın Web Sürümünde İfade (Sembol - Emoji) Kullanmak

Bildiğiniz üzere Twitter'ın mobil uygulamalarında (mobil işletim sistemi izin veriyorsa) ifadeler kullanabiliyor, kullanılan ifadeleri görebiliyoruz. Ve tabiki Twitter'ın sayesinde web sürümünde de kullanılan ifadeleri görebiliyoruz. Ama sadece görebiliyoruz veya oradan buradan kopyalayarak kullanabiliyoruz. Örneğin kalp sembollerini ascii karakter kodlaması olan sitelerden bulup kullanmışlığım var..

Peki orada burada ifade aramak istemiyorsak ne yapıyoruz? İfadeleri Twitter'ın web sürümünde de kullanmanın yolu var mı? Tabikide var. Chrome kullanmanız ve Emoji eklentisini Chrome tarayıcınıza kurmanız yeterli.

Chrome'da Emojiler için tıklayın

Eklentiyi kurduktan sonra tarayıcıda sağ üst menüye emoji ikonu ekleniyor, ardından bu ikon ile ios stil ifadeleri kullanmaya başlıyoruz. İfadeleri tweetlerinize eklediğinizde siyah beyaz görünüyorlar ancak Tweet'i gönderdikten sonra tarayıcınızda ve diğer mobil uygulamalarda renkli ifadelerinizi görebiliyorlar.

Ayrıca ifadeleri ifade destekli İnstagram, Google Play, Facebook gibi sitelerde de kullanabilirsiniz. Fakat doğrudan metin yazma alanında çıkmayan ifadeleri ifadeler ekranındaki alt menüden kopyalayıp, metin yazma alanına yapıştırmanız gerekiyor. 

Twitter'ın Web Sürümünde İfade (Sembol - Emoji) Kullanmak

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.

Reklamlar
 

Son Yazılar

Son Yorumlar
  • Lordiz: @caner; Merhaba. Combofix henüz Windows 10 işletim sistemini desteklemiyor. Uyumluluk modunu bile açsanız yazılım çalışmıyor. Eğer Windows 10 kulla
  • caner: merhaba,ben combofix indiriyorum ama açamıyorum masaüstünden açılmıyor.
  • pasa: teşekkürler çok işime yaradı
  • Lordiz: @Ecem; Yazıya eklediğim yeni alternatif yöntemi dener misiniz?
  • Lordiz: @emre; Oyun içi para zaten parayla satıldığından yasal olarak para hilesi yok. Mod kurup bazı modların açıklarından yararlanabilirsiniz yada çekici
Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Lordiz.com © 2016